Tavas mājas ir kā miera osta un drošais patvērums, kur dienas beigās atpūsties no apkārt valdošās kņadas. Tuvojoties Ziemassvētkiem, tā kļūst arī par ģimenes pulcēšanās vietu. Iedomājies kopīgo svētku vakariņu gatavošanu, eglītes rotāšanu, dāvanu atvēršanu, galda spēļu turnīrus un svētku dziesmu dziedāšanu mājīgā atmosfērā. Lai gan līdz tam vēl ir laiks, sāc domāt par svētku ieviešanu mājoklī jau tagad ar šķietami nelieliem, taču nozīmīgiem elementiem svētku tematikā. 

Dzīvojamās istabas izaicinājums: radīt noskaņu un atrast vietu ikvienam ciemiņam

Katrā mājoklī ir viena telpa, kas rada izaicinājumu to sagatavot svētkiem. Tu nekļūdies, tā ir dzīvojamā istaba. Šajā vietā lielākoties tiek uzņemti ciemiņi, tāpēc katra namatēva un namamātes galvenā prioritāte ir parūpēties, lai tajā pietiek vietas ikvienam, kas ieradies uz svinībām. Tajā pašā laikā rūpīgi jāpārdomā, kur tiks novietota Ziemassvētku eglīte. Pirmkārt, tai jābūt viegli pieejamai ikvienam, kurš piedalīsies rotāšanā. Tāpat ir svarīgi ņemt vērā, ka zem eglītes jābūt brīvai vietai, kur novietot dāvanas. Domājot par Ziemassvētku eglītes rotājumiem, mūsu dizaineri iesaka izvēlēties vienkāršas un minimālisma stilā veidotas dekorācijas. Nepārspīlē ar košumu un spīdumu - eglītē vislabāk izskatīsies neuzkrītoši, gaišas krāsas vai neitrālu toņu rotājumi. Savukārt, ja izskatu papildināsi ar Ziemassvētku lampiņām, vari būt drošs - rezultāts būs brīnumskaists.

Lūk, vēl dažas lietas, kas palīdzēs uzburt svētku noskaņu dzīvojamajā istabā:
     • Pūkaini paklāji un/vai dekoratīvie spilveni. Ja tie būs baltā krāsā, telpā valdīs maģiskas sajūtas - it kā istabā atrastos gaisīgas sniega kupenas. Pietam, pūkainie tekstili ir tik mīksti, ka uz tiem var arī sēdēt. Šis aspekts ir svarīgs īpaši tad, ja ciemiņu vidū ir mazi bērni.
     • Dekoratīvie spilveni. Uz dīvāna, grīdas vai krēsla - tam nav nozīmes. Svarīgākā ir spilvenu krāsu izvēle. Piemēram, gadījumā, ja tavas dzīvojamās istabas interjerā izmantotas galvenokārt gaišās krāsās, šī ir lieliska iespēja izcelt tradicionālās svētku krāsas - sarkano, balto un zaļo.
     • Viens vai vairāki pledi. Ņemot vērā, ka pleds ir ziemas sezonas must-have mājlietu saraksta augšgalā, tev noteikti ir vismaz viens, kas atbilst svētku tematikai. Velc to ārā no skapja un nebaidies izklāt uz dīvāna vai atpūtas krēsla kopā ar citiem plediem, ko izmanto ikdienā.
     • Sveces un svečturi. Jebkāda veida, krāsas, formas vai izmēra. Droši eksperimentē, izvēloties dažāda augstuma sveces un novietojot tās pie kamīna vai izkārtojot uz paplātes, ko pēcāk novietot uz žurnālgaldiņa. Mūsu dizaineri un klienti ir īpaši iecienījuši aromātiskās sveces, jo tās telpā rada patīkamu gaisotni. 

Sajūti svētku noskaņojumu arī virtuvē un ēdamistabā

Nav divu vienādu interjeru. Tāpat arī katras virtuves iekārtojums ir atšķirīgs. Tev var būt neliela virtuve un atsevišķa ēdamistaba (dažās mājās ēdamistabas funkciju pilda dzīvojamā istaba) vai atvērtā plānojuma virtuve, kurā darba virsmas apvienotas ar vairāk vai mazāk plašu ēdamzonu. Lai kāda būtu situācija, skaidrs ir viens - ciemiņi paviesosies arī šajās telpās. Ja ēdamzonas platība atļauj, tajā vari novietot arī Ziemassvētku eglīti - dabīgu vai mākslīgu. Rotājumiem vari izvēlēties to pašu toņu paleti, ko izmanto pārējās telpās, vai izmēģināt ko krāsaināku un spilgtāku. Ja nolemsi eksperimentēt, iesakām piemeklēt krāsas, kas rosina apetīti, lai ciemiņi spētu tikt galā ar visu to, ko būsi pa dienu pagatavojis. Tomēr, ja nevēlies vai nevari ēdamzonā un virtuvē atrast vietu eglītei, aizstāj to ar egļu zaru virtenēm. Ar tām var gaumīgi izrotāt logus, virtuves augšējos plauktus un durvju ailes.

Virtuvē un ēdamistabā ir svarīgi parūpēties par atbilstoša tekstila izvēli, kā galdautiem un galda celiņiem. Mūsu klienti visbiežāk izvēlas un uz sava svētku galda kombinē sarkano un balto vai sarkano un pelēko krāsu. Papildus pārliecinies, ka izvēlētie tekstili labi izskatīsies kopā ar pārējo noformējumu - galda piederumiem, traukiem, glāzēm u.c. Savukārt, ja šogad vēlies iegādāties jaunu trauku komplektu, savlaicīgi izplāno, kā izskatīsies tavs svētku galda noformējums. Lai padarītu sēdēšanu ērtāku, sagatavo krēslu pārklājus vai paliktņus sezonālās krāsās. Protams, ja kāds no ciemiņiem vēlas izbaudīt papildu komfortu, to varēsi panākt, piedāvājot viņiem mīkstu dekoratīvo spilvenu muguras balstam.

Lai Ziemassvētku noskaņojums nepazūd arī miegā

Nav noslēpums, ka cilvēks trešdaļu dzīves pavada miegā. Un kāpēc gan Ziemassvētku noskaņās neizrotāt arī guļamistabu, lai svētku sajūta nepazustu pat tad, kad dosies pie miera.
Ziema nereti pārsteidz ar negaidītu aukstumu, īpaši tos, kuri dzīvo Ziemeļvalstīs vai tuvu tām. Parūpējies, lai tev vienmēr ir silti, aukstajā sezonā kokvilnas gultas veļu aizstājot ar mīksto flaneli. Ja ar to nepietiek, iegādājies siltu, mīkstu gultas pārklāju, kas noderēs dienās, kad gaisa temperatūra būs rekordzema.

Ziemassvētku tekstils ir viens no veidiem, kā guļamistabā radīt īpašo svētku noskaņu. Lūk, vēl dažas idejas:
     • Novieto guļamistabā nelielu Ziemassvētku eglīti. Tā radīs vēlmi vēl ilgāk palikt siltumā, gultā, un, ja runājām par nedēļas nogalēm un brīvdienām, tad kāpēc gan lai tu šo iespēju neizmantotu?
     • Izrotā durvju ailes ar Ziemassvētku lampiņām. Tas palīdzēs radīt siltu un mājīgu atmosfēru.
     • Sagādā sveces un ievieto tās gaumīgā laternā. Saskaņā ar hygge, sveces ir mājīguma pirmavots, un tās liesmas siltums un gaišums patiešām ir ārkārtīgi nomierinošs un iepriecinošs.