Izvairies no tā, ka Tavas dārza mēbeles zaudē krāsu un kļūst neglītas. No dabas viedokļa, koka un cietkoksnes dārza mēbeles prasa kopšanu un uzturēšanu. Ja Tu nekop savas mēbeles, tās var saplaisāt un izžūt.

APSTRĀDE AR EĻĻU PIRMS LIETOŠANAS

Vienmēr ir ieteicams koka dārza mēbeles eļļot uzreiz pēc izpakošanas un montāžas. Cietkoksnes mēbeles, iespējams, jau ilgu laiku ir bijušas ceļā uz JYSK veikaliem, un, lai arī rūpnīcā tās ir apstrādātas ar eļļu, ieteicams to darīt vēlreiz.

PAMATĪGA TĪRĪŠANA

Pirms apstrādes ar eļļu vienmēr pārliecinies, ka dārza mēbeles ir rūpīgi notīrītas, piemēram, ar augstspiediena tīrītāju. Vienmēr ievēro instrukcijas, kas norādītas uz iepakojuma.

REGULĀRA APSTRĀDE AR EĻĻU

Cietkoksnes mēbelēm pirms apstrādes ar eļļu jābūt pilnīgi sausām. Izmanto cietkoksnei piemērotu eļļu. Sezonas laikā mēbeles ieteicams eļļot divas vai trīs reizes, kā arī tieši pirms mēbeļu novietošanas ziemas noliktavā.

Tīkkoka mēbelēm nav nepieciešama apstrāde ar eļļu, jo tīkkoks ir ļoti taukains koksnes veids. Laika gaitā tīkkoka mēbelēm var izveidoties dabiski bālgana nokrāsa, taču to var noņemt ar tīkkoka eļļu. Ja Tu tomēr izvēlies mēbeles apstrādāt ar eļļu, tām nepieciešama regulāra apstrāde, tāpat kā cietkoksnes mēbelēm.

PELĒJUMS UN SĒNĪŠU BOJĀJUMI

Pat ja Tu regulāri apstrādā un kop dārza mēbeles ar eļļu, uz tām var veidoties pelējums un sēnīšu bojājumi. Tas visbiežāk ir novērojams, ja mēbeļu daļas kļūst tumšas un dažos gadījumos gandrīz melnas.

Parasti šo problēmu iespējams atrisināt šādi:

  • Rūpīgi notīri dārza mēbeles ar koka tīrīšanas līdzekli. Izpildi norādījumus uz iepakojuma. Ja mēbeles joprojām ir netīras, atkārto procedūru.
  • Ja Tavas dārza mēbeles pēc mazgāšanas ar koka tīrīšanas līdzekli joprojām ir tumšas, vari sagatavot spēcīgu hlora šķīdumu. Nomazgā skartās vietas ar hlora šķīdumu un rūpīgi noskalo ar ūdeni.
  • Ja arī apstrāde ar hloru nedarbojas, atliek apstrāde ar smilšpapīru. Inficētās vietas berzē, līdz tiek sasniegta svaiga koksne. Vari arī izmantot augstspiediena tīrītāju. Neatkarīgi no pielietotajām metodēm mēs vienmēr iesakām veikt pēcapstrādi ar tādu eļļu, kas paredzēta attiecīgajam koksnes veidam.

MILTRASA

Miltrasa ir nekaitīga sēnīšu suga, kas parādās kā sausi balti putekļi – parasti uz mēbeļu biezākajām vietām. Miltrasa bieži parādās transportēšanas laikā uz Eiropu, kad lielas temperatūras svārstības un augsts mitrums nodrošina miltrasai ideālus apstākļus.

Noslauki miltrasu ar lupatu vai birsti. Pēcapstrāde parasti nav nepieciešama, taču ir ieteicams uzklāt koka eļļas kārtu.

LAIKAPSTĀKĻU IETEKME UN SAVIENOJUMU PIEVILKŠANA

Koks ir dabisks produkts, kas turpina „dzīvot”. Tas nozīmē, ka koka dārza mēbeles reaģē uz dažādiem laikapstākļiem. Spriedzes dēļ kokā var rasties plaisas („vēja skrāpējumi“) un izmaiņas, kas saistītas ar spriedzi kokā. Tāpēc ir svarīgi regulāri pievilkt dārza mēbeļu savienojumus.