Aukstāki laikapstākļi mudina vairāk pavadīt laiku iekštelpās. Iespējams, esi jau ielādējis datora savu mīļāko spēli, kuras misiju plāno iziet rudens drēgnajās dienās un vakaros. Galvenais pārliecinies, ka spēles pie datora ir ērtas un drošas TEV! Mūsu piedāvājumā ir krēsli, kas paredzēti tieši video spēļu cienītājiem jeb “geimeriem”. Ar kādu no modernajiem modeļiem un pāris mūsu ieteikumiem, nodrošināsi labāko spēlēšanas līmeni!

Krēsla regulēšana

Labākais krēsls video spēlēm ir ar ērtu sēdekli un pielāgojamiem roku un muguras balstiem, kā arī regulējamu krēsla augstumu, lai tas perfekti pielāgotos Tavai sēdēšanas pozai. Krēsls jāpielāgo tā, lai Tavi gurni un ceļi ir aptuveni vienā līmenī. Pārliecinies, ka Tavas pēdas pilnībā aizsniedz grīdu vai arī tās var ērti uzlikt uz kāju balsta, ja Tev tāds ir. Muguras balsta slīpums arī ir vērā ņemams faktors. Pamēģini dažādas pozīcijas – sāc ar pavisam nelielu slīpumu un regulē to līdz brīdim, ka jūti muguru esam neitrālā un ērtā pozīcijā. Savukārt rokas balstus pielāgo tā, lai Tavi elkoņi būtu saliekti 90 grādu leņķī, kad izmanto peli vai klaviatūru.

Klaviatūras un peles izmantošana

Kad Tavi elkoņi ir 90 grādu leņķī, izmantojot peli un klaviatūru, tiem jābūt ērti un viegli sasniedzamiem, nesavelkot savus plecus. Tāpat pārliecinies, ka Tev nav par daudz jānoliec roku locītavas. Jau atkal – būtiski ir atrast brīvu, neitrālu pozīciju un jāpielāgo regulējamais krēsls līdz brīdim, kad esi atradis sev ērtāko pozīciju.

Ekrāna novietojums

Mēģini novietot ekrānu aptuveni rokas stiepiena attālumā un iztaisnot tā, lai viss ekrāns ir vienādi pārredzams. Katram ir citi uzskati par to, kādam būtu jābūt ekrāna novietojumam – tuvāk vai tālāk. Piemērotākais attālums ir atrasts tad, kad saredzi arī mazākus objektus bez acu piepūles. Sēžot taisni, acu līmenim vajadzētu pārredzēt ekrāna augšējo trešdaļu. Ja ekrāns ir novietots pārāk augstu vai gluži otrādi – pārlieku zemu, tas var radīt saspringumu skaustā.

Regulāras pauzes un atpūta

Ilgstoši skatoties ekrānā, sākam retāk mirkšķināt, kas, savukārt, var novest pie sausām acīm. Tāpēc pārtraukumu laikā pavingrini acis, novēršot tās no ekrāna un aptuveni 20 sekundes tās fokusējot uz objektiem 5 līdz 10 metru attālumā. Tāpat izkusties arī pats. Kad ir pabeigts spēles līmenis, piecelies, izstaipies un aizej nelielā pastaigā kaut vai tikai līdz virtuvei. Ideālā variantā izej ārpus telpām, jo svaigs gaiss izvēdinās galvu un palīdzēs rast enerģiju gaidāmajai spēles daļai.