Vasaras iekārtojums nebūt nenozīmē vien dārza, terases vai balkona mēbeles. Ikkatrs šķietams sīkums rada to īsto atmosfēru ārpus telpām, ko vēlamies panākt vasaru baudot. Uzzini, kas ir tās lietas, kuras nepieciešams papildus iegādāties, lai Tavu vasaras atpūtas vietu padarītu pievilcīgu!

DEKORATĪVAIS TEKSTILS DIZAINAM UN KOMFORTAM

Jebkuru ērtāko dārza mēbeli par vēl ērtāku padarīs atbilstošs krēslu paliktnis. Nelieliem terases vai balkona krēsliem derēs ierastie sēžamie paliktņi vai dekoratīvie spilveni, savukārt jau lielākiem krēsliem vai regulējamiem zviļņiem izvēlies paliktni ar dažādu izmēru muguras daļām. Atceries vien to, ka krāsu vasarā nevar būt par daudz, tādēļ nebaidies izvēlēties dažādus toņus un rakstus vienam iekārtojumam.

PASARGĀ SEVI NO SAULES, LIETUS UN ODIEM

Ierasti ir iegādāties nojumi vai markīzi, lai izvairītos no lietos nevēlamos vasaras laikapstākļos. Taču arī saules var būt par daudz, tādēļ kāds saulessargs, piemērots kopējam ārtelpas iekārtojumam, noteikti būs noderīgs aksesuārs. Arī odu sveces un moskītu tīkli būs vērtīgs papildinājums terasēs vai dārzos. Neaizmirsti arī par bieži sastopamo vēju – lai pasargātu galdauta vai salvešu nopūšanu no galda, iegādājies nelielu, taču svarīgu deko elementu, kas kalpos kā smagsvars.

ARĪ NAKTIS IR JĀIZGAISMO

Lampiņas un laternas būs ļoti iecienīts risinājums tiem, kuri vasaru izvēlas baudīt pārsvarā pa vakariem. Īpaši maģisku atmosfēru radīs lampiņu virtenes, kuras izkārt augšpusē. Savukārt dārzā vairāk piemērotas būs solārlampas, kuras iespējams stabili izvietot jebkurā vietā. Turklāt to uzlādei nepieciešama vien saules gaisma.

PRAKTISKI AKSESUĀRI

Ja terases vai balkona grīda ir veca gada gājuma, to pavisam viegli var izlabot ar terases koka flīzēm – viegli uzstādāmas un pielāgojamas dažādiem izmēriem. Siltuma uzturēšanai vēsākos vakaros, vai gluži pretēji – atvēsināšanai karstākajās vasaras dienās lieliski noderēs terases sildītājs vai ventilators. Ja ir vēlme sasildīties pie uguns, taču apkārtne ugunskuram nav piemērota, izmēģini īpašo ugunskura vietu tērauda trauka formātā. Tāpat piedomā pie dārza piederumu kopšanas un uzturēšanas – piemēram, speciāli pārsegumi dārza mēbelēm, mīkstajiem tekstilizstrādājumiem vai saulessargiem.