Kā iekārtot mājokli skandināvu stilā? 

Tīras līnijas, vienkāršība, funkcionalitāte, baltā krāsa un koks – šīs lietas vislabāk raksturo skandināvu dizainu. Mūsdienās šis stils ir iemantojis mīlzīgu popularitāti visa pasaulē, tāpēc mēs nolēmām padalīties ar dažiem ieteikumiem, kā atšķirt tipiskākos skandināvu dizaina elementus un izveidot unikālu ziemeļniecisku interjeru savās mājās!

1. Mēbeles

Blog_Scandinavian_furniture

Meklējot skandināvu dizaina mēbeles, Tu neatradīsi sīkas, kruzuļainas un nepraktiskas detaļas. Katrs centimetrs sevī ietver tīrību un vienkāršību, tāpēc Tu jutīsi, ka ikviena mēbele ir rūpīgi pārdomāta. Dabīga koka krāsas materiāli un kokmateriāli, piemēram, ozols, ir atrodams jebkurā interjerā – pat polsterēto mēbeļu kājas allaž ir veidotas no gaumīga koka.
Pavisam nesen aktuālas kļuvušas krāsainas skandināvu stila mēbeles. Ja dod priekšroku spilgtām, pamanāmām krāsām un pasteļtoņi un viss baltais ne līdz galam atspoguļo Tavas interjera vēlmes, lūko pēc pagājušā gadsimta vidus modernisma stila krēsliem un dīvāniem atsvaidzinoši spilgtos toņos. Šāda izvēle interjerā ienesīs vairāk gaismas un rotaļīguma.
Skandināvu stila skapjiem, kumodēm un citām mēbelēm raksturīgas nelielas, vienkāršas metāla vai koka detaļas vai rokturi. Naktsskapīšiem, galdiem un krēsliem var būt gan tradicionālas uz āru izvērstas, gan taisnas un elegantas kājas, kas telpai piešķirs neoklasicisma stila nokrāsu.

2. Tekstils

Blog_Scandinavian_textile

Ziemeļu aukstums un garās ziemas ir atstājušas pēdas skandināvu dizainā. Kad esi tipisku šī stila tekstila izstrādājumu meklējumos, domā par visu dabīgo un dabīga izskata audumiem, primāri, neitrālā toņu paletē – linu, vilnu, kokvilnu, maisaudeklu, aitādām, tīro zīdu u.c. Gaišos toņus papildini ar krāsainiem un priecīgākiem vai kombinē vienkrāsainās lietas, piemēram, dekoratīvos spilvenus, ar ģeometriskām figūrām un rakstiem, lielformāta apdruku, kā arī augu un dzīvnieku valsts tematiku. Tekstilam piemērotākās krāsu kombinācijas ir baltie, gaiši pelēkie, krēmkrāsas, zemes brūnie, tumši un gaiši zilie toņi. Paņem dažus adītus pledus un segas, izdekorē mājokli ar pūkainiem un spurainiem spilveniem, supermīkstiem gultas pārklājiem un paklājiem, kas telpā rada izteikti harmonisku atmosfēru, un izbaudi ziemeļniecisko komfortu līdz pašai pilnībai!

3. Aksesuāri

Blog_Scandinavian_accessories
Daudz gaismas un krāsu – tas ir viss, kas Tev jāzina par skandināvu stila aksesuāriem. Garās ziemas likušas ziemeļniekiem iemīlēties augstos, plašos logos un lielās lampās, un ar Tevi būs tāpat. 
Krāsai skandināvu dizainā ir nozīmīga loma – parasti tā atspoguļojas tieši aksesuāros un sienas uzlīmēs. Eleganta vienkāršība joprojām ir noteicošā pazīme, izvēloties svečturus, sienu dekorus, foto rāmjus un piekaramos apgaismes ķermeņus. Populārākie materiāli ir stikls, keramika un gaišs koks. Visai bieži tiek izmantota arī plastmasa un metāls, it īpaši uzglabāšanas kastēs, grozos un virtuves piederumos. 
Lai uzburtu īpaši mājīgu sajūtu, telpu izdekorē ar dāžada lieluma svecēm, radot telpā papildus apgaismojumu.

Šobrīd Tu jau zini visas stilam atbilstošās nianses, taču patiesībā skandināvu dizains iedalās četros detalizētākos virzienos – katrs nedaudz atšķirīgs no iepriekšējā. Ja esi pilnīga baltuma un tikai mazu krāsas akcentu, tīru līniju un gaismas fans, tavs stils ir tipiskais skandināvu modernisms. Ja acij tīkamāki ir interesanti raksti un gaišas krāsas ar to pašu ziemeļniekiem tipisko funkcionalitāti, tad skandināvu krāsainais modernisms būs īstā izvēle tavam interjeram. Dzīvojot pilsētvidē, bet sirdī paturot lauku romantiku, izvēlies skandināvu lauku stilu, kas interjerā izcelsies ar zemnieciskiem elementiem, bet nezaudēs vienkāršību un tīrās līnijas. Visbeidzot, tiem, kuri vēlas interjeru ar pavisam nelielu luksusa un vēstures pieskārienu, lieliski piestāvēs Gustava stilā balstītais skandināvu klasicisms. Neatkarīgi no tevis izvēlētā stila, tev būs īsts gandrījums to ieviest savā mājoklī!
Seko līdzi aktivitātēm mūsu blogā, jo turpmākajos rakstos mēs pastāstīsim vairāk par katru no iepriekšminētajiem stiliem!