Neskatoties uz mājokļa platību, vietas var pietrūkt kā plašās istabās, tā ierobežotos kvadrātmetros. Visa pamatā ir gudra un gaumīga vietas ietaupīšana – un, kā to panākt, lasi šajā e-pastā. 5 gaumīgas un praktiskas idejas uzglabāšanas risinājumiem mājoklī ir šeit!

IZMANTO GROZUS UN KASTES SĪKLIETIŅĀM

Nav praktiskāka risinājuma par papildu kastītēm vai groziņiem, kur uzglabāt sīklietas vai nelielus priekšmetus. Tajos vari uzglabāt teju visum, kas ielien, un labākais – kastes un grozus vari izvēlēties sev tīkamā krāsā un stilā, lai pielāgotu sava mājokļa interjeram. Tāpat atceries, ka ar kastēm var aizpildīt vietu, ko ikdienā neizmanto – piemēram, zem gultas vai krēsla.

UZGLABĀŠANA VIRS GRĪDAS LĪMEŅA

Ja meklē risinājuma esošās uzglabāšanas risinājumu uzlabošanai, izmanto vietu ne vien uz grīdas, bet arī zem griestiem, pie durvīm un sienām. Kā piemēram, virtuves griestos vari iestrādāt divus āķus, ievelc tajos striķi un tajā iekarini tādus ikdienā izmantotus priekšmetus kā virtuves dvieļus, gatavošanas piederumus vai vieglākus servēšanas traukus. Arī guļamistabas durvis vai sienas var kalpot par papildu vietu – uz tām novieto parastos līmējamos āķus un tajos iekarini ikdienā valkātās āra drēbes vai biezākas jakas un pledus, lai tie ir pa rokai.

VIETA ATRODAMA ARĪ ZEM DZEGĀM UN UZ SIENĀM

Mansarda tipa mājoklī ir iespēja iestrādāt papildu uzglabāšanas vietu, izmantojot slīpās sienas jeb dzegas. Tās tiecas līdz pašai grīdai, līdz ar to šo tukšumu ir labi izmantot, tā priekšā novietojot bīdāmās durvis – tā būsi sev izveidojis sienas skapi, kas kalpos kā lieliska un ietilpīga vieta lielu sezonālo mantu glabāšanai. Savukārt, tradicionāla tipa istabām ieteicams izmantot tukšās sienas – tajās var ielikt minimālistiskus sienas plauktus vairākos līmeņos, uz kuriem uzglabāt dažādas mantas.

DRĒBJU PAKARAMAIS KĀ ZONU ATDALĪTĀJS

Ja viena telpa kalpo vairākām funkcijām, piemēram, dzīvojamā istaba, kurā atrodas arī ēdamzona vai mājas ofiss, tad viens risinājums būs telpas speciāli atdalītāji. Par tādiem vari izmantot arī stilīgu drēbju pakaramo, pielāgojot tā krāsu un materiālu istabas interjeram. Vienlaikus uz tā varēsi karināt drēbes un apavus, kā arī citus tekstilizstrādājumus, kuri nepieciešama pie rokas attiecīgajā istabas zonā.