Trīs veidi, kā ienest pavasara vēsmas interjerā

Pilnīgi oficiāli – ekvinokcija ir notikusi, un pavasaris ir klāt gan kalendārā, gan sirdī un dabā. Pēķšņi gaisā sajūtam vairāk svaiguma, redzam gājputnus atgriežamies no ziemas atvaļinājuma siltajās zemēs un cilvēkus smaidām pretī krietni biežāk nekā garajos, pelēkajos sniega un lietus mēnešos. Bet kāpēc smaidīt, vien ārā esot, ja Tu vari ļaut ziedēšanas sezonai ienākt arī savā interjerā? Mēs piedāvājam Tev trīs iedvesmojošas idejas, kas ļaus mājās radīt pavasarīgu noskaņu!

1. Krēmīgi pasteļi

17_03_Spring_deco_pastel

Pasteļi ir iekarojuši savu vietu interjera dizaina pasaulē, un šie toņi tur noteikti ir uz palikšanu. Ja viss Tava mājokļa interjers ir veidots gaišās krāsās, ar ziliem, bēšiem, baltiem, dzelteniem vai brūniem pasteļtoņiem, tam tādam arī jāpaliek. Meklējot jaunas mēbeles, iesakām izvēlēties baltas vai gaiši pelēkas krāsas lietas ar koka detaļām, piemēram, aktuālā skandināvu dizaina skapjus un kumodesžurnālgaldiņuskrēslus un dīvānus. Neaizmirsti arī par delikāti rozīgām vai baltām segām un spilveniem, kas labi izskatās kombinācijā ar to pašu vai līdzīgu toņu dekoratīvajiem spilveniem un plediem. Ja esi jau iegādājies pelēkas krāsas mēbeles, telpas interjeru lieliski papildinās aizkari un žalūzijas klasiski baltos, koraļļkrāsas vai citos gaišos toņos. Mēs esam sajūsmā par dienas un nakts aizkaru krāsas kombinācijām, kas veido krāsu pārēju no pelēka vai bēša uz pilnīgi baltu. Tomēr, ja Tu labprātāk vēlies telpā ielaist pilnu gaismas amplitūdu, žalūzijas neitrālā krāsu paletē būs labākā izvēle, lai nodrošinātu privātumu diennakts tumšajā laikā. Izcel pavasarīgos pasteļtoņus ar pelēkiem vai bronzas krāsas metāla aksesuāriem – sienas pulksteņiemsvečturiemuzglabāšanas kastēm, groziem u.c.

2. Košas krāsas, ģeometriskas formas un raksti 

17_03_Spring_colours

Ja Tev patīk spilgtas krāsas, kontrasti, dažādas formas un interesantas tekstūras, mājokļa labiekārtošanā izmanto dekoratīvos spilvenus – apaļus, kvadrātveida, dzīvnieku un augu formās u.c. Šis ir vienkāršs veids, kā vienkrāsainai, varbūt mazliet vienmuļai telpai acumirklī piešķirt dzīvīgumu. Kombinē spilgti dzelteno, zaļo, zilo un pat sarkano ar nedaudz mierīgākiem toņiem, piemēram, tumši pelēku, brūnu, tumši zilu vai zaļu. Pacilātu noskaņojumu radīs arī lielizmēra dzīvnieku vai augu apdrukas, ģeometriski raksti, rūtis un līnijas. 
Ja uzlabojumi tiek veikti vienā telpā, neapstājies pie paveiktā un ienes krāsainas pārmaiņas arī virtuvē vai vannasistabā. Iegādājies praktiskas pārtikas produktu un ēdiena uzglabāšanas kastes dažādās formās un izmēros vai jaunu koka kārbu savai iecinītajai tējai. Jau ilgāku laiku vēlies tikt pie izteikti sarkaniem, dzelteniem vai ziliem dvieļiem? Šis ir piemērotākais brīdis, lai šo ieceri realizētu! Un nepārvērtē laiku – pludmales sezona nav aiz kalniem, tāpēc ir laiks noskatīt sev arī jaunu pludmales dvieli, lai pēcāk varētu mierīgi doties baudīt brīvos brīžus piekrastē, pie vietējiem ezeriem un upēm. Izvēlies aksesuārus un tekstilu krāsās, kas vislabāk atbilst Tavam raksturam un gaumei – Tavā rīcībā ir visa plašā krāsu palete, lai acumirklī radītu pavasarīgu interjeru.

3. Zemes toņi un viss dabiskais

17_03_Spring_deco_natural

Moderns risinājums dabas mīļotājiem – ziemeļniecisks interjers zemes toņos ar dažiem zemnieciskiem dekoratīvajiem elementiem. Koka mēbeles, piemēram, ozola, izcels interjera dabīgo skaistumu un perfekto saderību pārējiem telpā esošajiem elementiem. 
Radi īpaši mājīgu un viesmīlīgu atmosfēru ar lielākiem un mazākiem mīkstajiem dekoratīvajiem spilveniem un plediem, kuros labprāt ietīsies, sagaidot siltos vakarus, kad varēsi sēdēt uz lieveņa, terases vai dārzā un pavadīt laiku sarunās ar saviem tuvākajiem vai lasīt savu jaunāko atradumu – grāmatu, žurnālu vai ko citu. Arī sveces un svečturi joprojām būs modē, jo tie rada nomierinošu un relaksējošu sajūtu, kas ļauj atgūties pēc garas un darbīgas dienas. 
Un, kamēr aiz loga viss gatavojas ziedēt un plaukt, ienes zaļumu arī savā mājoklī, jo šajā sezonā vēl aktuālāka kļūs tendence interjeru papildināt ar dažāda lieluma augumiem un dekoratīvajiem kociņiem podos. Tu redzēsi, cik mājīga kļūs Tava istaba, ja tajā novietosi kādu augu! 

Nav vienas īstās receptes, lai radītu ideālo pavasara interjeru, tāpēc nebaidies eksperimentēt un kombinēt atšķirīgus materiālus, krāsas un rakstus, lai iegūtu to rezultātu, kas ir izsapņots Tavā iztēlē! Šis gadalaiks ir kā radīts, lai priecātos, dotu un saņemtu pozitīvas emocijas un būtu harmonijā ar sevi, tāpēc radīsim sev apkārt vidi, kas būs mums vispiemērotākā!