Pirms izvēlies jaunu dārza puķu podu, apsver, kur to plāno novietot – tā varēsi vieglāk izvērtēt piemērotāko izmēru, formu, materiālu un dizainu. Kāda nozīme ir katram no šiem aspektiem? Lasi tālāk un uzzini!

IZMĒRS

Pirmais solis ir izvēlēties pašu augu, pēc tam tā “mājokli”. Vairumam augu ieteicams iegādāties lielāku puķu podu, lai zaļumam būtu iespēja augt vēl lielākam. Tāpat gana daudz vietas ir nepieciešams auga saknēm – parasti ir jāņem vērā līdzīgs lielums, cik augs aizņem virs saknēm.

BILLE

MARGIE

BREMSE

MATERIĀLS

No puķu poda materiāla ir atkarīgs arī tā svars. Ja tos plāno ik pa laikam pārvietot, piemēram, iestādot augus, kuriem svarīga ir mainīga vide, tad izvēlies pītos vai plastmasas puķu podus. Turpretim vietās, kuras ir pastāvīgi vējainas, vai arī pa apkārtni bieži skraida bērni, piemērots risinājums būs smagāki puķu podi no māla, keramikas vai cita līdzvērtīga materiāla. Un atceries, ka būtisku svara pieaugumu veidos arī pats augs un zeme, kurā tas augs!

UGILT

SVARTBAK

MIDSOMMER

AUGSTUMS

Augstie puķu podi ļoti labi iederēsies plašākās “telpās” – tie var kalpot kā telpas atdalītājs, piemēram, nodalot dārza vai terases atpūtas zonu no ēdamzonas vai bērniem paredzēta spēļu laukumiņa. Turklāt augus, kas iestādīti augstos puķu podos, būs arī vienkāršāk laistīt. Tikai pievērs uzmanību, lai šādos puķu podos iestādīti augi nav pārāk augsti, citādi to lapotnes var neizturēt smagumu un lūst uz leju!

UGLE

MYRHAUK

SANSEBIE

FORMA

Taisnstūra formas podi īpaši labi noderēs, ja ar to palīdzību vēlēsies iezīmēt kādu celiņu vai arī noteiktu laukumu uz terases vai pie mājokļa ieejas. Arī ar apaļiem puķu podiem var panākt līdzīgu efektu, ja tos izkārtosi simetriskās līnijās. Šādos podos labāk iestādīt augus, kuru lapotne aug vairāk kuplumā nekā garumā. Savukārt puķu podi uz statīva vislabāk noderēs augiem ar garām, nokarenām lapām vai vīnogulājiem.

LOMVI

MYRHAUK

STORLOM

DIZAINS

Ne vien pats augs, bet arī tā pods spēj rast dzīvīgu un dinamisku apkārtējo vidi. Tādēļ tā dizainam jāpievērš īpaši daudz uzmanības. Ja uz sava balkona, terases vai dārzā jau esi iekārtojis noteiktu stilu ar mēbelēm un aksesuāriem, tad meklē tiem piemērotu puķu podu dizainu. Ja apkārtnē trūkst kaut kas, kas telpu aizpildītu, izvēlies dažāda stila puķu podus – izkārto tos dažādās vietās tā, lai uz katra soļa redzētu iestādītos augus.

AND

BUKSEBIE

TRANA