Atpakaļ skolas solā – idejas mājokļa pārvērtībām skolēniem un studentiem!

Septembris jau ir licis par sevi manīt ar rudenīgajiem laikapstākļiem un vispārējo sajūmu par jaunā mācību gada tuvošanos. Šis ir aizraujošs laiks ikvienā ģimenē – gan bērniem, gan vecākiem. Iespējams, ka jau ir iegādātas visas mācībām nepieciešamās grāmatas un rakstāmpiederumi, bet vai darba stūrītī ir plānots veikt kādas izmaiņas, lai to padarītu ērtāku un piešķirtu radošāku gaisotni, gatavojoties gaidāmajam mājasdarbu pieplūdumam? Šajā bloga ierakstā esam apkopojuši dažas idejas un aktuālās interjera tendences, kas varētu noderēt, pārkārtojot gan Tavā mazā skolēna, gan vidusskolēna un pat studenta darba telpu tieši pirms deviņus mēnešus garā skolas maratona sākuma.

1. Krāsains darba stūrītis pašiem mazākajiem

Ja Tava mazā atvase šogad uzsāk skolas gaitas, noteikti parūpējies par to, lai pirmie iespaidi būtu neaizmirstami. Vai krāsainas un mājīgas darba vietas izveide mājasdarbu pildīšanai un radošām nodarbēm nebūtu lielisks veids, kā to panākt? Pat, ja šis nav Tava bērna pirmais gads pamatskolā, padari atgriešanos skolas solā jautrāku un svinīgāku, pārkārtojot mazā skolēna darba stūrīti.
Kamēr bērni vēl nav izauguši, Tu vari ļaut vaļu iztēlei un eksperimentēt ar krāsām, apdrukām un rakstiem, kas Tavam mazajam patīk visvairāk. Ja visas lielākās mēbeles, kā gulta, galds un plaukti ir līdzīgā, gaišā vai tumšā tonī, vai koka krāsā, papildini tos ar mazākām un spilgtākām lietām, piemēram, soliem vai pufiem. Ja skolēnam patīk krāsas, vari pat iegādāties biroja krēslu rozā vai zilā krāsā. Tādi aksesuāri kā dekoratīvie spilveni atsvaidzinās kopējo interjeru. Bērniem patīk krāsas, apdrukas un dzīvnieku pasaule – tā vienmēr būs nekļūdīga izvēle. Tāpat dekoratīvie spilveni var tikt izmantoti sēdēšanai vai kā mini galdiņi, kad bērns nolems savas aktivitātes pārnest uz grīdu. Mēs visi taču esam dzirdējuši vai paši, bērni būdami, izmantojuši teicienu, ka labākās idejas ienāk prātā tieši guļot uz grīdas, vai ne?

2. Minimālisma stilā veidota darba vieta vidusskolēnam

Kad bērni kļūst par pusaudžiem, ir laiks viņu privāto telpu pārveidot mierīgākos, neitrālos toņos, kam viegli pieskaņot krāsainus aksesuārus pēc istabas saimnieka vai saimnieces izvēles. Vidusskolēnam ir ne mazums mācību materiālu un personīgo lietu, tāpēc nopietni apdomā pamatīga grīdas plaukta iegādi. Izvēloties mēbeles, paļaujies uz to, ka viss ģeniālais ir vienkāršs, un izvēlies vienkrāsainas lietas, ko jaunietis pēc tam varēs papildināt ar aksesuāriem savā mīļākajā krāsā, piemēram, dekoratīvajiem spilveniem, rāmjiem ar iedvesmojošiem citātiem vai vienkāršiem zīmējumiem, mācībām nepieciešamajiem rakstāmpiederumiem, to turētājiem utt. Kas zina, varbūt Tava atvase izvēlēsies sekot aktuālajām tendencēm un interjerā iekļaut allaž modīgos punktus, līnijas un dažādus ģeometriskus rakstus. Arī dabas tēma aizvien ir aktuāla, it īpaši gultasveļas un dekoratīvo spilvenu noformējumā.
Vairo pozitīvo, personību un iztēli, telpā novietojot tāfeli vai korķa piezīmju dēli, kur jaunietis varēs veidot savu darāmo darbu sarakstu, radīt iedvesmas vietu, kur plānot nākamo piedzīvojumu ar draugiem vai acu priekšā glabāt sirsnīgākās un jautrākās foto atmiņas.

3. Skandināvu dizaina iedvesmota istaba studentam

 

Darba vieta, kas ir ērta un funkcionāla, veicina radošumu, uzlabo produktivitāti un vairo apmierinātību ar padarīto. Ņem to vērā, palīdzot savam studentam iekārtot istabu, gatavojoties studiju gadam augstskolā.
Studenta istabas interjeram iesakām izvēlēties skandināvu stilu un toņu paleti, jo tā rada nomierinošu un reizē iedvesmojošu atmosfēru. Izmēģini zilā, pelēkā un baltā kombināciju – tās ir krāsas, kas nekad nezaudēs savu vērtību un lielisko izskatu. Sāc ar klasiku – baltu mēbeļu komplektu, no biroja galda un grīdas plaukta līdz pat mazākajiem aksesuāriem – lampām un sienas plauktiem. Neaizmirsti par interjera praktisko pusi un darba vietai izvēlies tumšu krēslu – nav nozīmes, vai Tu jūties ērtāk, sēžot uz vienkārša un ērta pusdienu krēsla vai biroja krēslā. Papildini istabas iekārtojumu ar dekoratīvajiem spilveniem un plediem zilos toņos – tas padarīs telpu mājīgāku. Un, protams, ņemot vērā, ka studentiem mēdz būt diezgan daudz lietu, istabā lieti noderēs pāris pītie grozi vai dažādu materiālu kastes, kur to visu noglabāt. Īpašu noskaņu var radīt ar šikiem svečturiem un aromātiskajām svecēm – ikviena meitene priecāsies par šādu lietu klātesamību telpā.