Padomi skandināvu kantri stila interjera izveidei

Cilvēku mīlestība pret skandināvu dizainu, tā funkcionalitāti un vizuālo tēlu ir teju tik sena kā pati pasaule. Protams, gadu gaitā skandināvu dizains ir attīstījies un tā rezultātā radušies vairāki unikāli apakšstili, kas ir šķietami atšķirīgi, ja vērtējam tos vizuāli, tomēr sevī ietver praktiskumu un vienkāršību, ko cilvēki šajā stilā arī meklē. Apakšstils ar šķietami senāko vēsturi, kas stiepjas vairākus simtus gadu tālā pagātnē, ir skandināvu kantri. Tā radītāji bija vienkārši zemnieki un strādnieki, kas iedvesmojās no aristokrātu mitekļu krāšņuma. Stilu ir ietekmējis arī Gustava stils un neoklasicisms, taču salīdzinājumā ar tiem, skandināvu kantri ir daudz vienkāršāks.

Kas raksturo skandināvu kantri stilu?

scandi

Skandināvu kantri, kā mēs to zinām šodien, ir ļoti tīrs un gaišs stils ar nelielu romantikas “piesitienu”. Nedaudz apslēptās, dekoratīvās detaļas, raksti un audumi lielākoties ir vecišķi un tradicionāli. Šajā stilā visbiežāk redzēsi balto un tā saucamo egg-white toni, kas ir ar vieglu, teju caurspīdīgu dzeltenu nokrāsu. Tāpat skandināvu kantri akcentkrāsu paletē var redzēt sarkanus, spilgti dzeltenus, tumšus un pelēkzilus, dažādus zaļos toņus, kā arī pasteļkrāsas – bēšu, maigi violetu, gaišu olīvzaļo u.c. Minētās krāsas visbiežāk sastopmas interjera dekoros un mājas tekstilā. Apvienojumā šie toņi radīs organisku kotedžas šarmu ikvienā telpā, kurā izvēlēsies veidot tieši kantri stila interjeru. 
Mēbeles ir svarīgākie interjera elementi, tāpēc jautājums, kā izraudzīties stilam atbilstošākās, ir īsti vietā. Skandināvu kantri stila mēbelēm ierasti ir vienkāršs dizains ar dažām nelielām detaļām. Rokturi un citi elementi kumodēs, atvilktnēs, skapjos un naktsskapīšos telpai piešķir antīku un nedaudz romantisku noskaņu. Mēbeļu izgatavošanā bieži tiek izmantots cietkoks. Tiesa, vairumā gadījumu to parasti krāso gaišos toņos, piemēram, baltā, taču nereti interjerā sastopamas arī ozolkoka, bērza un skābarža mēbeles to dabīgajās krāsās. Nepieciešams piemērs? Apskati mūsu ROYAL OAK mēbeļu sēriju – tajā ietilpst gan plaukti, gan bufetes, gan pusdienu krēsli, ar ko varēsi iekārtot visu telpu.
Lielas, līdzenas virsmas, piemēram, skapji un pusdienu galdi bieži tiek lakoti. Apšūtām mēbelēm, kā dīvāniem, vasaras mēbeļu komplektiem un atpūtas krēsliem, tiek izmantoti audumi arī tīru tekstūru un augstu izturību. Šādu mēnbeļu un materiālu izvēle nodrošinās, ka tavas iecienītās lietas rotās interjeru vēl daudzus gadus.
Mazām telpām noderēs tādas vienkāršas mēbeles kā plaukti, kas palīdzēs atrast vietu visām tām lietām, ko gribas noslēpt no savām un citu acīm.

Kā izvēlēties stilam pieskaņotu tekstilu?

scandi

Minimālisms ir tas, ko tu meklē, arī izvēloties mājokļa tekstilu. Vienkārši līniju raksti dominē visos skandināvu stila interjeros, un kantri nav izņēmums. Tās būs redzams pat niecīgākajās un šķietami nenozīmīgajās lietās – gultas veļā, aizkaros, paklājos, dekoratīvajos spilvenos, pledos utt. Tomēr, būsim godīgi, nekas tā nepalīdz uzburt mājīguma sajūtu kā pareiza tekstila izvēle. Liec to aiz auss un, ja savā mājoklī vēlies radīt skandināvu kantri stila atmosfēru, meklē klasiskus vai romantiskus rakstus. Ļauj dabai ienāk mājās, iegādājoties gultas veļas komplektus ar ziedu rakstiem, vai zaļu pledu, dekoratīvos spilvenus un pat paklāju. Ja izvēlēsies pēdējo, tev būs pieejams plašs toņu klāsts, sākot no gaišiem pasteļtoņiem, līdz pat bagātīgi tumšām nokrāsām. Zaļā krāsa taču allaž ir laba izvēle!
Mājīgumu var radīt arī, interjera iekārtošanai izvēloties pūkainus aksesuārus, piemēram dekoratīvos spilvenus un pledus. Ja arī tu jau sen sapņo par šādu elementu iegādāšanos, iesakām tev apskatīt SOPHIE sērijas pledu un dekoratīvos spilvenus – tie ir samtaini mīksti, glīti un pieejami dažādās krāsās, lai tu varētu izraudzīties savai gaumei atbilstošāko.

Dekorēt vai nē?

scandi

Ja vēlies savu dzīvojamo telpu padarīt personiskāku, uz šo jautājumu ir tikai viena atbilde. Jā, tev pilnīgi noteikti jādekorē savs interjers – to sīko nieciņu izvēle un pēdējo punktu salikšana uz “i” ir īpašs un, varētu teikt, maģisks process.
Labākais līdzeklis, lai panāktu zemniecisku jeb kantri noskaņu, ir dažādi pinumi. Kastes un grozi būs lieliska izvēle, lai atsvaidzinātu interjeru. Bez tam, pītie grozi būs arī praktisks ieguvums, jo tajos ērti novietot tekstilu un, patiesībā, jebko, kas tev vien ienāk prātā. Metālisku detaļu un koka izmantošana aksesuāros, piemēram, laternās un foto rāmjos, tikai pastiprinās skandināvu kantri stila radīto noskaņu. Tādi dekoratīvie priekšmeti kā vāzes un laternas palīdz uzburt mājīgumu gan iekštelpās, gan uz balkona un terases. Ja esi vēsturisku lietu cienītājs, tavās mājās lieliski iederēsies arī antīks pulkstenis, kas izskatīsies gluži kā no vecas filmas.
- - - - - -  
Atslēga īsta skandināvu stila interjera izveidē ir spēja telpu iekārtot tā, lai tā būtu vienlīdz funkcionāla un mājīga. Mēs ceram, ka šajā rakstā sniegtie padomi tev palīdzēs panākt šo harmoniju un radīt mierpilnu kantri stila interjeru, kas mājošanu padarīs vienkāršu un patīkamu. Papildu iedvesmas devai aicinām noskatīties jaunāko JYSKart Deco epizodi, kurā mūsu komanda skandināvu kantri stilā iekārto verandu, kurā baudīt laiskos vasaras vakarus un atvaļinājuma dienas!