Ceļvedis skandināvu modernisma stila interjera izveidē

Pirms kāda laika iepazīstinājam tevi ar četriem skandināvu dizaina virzieniem, kas plaši pārstāvēti arī mūsu piedāvājumā. Tagad ir pienācis laiks rakt dziļāk, iepazīt katru no tiem sīkāk un dalīties ar idejām, kā konkrētu stilu ieviest tavā interjerā. Sāksim ar, iespējams, populārāko no virzieniem – skandināvu modernismu. 

Pats stils ir ļoti strukturēts – tā galvenās pazīmes ir minimālisms, tīras līnijas un nevienas liekas detaļas. Varētu pat teikt, ka dizaina tīrība ir skandināvu modernisma galvenā detaļa. Ikviens interjera elements, no mēbelēm līdz pat niecīgākajam dekoram, ir neitrāls, tātad viegli integrējams arī citos stilos. Šāda tipa interjeru vislabāk raksturo baltas sienas un gaišu mēbeļu izvēle, kas asociējas ar skandināviem raksturīgo vēlmi ikdienā ienest pēc iespējas vairāk gaismas, ņemot vērā skarbos dabas apstākļus un ilgos tumsas periodus visa gada garumā. Līdz ar balto, arī zilā un pelēkā tiek uzskatītas par šī stila pamatkrāsām. Starp akcentkrāsām ir galvenokārt blāvi un vai pasteļdzelteni, sarkani, rozā, olīvzaļi un brūni toņi, kas visbiežāk parādās tekstilā, dekoratīvajos priekšmetos, kā vāzēs, foto gleznās un kanvās, gaismekļos u.c.

Kādas mēbeles jāizvēlas skandināvu modernismā veidotam interjeram?

18_03

Tāpat kā stils kopumā, arī skandināvu modernismā radītās mēbeles var pazīt pēc vienkāršā dizaina, augstās kvalitātes un funkcionalitātes. Šāda tipa mēbeles tu neatradīsi teju nevienu detaļu. Nekādu izcilņu, rokturu, sīku rakstu un smalku tekstūru kumodēs, skapjos, naktsskapīšos, krēslos, pusdienu un žurnālgaldiņos, u.c. Ja skandināvu modernisma interjeros sienas lielākoties ir baltā krāsā, tad mēbeles ierasti tiek izvēlētas pelēkos toņos ar dažiem akcentelementiem blāvi zilos, zaļos un brūnos toņos. Tā nebūt nav slikta izvēle, jo gan pelēks dīvāns, gan atpūtas un pusdienu krēsls noteikti atradīs vietu jebkurā telpā, kur izlemsi to novietot. Koks un metāls tiek plaši izmantots mēbeļu konstrukciju izgatavošanā – tā ir kā atpazīšanas zīme, kas neļaus tev kļūdīties, dodoties mēbeļu medībās uz veikalu vai iepērkoties internetā.

Tekstils – mājīga interjera noslēpums

18_03

Mēbeļu izvēle ir tikai sākums. Patiesa mājīguma sajūta rodas vien tad, kad interjeru papildina ar plediem, dekoratīvajiem spilveniem, paklājiem un aizkariem. Katra no šīm lietām acumirklī telpai piešķir siltuma un viesmīlības sajūtu. Tev varētu rasties jautājums par to, vai skandināvu modernismu raksturo arī noteikta tekstila izvēle? Atbilde ir nešaubīgs jā. Šim stilam atbilstošu tekstilu var pazīt jau pēc rakstiem vien. Ģeometriskas figūras, līnijas – gan klasiski taisnas, gan mākslinieciskas -, ir ­must-have. Aukstie pelēkie toņi, piesātināti zaļie un zilie, arī aprikožu un pūdera rozā ir lieliska izvēle gultas veļas komplektiem, dekoratīvajiem spilveniem, plediem, paklājiem un gultas pārklājiem. Šie toņi vienmēr bijuši mode, taču šajā pavasarī tie noteikti piedzīvo savu uzvaras gājienu interjera dizaina pasaulē.

Modīgi dekori, kas saliks punktus uz “i”

18_03

Tu jau noteikti būsi iegaumējis, ka skandināvu modernisma interjerā krāsaisnos, spilgtos akcentus rada dekoratīvie spilveni, pledi, foto gleznas un citi dekora priekšmeti. Šobrīd īpaši moderni ir aksesuāri vara, misiņa un citās metāliskās nokrāsās – tie telpai piešķir mūsdienīgu un šiku noskaņu. Neiztikt arī bez sienas dekoriem, piemēram, kanvām un foto rāmjiem, kas istabā radīs individuālu un radošu gaisotni.  Ja tev ir bērni vai jaunākie brāļi un māsas, ierāmē viņu zīmējumus! Papildini telpas noformējumu ar laternām – tajā varēsi ievietot gan sveces, gan nelielus telpaugus, tā radot dabas klātbūtni. Vari apsvērt arī grozu un kastu iegādi, kas būs lielisks papildinājums interjeram, kura raksturīgākā iezīme ir funkcionalitāte. 

- - - - - - - - - - 

Tīras līnijas, praktiskums un minimālas detaļas – ja šīs ir tās lietas, ko tu meklē savā sapņu interjerā, nav šaubu, ka skandināvu modernisms būs lieliska izvēle. Mēs ceram, ka guvi pāris padomu, kā savās mājās radīt skandināvu funkcionalitāti un hygge sajūtu, izmantojot modernas mēbeles, tekstilu un aksesuārus, un iedvesmojies pavasarīgām pārmaiņām interjerā. Tomēr, ja uzskati, ka šāda stila interjers nav īsti piemērots tavai gaumei un personībai, neuztraucies, jo mēs blogā turpināsim tevi iepazīstināt ar vēl trim skandināvu dizaina virzieniem interjerā, lai palīdzētu tev atrast sev piemērotāko! 

Vēlies apskatīt kādu skandināvu modernisma piemēru interjerā? Noskaties jaunāko JYSKart Deco epizodi!