Kā izvēlēties savām vēlmēm un maciņam atbilstošu matraci?

Pārāk ciets vai mīksts. Nepietiekami ērts vai ar trūkstošām, lietotājam svarīgām īpašībām. Šie ir agrumenti, ko pircēji visbiežāk min, runājot par saviem vecajiem matračiem un meklējot jaunus. Nav šaubu, ka atrast to īsto un vienīgo matraci, kas atbildīs visām Tavām vajadzībām, nav viegli. Tomēr jāatzīst, ka izvēle nevar būt vienkārša, jo Tu meklē lietu, kas noteiks Tavu miega kvalitāti. Lai atvieglotu izpēti un izvēli, mēs apkopojām noderīgu informāciju un faktus par matračiem, kas ļaus Tev izprast atšķirības starp dažādiem matraču veidiem un to īpašībām, kas jāņem vērā, pieņemot pirkuma lēmumu.

Izproti atšķirību starp atsperu, putu, lateksa, kokosa un hibrīdmatračiem

mattress blog

Ja apsver domu iegādāties jaunu matraci, sagatavojies testēšanas periodam, jo ne vienmēr matracis, kas būs piemērots vienam lietotājam, būs atbilstošs otra lietotāja vajadzībām. Izvērtē savas vajadzības un budžetu un sāc ar to, ka uzzini vairāk par to, kā atšķiras dažādu tipu matrači, piemēram, atsperu un putu.
Atsperu matrači iedalās divos veidos – ar bonnell vai pocket tipa atsperu sistēmu. Bonnell atsperu sistēma ir pavisam vienkārša – atsperes tajā ir savstarpēji savienotas ar spirālveida stiepli, savukārt Pocket tipa matračos katra atspere ir izvietota atsevišķā auduma apvalkā un kustas neatkarīgi no pārējām. Tu jautāsi, kā šo atšķirību izjūt lietotājs?

  1. Bonnell atsperu matrači ir cietāki un nodrošina ķermeņa atbalstu, nezaudējot savu sākotnējo formu. Tiem piemīt laba ventilācijas spēja, un šāda tipa matrači ir laba un ekonomiska izvēle viesistabām vai vasaras mājai. PRICE STAR BONNELL ir viens no šādiem matračiem.
  2. Pocket tipa atsperes ir neatņemama ortopēdisko matraču sastāvdaļa, jo nodrošina vienmērīgu atbalstu visam ķermenim un pareizu mugurkaula pozīciju miega laikā. Šādi matrači ir divpusējie PLUS POCKET COCO un PLUS POCKET ALLERGIC, kuriem ir septiņas cietības zonas pilnvērtīgam ķermeņa atbalstam.

Putu matrači savu ārstniecisko un antialerģisko īpašību dēļ joprojām ir vieni no pircēju iecienītākajiem. Neatkarīgi no tā, Tev jāzina, kurš no putu veidiem ir piemērotākais tieši Tev un Taviem gulēšanas paradumiem – poliuretāna jeb tā saucamās PU putas vai NASA radītās Memory tipa putas.

  1. PU putas ir atbilstoša izvēle, ja meklē maciņam draudzīgu matraci. Tās nodrošina ortopēdisku un antialerģisku efektu, un mūsu klienti ir iecienījuši tādus PU putu matračus kā PRICE STAR FOAM
  2. Memory putas nodrošina vairāk funkciju nekā PU putas, piemēram, tās vieglāk pielāgojas gulētāja ķermeņa formai un tām piemīt laba termoregulācija. Lietotāji, kuri iegādājušies matraci ar Memory putām, aptaujās par apmierinātību ar produktu uzrāda augstākos rezultātus.

Putu un atsperu matrači lietotāju vidū ir vispopulārākie, taču noteikti ir nepieciešams pievērst uzmanību arī matračiem ar lateksa vai kokosa plātnēm – tie ir ražoti no dabīgiem materiāliem un ir videi draudzīgi. Tomēr arvien biežāk pircēji izvēlas arī hibrīdmatračus, kas izgatavoti no vairākiem materiāliem, piemēram, PU putām un kokosa vai Pocket atsperu bloka un PU putām utt.

Ortopēdisks matracis pilnvērtīgam ķermeņa atbalstam

mattress blog

Stundās, ko pavadi miegā, Tavam ķermenim ir pilnībā jāatpūšas, tāpēc ir būtiski, ka Tavs matracis nodrošina mugurkaula atbalstu un vienmērīgi sadala ķermeņa svaru, kas palīdz uzturēt pareizu asins cirkulāciju un novērst tirpšanu un sāpēs pēc pamošanās. Visi putu matrači nodrošina ortopēdisku efektu, taču noteikti iedziļinies matrača saturā, lai pilnībā izprastu tā atbilstību Tavām auguma aprisēm un gulēšanas paradumiem, jo katra sastāvdaļa nodrošina atšķirīgas funkcijas. Lūk, mūsu klientu iecienītākie matrači ar ortopēdisko efektu:

  1. ALOE VERA ir septiņas cietības zonas sabalansētam ķermeņa atbalstam, un katrai matrača pusei ir atšķirīga cietības pakāpe, tāpēc Tu varēsi mainīt gulēšanas virsmu, kad vien radīsies tāda nepieciešamība;
  2. Sortimenta jaunpienācējs SLEEP EXTRA mazina sāpes un spiediena punktus, pateicoties īpašajām Air Memory putām, kas saglabā zemu temperatūru un pielāgojas ķermeņa formai. Matracis būs izcili piemērots gan tiem, kuri pavada ilgas stundas sēdošā pozā, gan tiem, kuri strādā fiziski smagu darbu;
  3. PLUS POCKET COCO, kura sastāvā ir mini pocket atsperes, poliuretāna putas un kokosa slānis, padarīs laimīgu ikvienu, kam iecienītākā gulēšanas poza ir uz muguras;
  4. DREAM PERFECTAir Memory putas, kas nodrošinās lielisku ķermeņa atbalstu un radīs stabilu gulēšanu jebkurā pozā.

