TAVAS MĀJAS – TAVS OFISS

Padomi produktīvākam darbam no mājām

Lai gan pētījumi joprojām nav vienprātīgi pierādījuši, ka darbs no mājām ir produktīvāks nekā strādājot ofisā, pienāk brīži, kad apstākļi liek mājas pataisīt arī par savu ofisu. Skatoties uz to no pozitīvās puses, darbs no mājām sniedz neskaitāmas priekšrocības – Tu vari sakārtot darba vietu atbilstoši savām vēlmēm un vajadzībām, netērēt laiku ceļā uz ofisu un justies daudz brīvāk darba laikā, kas īpaši labi ietekmē radošās sfēras pārstāvjus. Lai nodrošinātu iespējami produktīvāku darbu mājas apstākļos, iepazīsties ar JYSK eksperta padomiem!

Tavs profesionālais stūrītis

Darba vietai vēlams atrasties iespējami klusākā vietā, jo īpaši, ja mājas dali ar citiem līdzcilvēkiem. Ja mājoklis nav pietiekami liels, izmanto jau iekārtotu vietiņu, kuru pa dienu vari pārvērst par ofisu un vakarā atgriezt savā vecajā veidolā – vai tas būtu ēdamgalds vai galds pie dīvāna. Tāpat ņem vērā apgaismojumu – tiek uzskatīts, ka dienasgaisma palīdz tikt galā ar darbā izraisīto stresu un pienākumus izpildīt produktīvāk. Ja esi paradis telpas iekārtot pēc “fen šui” likumiem, tad īpašu uzmanību pievērs darba galda novietojumam – Tava mugura nedrīkst būt pavērsta pret durvīm un galds nedrīkst atrasties tuvu durvīm. Labākā pozīcija ir darbavietu iekārtot diagonāli istabai ar skatu uz durvīm.

Kārtība – tīrība

Lai vieglāk noskaņotos darbam, iekārto darba vietu profesionāli – atbrīvo galdu no visām personīgajām mantām un saliec tikai darbam nepieciešamās lietas. To izvietojumu izvēlies iespējami parocīgāku – ja iepriekš esi strādājis ofisā, mēģini mājas darba vietu iekārtot iespējami līdzīgāk tam. Visas pildspalvas, zīmuļus un marķierus ieliec vienā kancelejas traukā, savukārt papīriem un žurnāliem iegādājies dokumentu kastes, kuras var likt vienu virs otras, tādējādi optimizējot vietu uz galda. Un tāpat kā jebkurā darbā – kārtīgs galds daudz vairāk Tevi noskaņos produktīvākam darbam! Kā saka – tīrs galds, tīrs prāts!

Profesionāla strādāšana savvaļā

Nav noslēpums, ka strādājot no mājām, katrs izbauda brīvību, kamēr priekšnieks neskatās pār plecu. Jo īpaši tas attiecas uz telefona izmantošanu, ko mājās prasīsies lietot vairāk – un ne vienmēr darba nolūkiem. Tādēļ pirms darba uzsākšanas novieto telefonu iespējami tālāk, lai tas nebūtu Tev pa rokai. Tāpat centies sevi noskaņot tikai darba pienākumiem, izmantojot internetu. Nosaki konkrētus laika posmus, kad iepauzēt darbus un pievērsties personīgajām darīšanām.

Arī iepauzēt ir jāprot

Lai arī cik ērts būtu Tavs krēsls, izkustēšanās ir svarīga muskuļiem un tāpat arī smadzenēm. Nosaki konkrētus laika posmus, kuros strādāt un kuros atpūsties, izmantojot virtuves taimeri vai pulksteņa iestatījumus telefonā. Izvēlētajā atpūtas laikā piecelies no darba galda, izkusties, pievērs uzmanību citām lietām un pēc aptuveni 5 minūtēm dodies atpakaļ pie galda. Šādas pauzes palīdzēs atslābt un no jauna atgūt koncentrēšanos darbam.