Kārtības uzturēšana skapī nereti ir īsts izaicinājums - reizēm jau pāris dienas pēc tā sakārtošanas rodas īsts juceklis un parādās nepieciešamība teikt tos maģiskos vārdus: "Man nav ko vilkt!" Tomēr, lai šāda situācija nerastos, ņem vērā ieteikumus, kā sakārtot skapi un to ilgstoši uzturēt nevainojamā kārtībā.

Sāc ar izkrāmēšanu

Ceļš uz pedantiski kārtīgu skapi ir jāsāk ar bardaku - izvelc no skapja ārā visu tā saturu, tostarp apģērbus, kas rūpīgi sakarināti uz drēbju pakarināmajiem. Neaizmirsti arī par atvilktnēm, groziņiem, kastēm un citām vietām, kurās ir noglabāti aksesuāri, apavi vai drēbes. 
Pēc tam skapja plauktus, stangas un atvilktnes notīri ar mitru kokvilnas lupatiņu, bet ar putekļusūcēju iztīri skapja apakšējos plauktus un grīdu. 

Sadali apģērbus kategorijās un atbrīvojies no liekā

Šis ir grūtākais solis - vairums no mums glabā lielu daudzumu apģērbu ar domu, ka "tie kādu dienu noderēs", "žēl izmest" vai "tie var atgriezties modē". Tomēr skumjā realitāte norāda, ka apģērbi, kuri nav valkāti vairāk kā gadu, tā arī netiks vairs uzvilkti. Tāpēc reorganizējot skapi, koncentrējies uz apģērbiem, kurus valkā ikdienā vai velc mugurā svētku dienās. 
Lai atvieglotu šo uzdevumu, sadali drēbju kaudzi kategorijās - pirmā kategorija ir mīļās drēbes, otrā - izejamās drēbes, trešā - apģērbs, kuru ir vērts pārdot, ceturtā - ziedojamās drēbes, bet piektā - nelabojams un izmetams apģērbs. Kategorizēšanā noderēs jautājumi - "Vai es šo apģērbu mīlu? Vai es to valkāju? Vai tas reprezentē manu imidžu?" Ja atbilde uz visiem jautājumiem ir "Jā!", tad liec drēbes skapī. Ja svārsties un šaubies, apģērbu liec "varbūt" kastē vai atvilktnē un atgriezies pie šī paša apģērba pēc pāris mēnešiem. 

Uzglabā gudri

Izvēlies skapi, kas ir aprīkots gan ar atvilktnēm, gan ar stangām, gan arī nelieliem plauktiņiem. Ja tādi nav, ņem talkā auduma kastes, kurās vienuviet glabāt zeķes un apakšveļu. Tāpat liels palīgs būs iekarināmi plaukti un organizējamās kastes, kurās sarullēt un noglabāt lakatus vai šalles. Savukārt smalkus apģērbus, piemēram, balles kleitas, uzvalkus, plānas vasaras kleitiņas, kuras mēdz valkāt salīdzinoši reti, ievieto drēbju maisos

Grupē drēbes un atrodi tām pāriniekus

Rīkojies gluži tāpat kā apģērbu veikalu dizaineri - izveido jau gatavus apģērbus un komplektus. Piemēram uz pakaramā uzkarini blūzi un žaketi, vai zīda krekliņu un zem tā darba bikses. Tāpat noderēs apģērbu kategorizēšanas taktika - vienā stangas pusē sakarini darba drēbes, citā plauktā ieliec vasaras brīvā laika apģērbu, bet augšējos plauktos vai antresolā - konkrētajā sezonā neaktuālas drēbes, piemēram, džemperus, cepures, kreklus ar garām piedurknēm un citus apģērbus. 
Vidējos plauktos liec drēbes, kuras valkā visbiežāk, bet apakšējos un augšējos - retāk velkamus apģērbus. Tāpat rīkojies ar stangām - vidusdaļā sakarini aktuālākos gabalus, bet malās - izejamas drēbes. Ņem vērā - aksesuārus glabā atsevišķi no drēbēm, piemēram, jostām, zeķēm, lakatiem, šallēm un citiem ierīko atsevišķu atvilktni, grozu vai kasti

Periodiski veic nelielu skapja reorganizāciju

Jo biežāk piestrādāsi pie skapja kārtības, jo mazāk laika prasīs tā sakārtošana. Reizi mēnesī "pārskrien" cauri apģērbu krājumiem, bet pilno reorganizāciju ar drēbju izšķirošanu veic reizi gadā vai pusgadā. Lai šo procesu padarītu vienkāršāku, izstrādā nelielu grafiku, piemēram, veic pilno skapja attīrīšanu laikā, kad tuvojas kāds īpašs datums - tīri to Ziemassvētku brīvdienās, nākamajā dienā pēc dzimšanas dienas. 

Labākais laiks pārmaiņām ir tagad!

----

Seko mums arī Facebook un Instragram, un iedvesmojies kopā ar JYSK!