Ziedi vienmēr ir laba ideja – gan ārpus mājokļa, gan tajā iekšā. Jo īpaši, ja mājās trūkst dabas pieskāriena. Taču nereti aizmirstam par to, kas šos ziedus notur – ne mazums mājokļos redzēsi ziedus izvietotus dzeramajās glāzēs vai burciņās. Tā arī, protams, nav slikta ideja, taču ziediem atdzīvoties noteikti palīdzēs arī dizainā pārdomāta vāze. Pēc kādiem kritērijiem vadīties, lai izvēlētos pareizo vāzi savam mājoklim? Uz to atbildi varēsi rast, lasot tālāk.

KRĀSA UN DIZAINS

Ja vāzi iegādājies vairāk kā dekoratīvo elementu, tad nebaidies izvēlēties dizainu, kas izceļas. Tā saucamās skulptūru tipa vāzes iederēsies izmeklēta interjera iemītniekiem, piešķirot mājoklim ekskluzīvu atmosfēru. Tāpat labu lomu spēlē košāku toņu vāzes, kuru krāsas un izmērus kombinējot, panāksi radošu vidi savā mājoklī. Šādām vāzēm ziedi pat paliek otrajā plānā – nereti cilvēki šādas vāzes izvēlas tikai kā dekorācijas, ziedus tajās pat neievietojot.

TORMUND

KASPER

TOMMY

MATERIĀLS

Caurspīdīga vāze tver gaismu un to izstaro uz āru, tādēļ telpai tā piešķirs gaišumu. Tāpat šāda tipa vāze tikai paspilgtinās ziedus tajā. Tajā pašā laikā arī necaurspīdīgai vāzei ir savas priekšrocības – to iekšpusi nevar redzēt pēc lietošanas, kā arī to var pieskaņot dominējošā interjera toņiem.

ROY

BJERKE

MATHIAS

AUGSTUMS

Ja meklē vāzi, kura noturētu lielākus ziedus un, kuru var likt uz grīdas, iegādājies vismaz 30 cm augstu vāzi ar stingru pamatni. Taču plauktiem noderēs tieši zemākas un šaurākas vāzes – sakombinējot to stilu un krāsas gaumīgā veidā, vari izvietot pat vairākas, ziedus sadalot nelielos pušķīšos. Tāpat nelielas vāzes būs labāks risinājums uz ēdamistabas galdi, jo bieži vien aiz lielajām vāzēm un kuplajiem ziediem nemaz neredzam savu vakariņu partneri.

BUSTER

VILBERT

ULF

PLATUMS

Vāzes pieejamas arī ar dažādu izmēru augšpusi, kuru platuma izvēli tieši ietekmē ziedi, ko plāno vāzē likt. Ja to kāti ir šauri un to nebūs daudz, tad izvēlies vāzi ar šauru augšpusi – tādējādi tievie stiebri arī nekritīs katrs uz savu pusi un noturēs stabilu vertikālo pozīciju. Savukārt, ja esi kuplu pušķu fans, tad noteikti piemeklē vāzes ar platu augšu. Puķēm ne vien vienkārši jāietilpst tajā, bet arī jāpierēķina mazliet brīvas vietas, lai tās var arī elpot un nav saspiestas viena pie otras līdz pašai malai.

SOFUS

SYLVESTER

MALIAS