Interjeru pamatā veido mēbeles – tās ir kā centrālais elements, kas apvieno un iemieso katras noteiktās telpas funkciju. Taču ar funkcionalitāti vien mājoklis nekļūs par mājām. Viss mēbelēm apkārt esošais, pat šķietami niecīgi sīkumi, ir tas, kas veido kopējo interjeru un stilu. Dekoratīvie elementi šajā pozīcijā spēlē ļoti lielu lomu – tās nav liekas mantas, kas telpā aizņem vietu, bet gan instrumenti, ar kuriem katrā telpā radīt īsto atmosfēru. Galvenais ir atrast īsto vietu katrai dekorācijai! Kā to izdarīt? Smelies iedvesmu un idejas, lasot tālāk!

PRAKTISKS DEKO – ZIEDU VĀZES

Ziedi vienmēr ir laba ideja – gan ārpus mājokļa, gan tajā iekšā. Jo īpaši, ja mājās trūkst dabas pieskāriena. Taču nereti aizmirstam par to, kas šos ziedus notur – ne mazums mājokļos redzēsi ziedus izvietotus dzeramajās glāzēs vai burciņās. Tā arī, protams, nav slikta ideja, taču ziediem atdzīvoties noteikti palīdzēs arī dizainā pārdomāta vāze. Caurspīdīga vāze tver gaismu un to izstaro uz āru, tādēļ telpai tā piešķirs gaišumu. Tajā pašā laikā arī necaurspīdīgai vāzei ir savas priekšrocības – to iekšpusi nevar redzēt pēc lietošanas, kā arī to var pieskaņot dominējošā interjera toņiem. Tāpat labu lomu spēlē košāku toņu vāzes, kuru krāsas un izmērus kombinējot, panāksi radošu vidi savā mājoklī. Šādām vāzēm ziedi pat paliek otrajā plānā – nereti cilvēki šādas vāzes izvēlas tikai kā dekorācijas, ziedus tajās pat neievietojot.

DEKORĀCIJAS MĀJAS OFISĀ

Radošs darbs prasa radošu darba vidi. To panākt var dažādi – ar krāsām, dekoratīvajiem elementiem vai īpašām formām. Nereti radošie prāti ir haotiskāki, tādēļ iesakām iegādāties galdu ar iespējami lielāku virsmu, lai visu nepieciešamo varētu nolikt vien rokas stiepiena attālumā. Tāpat padomā par telpu ap darba galdu – uz sienām izvieto dažādus foto rāmjus, kas rada iedvesmu, vai ziņojumu dēli, uz kura salikt darāmo darbu sarakstu. Uz dēļa atvēli vietu arī pāris personīgām piezīmēm, kā piemēram, bildēm ar draugiem vai iedvesmojošiem pierakstiem. Tas radīs vēlmi paskatīties uz dēli biežāk, kā arī sniegs motivāciju darbiem.

DEKORĀCIJAS, KAS IZGAISMO

Sveces spēlē būtisku lomu attiecīgās sajūtas radīšanai – sveču gaisma, kas nāk no degļa un palēnām virzās uz leju, ir dabiskākais gaismas avots, kurā nav ne miņas no mākslīguma. Nereti cilvēki izvēlas aromātiskās sveces, lai mājoklim piešķirtu papildu “odziņu”. Taču esi uzmanīgs ar spēcīgiem aromātiem – veikalā tie var šķist ļoti patīkami, taču iedomājies, ka šī smarža izplatīsies ierobežotā telpā ilgstošu laika posmu. Apreibinošas sajūtas gluži nebūs hygge stils.

MALTĪTES GARDAS UN DEKORATĪVAS

Ne mazums padomrakstu iesaka jaunu trauku iegādi, kas arī ir lielisks risinājums jaunu vēsmu ieviešanai virtuvē. Taču, ja Tavs trauku apjoms teju vai lauž skapjus, tad nesteidz tiem pievienot vēl vienu komplektu. Tā vietā padomā par jauniem un dizainiski gaumīgiem servējamiem traukiem – tās var būt paplātes, uzglabāšanas trauki, krūkas vai galda piederumi. Izvēlies dekoratīvus traukus, ja starp vienas krāsas traukiem vēlies ieviest kādu “odziņu”.