Mazām platībām ārpus mājokļa sienām, kā balkonam (nelielai terasei), piemīt zināma priekšrocība. Ierobežotos kvadrātmetros ir visai vienkārši izveidot mājīgu atmosfēru ar nosacīti mazu piepūli un resursiem. Vienlaikus kādam tas var radīt arī apjukumu, jo ir rūpīgi jāpiedomā pie katras izvēles. Jo īpaši, ja piedāvājuma klāsts ir tik plašs kā JYSK. Ļauj mums Tev palīdzēt un ieteikt pāris padomus, lai Tavs balkons šovasar kalpotu par Tavu mīļāko vietu!

IZBAUDI MALTĪTES SVAIGĀ GAISĀ!

Rūpīgi apdomā, ko biežāk uz balkona vēlēsies darīt! Ja tā būs vieta, kur ieturēt maltītes, izvēlies augstāku galdu ar tam piemērotiem krēsliem. Galdu ieteicams izvēlēties ar šaurām kājām un vietu zem tā, kur palikt kādas mantas. Vietu ietaupīt palīdzēs arī salokāmie krēsli, kurus ērti paņemt un nolikt, kad vien tas nepieciešams.

IEKĀRTO ATPŪTAI VIENATNĒ VAI AR DRAUGIEM!

Ja Tavs plāns ir balkonu pataisīt par miera oāzi, kur atsēsties un atpūsties, piemeklē mīkstākas mēbeles – atpūtas krēslu vai zvilni. To vēl ērtāku padarīs piemērots krēslu paliktnis. Savukārt, ja uz balkona paredzēta aktīva ciemiņu plūsma, padomā par divvietīgu solu – to varēsi izmantot arī par galdu.

PĀRVĒRT BALKONU PAR MAZO DĀRZU!

Tikpat labi Tavs balkons var būt paredzēts zaļas oāzes izveidošanai ar daudzveidīgu augu kolekciju. Lai tai būtu iespējams iziet cauri vai pat tajā pasēdēt, puķu podus pacel virs grīdas līmeņa – aizāķējot aiz balkona malas, iekarinot griestos vai saliekot plauktiņos! Pašus puķu podus izvēlies dažādās krāsās un dizainos, kas piemērot katram augam individuāli – tā radīsi krāšņāku vidi! Tāpat par puķu podiem var kalpot arī pītie grozi, kurus iekštelpās izmanto mantu uzglabāšanai.

PIEŠĶIR MĀJĪGUMU AR DEKORU!

Mājīguma jeb “hygge” atmosfēras radīšanai vasaras noskaņās nepietiek vien ar ērtām mēbelēm. To panāksi ar šķietami mazām lietām – dekoratīviem elementiem un apgaismojumu. Pleds un mīksti spilveni vai krēslu paliktņi pildīs kā praktisku, tā dizaina funkciju, ja tos izvēlēsies dažādos interesantos rakstos un krāsās. Arī paklājs vai jaunas koka flīzes balkonu padarīs par vasarīgu atpūtas vietu, tāpat kā nelieli plauktiņi, kuros izkārtot dažādas noderīgas lietas – traukus, plediņus vai pat iestādīti garšaugi, kurus baudīt vasaras sezonā.

IZVĒLIES DAUDZFUNKCIONĀLAS MĒBELES!

Kad vieta ir ierobežota, jāizvēlas iespējami mazāk mēbeļu ar iespējami vairāk funkcijām. Bieži vien nemaz neaizdomājamies, ka pat vienkāršāko mēbeli var pielietot dažādi. Piemēram, sols var kalpot gan par sēdvietu, gan arī kafijas galdiņu. Tāpat par galdu var izmantot arī mantu uzglabāšanas kasti. Vai izmanto grīdu kā sēdvietu, to aprīkojot ar mīkstiem krēslu paliktņiem!