Kopš mūsu uzmanības lokā nonāca dāņu teju svētais vārds hygge, mēs līdz galam nezinājām, kā raksturot un panākt to īsto māju sajūtu. Hygge ir prieka, familiaritātes un miera pamatprincips. Tā ir sajūta, kuru rada viss mums dārgais, patīkamais un, galvenokārt, mājās esošais. Tie var būt gan cilvēki, gan priekšmeti. Tā kā cilvēki ir Tevis paša izvēle, tad mēs Tev varam piedāvāt vien lietas – precīzāk, interjera priekšmetus –, kuri palīdzēs rast hygge sajūtu Tavās mājās.

KRĀSU UN MATERIĀLU IZVĒLE

Hygge nav noteiktas krāsas – galvenais, lai dominējošie toņi nomierina mājokļa iemītniekus un rada patīkamu, mierīgu sajūtu. Vienlaikus neaizraujies ar dažādu toņu kombinēšanu, jo vienā mirklī tas sāks izskatīties pārlieku koši un raibi ne vien acīm, bet arī prātam. Izvēlies vienu pamata toni, piemēram, pelēko, kuram pielāgot citu krāsu interjera elementus, kā piemēram, šī gada aktuālāko krāsu – Magenta. Savukārt materiālu kombinācijā iesakām izpausties, jo kamēr vien neizmēģināsi, nemaz neuzzināsi, cik patiesībā labi mākslīgā kažokāda izskatās ar kokvilnas tekstilizstrādājumiem.

MĪKSTI UN SILTI

Istabās mēs varam panākt hygge sajūtu ar ne vien mīkstām mēbelēm, bet arī mazajiem interjera elementiem – tie ir dekoratīvie spilveni dažādos rakstos un krāsās vai īpaši pūkaini pledi, kuri vēl neizmantoti aicinās jebkuru mājokļa iemītnieku iesēsties tuvākajā krēslā un ietīties siltumā. Ja Tev pieder vairāki koka vai metāla krēsli, kuri nešķiet aicinoši, tad nesteidz iegādāt jaunus mīkstos krēslus – papildini esošos ar pufīgiem krēslu paliktņiem!

GAISMAS EFEKTS

Sveces arī spēlē būtisku lomu attiecīgās sajūtas radīšanai – sveču gaisma, kas nāk no degļa un palēnām virzās uz leju, ir dabiskākais gaismas avots, kurā nav ne miņas no mākslīguma. Nereti cilvēki izvēlas aromātiskās sveces, lai mājoklim piešķirtu papildu “odziņu”. Taču esi uzmanīgs ar spēcīgiem aromātiem – veikalā tie var šķist ļoti patīkami, taču iedomājies, ka šī smarža izplatīsies ierobežotā telpā ilgstošu laika posmu. Apreibinošas sajūtas gluži nebūs hygge stils...