Pasargā sevi no alerģijām un putekļu sēnītes

mattress blog

Alerģija nav izprieca, tāpēc izvēlies matraci īpaši rūpīgi, lai nodrošinātos pret to, ka putekļu ērcīte vai citas baktērijas jebkad iekļūst Tavā guļamistabā. Vislabākie antialerģiskie matrači ir tie, kuru pārvalkos ir sudraba diegi, putu matrači vai matrači, kuru sastāvā ir latekss vai kokoss. Šādi matrači ir:

  1. ALOE VERA, kas nodrošina aizsardzību pret putekļu ērcīti un citām baktērijām;
  2. SLEEP EXTRA, kura stepētajā pārvalkā ir sudraba diegi, kas pasargā matraci no pelējuma un putekļu ērcītes;

Tu vari pasargāt savu esošo matraci pret kaitīgajām baktērijām, iegādājoties antialerģisku virsmatraci, piemēram, QUILTED PLUS, kas ir arī ūdens necaurlaidīgs, tātad – ļoti praktisks.

Matracis ar labu gaisa caurlaidību un termoregulāciju kalpos ilgāk

mattress blog

Ja Tavs matracis ir izgatavots no augstvērtīgiem materiāliem un nodrošina izcilu gaisa caurlaidību, ventilāciju un termoregulāciju, vari būt pārliecināts, ka tas kalpos ilgi un kvalitatīvi, vienlaikus aizsargājot guļamistabu no dažādu baktēriju un kaitēkļu rašanās. Ļoti labu gaisa caurlaidību nodrošinās mūsu ALOE VERA matracis. Labas ventilācijas īpašības piemīt arī ekonomiskās klases PRICE STAR BONNELL matracim. Savukārt matrači ar lateksa slāni parūpēsies par lielisku termoregulāciju visa miega laikā.
Matraču ražotāji ir raduši risinājumu un glābiņu arī tiem, kuriem istabas temperatūra allaž šķiet par augstu. Ja šajā aprakstā atpazini sevi, tad zini, ka ideālu miegu sev varēsi nodrošināt, iegādājoties matraci vai virsmatraci ar atvēsinošu efektu, tādējādi uz visiem laikiem aizmirstot par pārkaršanas problēmām.

Praktiskums ir svarīgs

mattress blog

Aptaujas liecina, ka matraču lietotājiem ir ļoti svarīgs to praktiskais pielietojums - ar to mēs nedomājam ārstnieciskās vai citas īpašības, bet tādas vienkāršas lietas kā iespēju izmantot abas matrača puses, lai tas kalpotu ilgāk, noņemamu un mazgājamu pārvalku vai ērtu pārvietošanu sarullētā veidā.
Ja savās mājās bieži uzņem ciemiņus, Tu novērtēsi, ka pa rokai vienmēr ir piepūšamais vai salokāmais matracis. Protams, nedrīkst aizmirst arī rūpēties par matrača tīrību. Pret netīrumiem un traipiem matraci lieliski pasargā virsmatracis, ko vari iegādāties arī gadījumā, ja nepieciešams mainīt esošā bāzes matrača cietības pakāpi, padarot to vēl stingrāku vai, tieši pretēji, mīkstāku. Virsmatraču piedāvājums ir plašs, taču tā iegāde būs izdevīgāka nekā jauna matrača iegāde.
Kvalitatīvs miegs Tavai veselībai un labsajūtai ir tikpat labvēlīgs kā laimests loterijā, tāpēc, lai kādu matraci Tu izvēlētos, pārliecinies, vai tam ir piešķirti sertifikāti, kas apliecina matracī un tā pārvalkā izmantoto materiālu kvalitāti. Uz iepakojuma meklē Certipur, Oeko-Tex un citus apzīmējumus, lai būtu drošs, ka matrača ražošanā nav izmantotas cilvēka veselībai kaitīgas vielas.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pat ja Tev joprojām patīk Tavs vecais matracis, paturi prātā, ka pat vislabākās lietas pēc ilgstošas lietošanas prasa nomaiņu. Ja iepriekš iegādāts ekonomiskās klases matracis, par jaunu jāsāk domāt jau pēc trīs līdz pieciem gadiem, bet gadījumā, ja esošajā matracī esi ieguldījis vairāk, pēc jauna guļamistabas papildinājuma vari sākt raudzīties pēc astoņiem līdz 12 gadiem.
Ja pēc šī raksta izlasīšanas Tev joprojām ir neatbildēti jautājumi, aicinām iepazīties ar mūsu veidoto infografiku, kurā atradīsi noderīgu informāciju par matraču izmēriem un citām īpašībām, vai doties uz kādu no JYSK veikaliem, kur mūsu zinošie konsultanti palīdzēs Tev atrast savām vajadzībām piemērotāko matraci. Ņem vērā, ka Tu vari izmēģināt visus veikalos pieejamo matraču paraugus!