Mājīgas ēdamzonas iekārtošana

Lai gan mūsu ēšanas paradumi laika gaitā ir mainījušies, labākā vieta, kur ieturēt maltītes kopā ar mīļajiem, joprojām ir ēdamistaba vai mājās īpaši ierīkota ēdamzona. Nav noslēpums, ka ēdamistaba vairs nav tikai vieta, kur vakariņot – tā kļuvusi par multifunkcionālu telpu, ko bieži izmanto arī kā mājas darba vietu. Ņemot to vērā, ir svarīgi telpu iekārtot gan mājīgu, gan funkcionālu. Neatkarīgi no tā, vai tavās mājās ir atsevišķa ēdamistaba vai atvērtā tipa interjers, kurā apvienota virtuve un ēdamistaba, ir vairāki veidi, kā izvēlēties mēbeles un aksesuārus, lai radītu hygge – dāņu valodas terminu, kas raksturo omulīgu māju sajūtu, ko rada interjers, būšana kopā ar tuvākajiem cilvēkiem, mierpilna atpūta ar labu grāmatu, siltu dzērienu rokās u.c. Lai palīdzētu tavās mājās ienest šō īpašo hygge sajūtu, esam apkopojuši dažus padomus, kas sniegs papildu motivāciju, lai ķertos klāt savas jaunās, mājīgās ēdamzonas iekārtošanai.

Mēbeļu un aksesuāru izvēlei ir nozīme

Mēbeles un aksesuāri, kas izvēlēti atbilstoši tavai gaumei un pamatkrāsām interjerā, telpas iekārtojumā var radīt brīnumus. Koks joprojām ir izvēle numur viens, ja vēlies radīt izteikti mājīgu, mierpilnu vidi. Ja šis ir starp taviem iecienītākajiem materiāliem, iespējams, tavās mājās vislabāk iederēsies stabils, ozolkoka pusdienu galds un atbilstoša dizaina pusdienu krēsli, piemēram, no mūsu ROYAL OAK sērijas. 
Ja tavās mājās nav plašas ēdamzonas, baltas skandināvu stila mēbeles – galdi, krēsli, kumodes, bufetes – būs piemērotākā izvēle telpas iekārtojumam, jo gaišie toņi to padarīs vizuāli plašāku. Savukārt, gaišu interjeru papildinot ar tumšām pusdienu mēbelēm, telpa izskatīsies kompaktāka un iegūs šiku, elegantu izskatu. 
Mēbeļu izvēlē visbūtiskākā loma ir to funkcionalitātei. Tu vari iegādāties nelielu pusdienu galdu, kā mūsu ROYAL OAK, ko ikdienā izmantot standarta izmērā, bet svētkos vai vakariņās plašākā ģimenes un draugu lokā izmantot galdu papilddaļas. Arī pusdienu krēsliem ir jābūt praktiskiem un komfortabliem, lai tajos varētu justies ērti pat pēc ilgstošas sēdēšanas. Daži vislabāk jūtas vienkāršā skandināvu dizaina krēslā, kas jau pēc būtības tiek ražoti tā, lai būtu neticami ērti. Citi, savukārt, dod priekšroku krēsliem ar mīkstu auduma apvalku vai labprāt papildina interjeru ar krēslu paliktņiem. Tā ir gudra izvēle, jo krēslu paliktņus vari mainīt, kad vien tev ienāk prātā, eksperimentējot ar dažādām krāsām un rakstiem, piemēram, ģeometriskiem vai ziedu motīviem.

Kad mēbeles ēdamistabai izvēlētas, laiks padomāt par atbilstoša tekstila izvēli – interjera elementiem, kas telpai piešķirs mājīgo noskaņu. Galu gala tieši dažādas apdrukas un raksti ir padara interjeru unikālu. Pledi, paklāji, dekoratīvie spilveni – katra detaļa ir būtiska. Ja interjers ir veidots baltos, gaišos toņos, iesakām to papildināt ar pāris spilgtākiem aksesuāriem. Zilie, zaļie, pelēkie un brūnie toņi ir īpaši iecienīti tieši ēdamzonas vizuālā izskata uzlabošanai. Tiem, kuri izvēlējušies iegādāties tumšas mēbeles un vēlas interjeram piešķirt nedaudz košuma, iesakām pamēģināt telpu papildināt ar oranžajiem toņiem – tiem piemīt īpaša enerģija, kas izstaro prieku. 
Ja vēlies interjeru veidot mākslinieciskās noskaņās, tev noderēs kāda foto glezna vai foto rāmji, kuros ievietot izdrukātus iedvesmojošus citātus par ēdienu vai paša radītus zīmējumus un fotogrāfijas. 
Sarakstā pēdējais, bet nebūt ne mazsvarīgākais ir apgaismojums. Protams, ēdamzonā ir nepieciešamas kvalitatīvas lampas, kas sniedz nepieciešamo gaismas daudzumu, it īpaši, ja tā ir apvienota ar virtuves daļu, taču nedrīkst aizmirst par stāvlampām vai dekoratīviem abažūriem, kas telpā radīs maģisku noskaņu gan viesu uzņemšanas laikā, gan romantiskā vakarā divatā.

Padomi, kā padarīt interjeru oriģinālu

2500 dining

Nav noslēpums, ka, atrodot jaunus, radošus veidus, kā izmantot vienkāršus interjera elementus, jebkurai telpai var piešķirt unikālu, personisku raksturu. Izmēģini kādu no šīm idejām, kas palīdzēs salikt trūkstošos akcentus tavā perfektajā ēdamzonas interjerā:
   • Ielaid telpā vairāk gaismas, sasienot aizkarus vienkāršā mezglā vai izmantojot mājās atrastas auduma lentas, kas kalpo kā lielisks dekoratīvs elements;
   • Izmanto interesantas uzlīmes vai līmplēvi un izdekorē ar to kādu no sienām – tas ir maciņam draudzīgs risinājums, kas ienesīs jaunas vēsmas tavas ēdamistabas interjerā;
   • Ja tev aizvien patīk tavas vecās ēdamistabas mēbeles, bet vēlies tām piešķirt otro elpu vai pārveidot par galveno akcenta elementu interjerā, izmēģini to pārkrāsot vai atsvaidzināt ar pāris krāsainām detaļām – populārajām ģeometriskajām formām vai kādu uzlīmi. Pārvērtību idejas vari atrast mūsu “Dari pats!” projekta JYSKart YouTube kanālā!