Kā izvēlēties tekstilu vannas istabai un guļamistabai?

Mājas tekstilam, no palagiem līdz aizkariem un paklājiem, ir ne tikai funkcionāla, bet arī emocionāla nozīme. Tās ir lietas, kas padara mūsu dzīves mājīgākas un interjerā rada noteiktu noskaņu. Izvēloties tekstilu, tava gaume ir tā, kas nosaka, kādas krāsas, raksti un materiāli veidos mājokļa noformējumu. Radīt perfektu guļamistabas un vannas istabas interjeru nebūt nav sarežģīti. Svarīgākais priekšnosacījums ir krāsu izvēle – ja tu zini, ko vēlies redzēt savās mājās, atliek vien to iegādāties. Skaistums slēpjas vienkāršībā, tāpēc nepārspīlē ar plašu krāsu un materiālu izmantošanu – tas ir būtiskākais princips, ko ievērot, ceļā uz savu sapņu interjeru. Lai palīdzētu tev atrast savu krāsu gammu, esam sgatavojuši pāris idejas un piemērus skandināvu stila iedvesmotām pārmaiņām guļamistabā un vannas istabā. 

Mājīga vannas istaba pilnīgai relaksācijai

bath

Vannas istabai ir tikpat liela loma tavas labsajūtas nodrošināšanā kā guļamistabai. Īpaši, ja Tev patīk daudz laika pavadīt vannā vai dušā. Visdrīzāk Tavas vannas istabas tekstils ir divās vai vairāk krāsās, lai atšķirtu, kas pieder katram ģimenes loceklim. Ja tā patiešām ir, meklē toņus, kas labi sader kopā un cits citu papildina, kā zaļie un zilie, bēšie, melnie, baltie un pasteļtoņi.
Skandināvu dizaina pasaulē nav populārākās akcentkrāsas par zilo. Tā lieliski izceļas pilnībā baltā un, patiesībā, arī jebkurā citā interjerā. Zilie un zaļie toņi būs dabas iedvesmota izvēle – tā ir kombinācija, kurā viena krāsa izceļ otras spēku. Neatkarīgi, vai tu par vannas istabas tekstila pamatkrāsu, piemēram, paklājiņos, dušas aizkaros u.c., izvēlies zilo vai zaļo, otra krāsa to ideāli papildinās – to redzēsi, izvēloties gan peldmēteļus, gan dvieļus visai ģimenei.
Ja vannas istabā tomēr vēlies mierīgāku krāsu gammu, romantiskie pasteļi varētu būt pareizā izvēle. Mūsu iecienītākie sezonas jaunumi ir aprikožu un pūdera rozā, kā arī gaiši piparmētru zaļie un maigi pelēkie toņi. Vēl viena iespēja, ja ir nolemts iegādāties tekstilu gaišās krāsās, ir bēšo toņu palete – viss sākot no ļoti maigām un mierīgām nokrāsām, beidzot ar tumšiem kapučino toņiem. Bēšā pieder pie tā saucamajām zemes krāsām un ir ierindojama starp neitrālajiem toņiem, kas ļauj to izmantot teju jebkurā interjerā.
Pēdējā, taču nebūt ne mazsvarīgākā, ir vienmēr mode esošā melnbaltā toņu gamma. Izvēloties to, nudien nav iespējams "nošaut greizi". Izmantotas pareizās proporcijās, baltā un melnā krāsa interjerā rada harmoniju, tāpēc droši izvēlies dvieļus un vannas istabas paklājiņus sulīgi tumšos toņos, ko papildināt ar dušas aizkaru un peldmēteļiem sniegbaltos vai mazliet krēmīgos toņos. Lai kāda arī būtu Tava izvēle, svarīgākais ir panākt, ka Tu vannas istabā jūties mājīgi.

Guļamistaba – Tava privātā svētnīca

dark

Šobrīd arvien lielāku popularitāti iemanto atteikšanās no tehnoloģiju izmantošanas guļamistabā, ierasto viedtālruni vai planšeti aizstājot ar grāmatas vai žurnāla lasīšanu pirms gulētiešanas. Šī ir tā telpa, kurai pilnībā jāatspoguļo tava personība un jāsniedz Tev perfekta harmonija, tāpēc nebaidies to piepildīt ar lietām, kam, atšķirībā no spilveniem, segām, gultas veļas un aizkariem, nav gluži pirmās nepieciešamības statuss. Mājīgums katram nozīmē kaut ko citu – kādam tās ir tumšas krāsas un vienkārši raksti, kamēr cits vislabāk jutīsies gaišā, maigu pasteļtoņu ieskautā vai pat viscaur baltā interjerā.
Ja Tev vairāk patīk tieši tumšas nokrāsas, mūsu nomierinoši pelēko, klasiski melno un zilo gultas veļas komplektu, pledu, mīksto paklāju, gultas pārklāju un aizkaru izlase, iespējams, būs lieliski piemērota tieši tavai guļamistabai. Izvēloties šo toņu gammu, tomēr jāņem vērā, ka to būtu ieteicams papildināt ar pāris gaišām detaļām, kas līdzsvaros kopējo noskaņu interjerā. Daži uzmanību piesaistoši dekoratīvie spilveni un gultas veļas komplekti ar ģeometriskiem rakstiem būs tieši tas, kas nepieciešams, lai radītu nepārspīlētu, taču stilīgu atmosfēru.

light

Ikvienu dāmu apburs guļamistaba, kuras interjerā izmantoti rozā toņi. Gaisma un siltums šādā vidē lieliski saplūst kopā, radot maģiskas sajūtas telpas iemītniekiem. Maigās struktūras un ziedu raksti gultas veļā, ko papildina daži spilgti akcenti dekoratīvo spilvenu izskatā, vai nedaudz kontrastējoši tumšie toņi nakts aizkaru noformējumā ļaus interjerā izcelt tā īpašnieku raksturu un personību. Mūs īpaši sajūsmina tekstūras dažādība šīs sezonas dekoratīvo spilvenu modeļos – no gludiem līdz izteikti mīkstiem, samtam līdzīgiem līdz pūkainiem spilveniem ar mīlīgām bārkstīm, pušķiem un apdrukām – Tu noteikti atradīsi ko savai gaumei piemērotu.
Tiem, kurus aizrauj klasiski balts skandināvu stila interjers, nav citas izvēles kā baltie vai maigie krēmkrāsas toņi. Patiesībā, šis būtu lielisks risinājums visiem mazo guļamistabu īpašniekiem, jo baltie toņi vizuāli paplašinās pat šaurāko telpu. Protams, jebkura istaba, kas iekārtota baltos toņos, pieprasa lielākus uzkopšanas darbus, taču tos, kuriem patīk ne vien skandināvu dizaina tīrās līnijas un formas, bet arī kārtība, šis interjera aspekts diez vai iebiedēs un pamudinās mainīt gaumi.