Kā ēdamistabas interjerā kombinēt dažādus stilus?

Ikvienam no mums laiku pa laikam rodas vēlme kaut ko izmainīt sava mājokļa iekārtojumā. Runa nav par grandiozām pārmaiņām, jo vairums cilvēku visbiežāk izvēlas mainīt vien pāris interjera elementus un reti - visu telpas iekārtojumu. Patiesībā, ieviest pavisam nelielas pārmaiņas ir lieliska ideja, ja vien mājokļa īpašniekam ir skaidrs, ka arī ar mazumiņu iespējams telpā radīt pilnīgi atšķirīgu noskaņu. Labākā vieta, kur ļauties eksperimentam ar dažādiem stiliem, ir ēdamistaba, un tieši par to arī vairāk pastāstīsim šoreiz.
Tev nav jāuztraucas, ka, kombinējot stilus, sabojāsi visas ēdamistabas izskatu. Mūsdienās tā pat kļuvusi par interjera dizaina tendenci visā pasaulē - eksperimentēt ar krāsu, stilu un dizaina daudzveidību. Tas nozīmē, ka tev nav jāatvadās no savām iemīļotajām lietām, lai gan patiesībā vēlies mainīt vien detaļas, atrodot maciņam draudzīgu risinājumu. Mēbeles, tekstils, aksesuāri - neatkarīgi no tā, ko izvēlēsies mainīt, ir iespējams atrast dizaina veidu, kas lieliski papildinās interjera bāzes stilu.

Vienota stila mēbeles - tā vairs nav norma

Laiks, kad visiem pusdienu krēsliem pie galda jābūt vienādiem, ir sen pagājis. Jaunākās tendences dizaina pasaulē liecina, ka dažādi stili var cits citu papildināt, ļaujot gan mājokļu īpašniekiem, gan interjera dizaineriem radīt unikālus un iedvesmojošus risinājumus, kas atbilst mājokļu īpašnieku personībai.
Neatkarīgi no tā, vai izvēlies kombinēt skandināvu modernismu ar moderno romantismu, vai kantri un citiem stiliem, paturi prātā to, ka jaunajam telpas iekārtojumam jābūt gan vizuāli pievilcīgam, gan funkcionālam.
Pusdienu galds ir ēdamistabas centrālais elements. Tā vairs nav tikai vieta, kur ģimenei pulcēties, lai kopīgi pavakariņotu. Tieši pretēji, cilvēki pusdienu galdu izmanto dažādu ikdienas pienākumu veikšanai, piemēram, skolas mājasdarbu izpildei, tāpēc tas jāizvēlas, ņemot vērā ģimenes locekļu vajadzības un ikdienas paradumus.

Pusdienu krēsli ir labākā izvēle, ja vēlies veikt vien nelielas pārmaiņas. Ir pāris padomi, ko vērts ņemt vērā, domāt par to, kādus stilus kombinēt savā ēdamistabā:
     • Koka krēsli ar mākslīgās ādas apdari, piemēram, JONSTRUP rada modernu un spēcīgu, vīrišķīgu iespaidu;
     • Koka krēsli ar mīkstām auduma sēdvietām, kā ROYAL OAK, KJOTTA un HAKKAS veicina klasisku un tradicionālu noskaņu;
     • Balti pusdienu krēsli telpai piešķir papildu gaismu. Lieliski piemēri ir HAGBY, KASTRUP un BANNERUP krēsli.

Tu vari kombinēt dažādus stilus vai izvēlēties viena stila un izskata mēbeles dažādās krāsās. Tomēr, ja nevēlies neko mainīt pie pusdienu galda, kopējo iekārtojumu var mainīt arī, iegādājoties jaunu bufeti vai vitrīnu.

Nelieli priekšmeti, kas pilnībā maina telpas izskatu

Ja sākotnēji vēlies izmēģināt ieviest pārmaiņas ēdamistabas interjerā, izmantojot nelielus priekšmetus, sāc ar tekstilu un aksesuāriem.
Mainot tekstilu, mūsu dizaineri iesaka izvēlēties vienotu vai vismaz saskaņotu toņu paleti. Piemeklē toņus, ņemot vērā personīgo gaumi vai veic nelielu izpēti par to, kādas krāsas vislabāk iederas tieši ēdamistabā.
Iegādājoties jaunu vai varbūt savu pirmo ēdamistabas paklāju, atmosfēra telpā kļūs silta un mājīga. Kombinē paklāja, krēslu paliktņu un pat dekoratīvo spilvenu tekstūras, lai sasniegtu pilnīgu hygge.
Un kā ar aksesuāriem? Apgaismojums, foto rāmji, gleznas un citi dekori iedvesmo radošumam. Piemēram, izmantojot vairākas iekaramās lampas un izvietojot tās atšķirīgā augstumā, tu veidosi oriģinālas dimensijas un modernu, šiku izskatu. Gaumīgu efektu var panākt arī, uz pusdienu galda novietojot nelielus stikla traukus, svečturus un pat mākslīgo augu kompozīcijas.
Izvēles iespējas, kombinējot dažādus stilus, ir nebeidzamas. Tomēr, kārtīgi apdomā mēbeļu, tekstila un aksesuāru izvēli, lai piemeklētu savam mājoklim piemērotāko.