Droši vien jau ikviens gaidām siltumu un vairāk gaismas līdz ar pavasara sezonas atnākšanu. Ilgāka dienas gaismas ciemošanās caur Tavu māju logiem vairs nav tālu, taču ja nespēj nociesties jau tagad – izmēģini ieviest pāris izmaiņas, lai vismaz šobrīd pieejamo gaismu maksimāli noturētu un pat pavairotu sava mājokļa sienās!

SPĒLES AR ATSPULGIEM

Pie sienas iepretim logam pieliec skaistu spoguli pilnā auguma garumā. Tas ne vien radīs plašākas telpas ilūziju, bet arī atstaros gaismu, kas nāk no loga, kā rezultātā istaba būs vēl gaišāka. Tāpat izmanto arī mazos apaļos spoguļus – to forma padarīs pašu telpu maigāku un plašāku, jo īpaši, ja tai ir zemi griesti.

NE TIKAI BALTĀ IR GAIŠA KRĀSA

Mājokļa telpās svarīgi ir ne vien maksimāli izmantot esošo gaismu, bet arī radīt mājīgu atmosfēru ar interjera priekšmetiem. Tam izvēlēties var ne tikai balto krāsu, bet arī citas krāsas pasteļa toņos. Izmantojot dažādu krāsu pasteļu toņus Tu radīsi maigāku un siltāku vidi telpās. Ja Tev jau ir dekorācijas “aukstās” krāsā, tad pasteļa krāsas vari tām pievienot – piemēram, ar tekstilu. Tā radīsi interesantas krāsu kombinācijas, vienlaikus padarot telpu mājīgu un uzturot to maksimāli gaišu.

JA TUMŠIE TOŅI, TAD DEKORĀCIJĀS

Tumšas un košas krāsas izmanto dekoratīvajos elementos, kā spilvenos, pledos un foto rāmīšos. Tas ne vien ieviesīs nianses kopējā interjerā, bet arī izcels gaišās krāsas vēl spožāk. Tikai nepārspīlē ar šo krāsu piesātinājumu vienā telpā, lai neabsorbētu visu gaišo telpā. Tā vietā izvēlies tumšās lietas pamazām un vienu pa vienai – kādu novieto uz plaukta, kādu uz galda un vēl kādu pat citā istabā. 

GAISMA NĀK ARĪ NO GRĪDAS

Gluži tāpat kā griesti un sienas, arī tumšas grīdas var apslāpēt telpā esošo gaismu. Ja grīdu krāsas izvēle nav Tavā pārziņa, tad to pavisam vienkārši var mainīt ar paklāju. Tas arī būs daudz ērtāks variants, turklāt sniegs papildu dizaina elementu istabā. Pūkains un gaišs paklājs noteikti paplašinās gaismu tam apkārt. Taču nebaidies arī izmantot gaišus paklājus ar citas krāsas elementiem – svītrām, ornamentiem vai abstraktiem zīmējumiem. Tā akcentēsi izvēlēto vietu, vienlaikus noturot vēlamo gaismu. 

LABĀK VAIRĀK NEKĀ MAZĀK GAISMAS AVOTU

Dažādi gaismas avoti viena centrālā gaismekļa vietā akcentēs vēlamo istabas telpu, kā arī to vizuāli padarīs platāku. Par gaismas avotiem vari izvēlēties gaismas virtenes, sveces vai galda, grīdas lampas. Gaismas kūļu “izmētāšana” pa istabu arī noklās iespējami vairāk ēnas pušu. Tāpat šāda gaismas izvietošanas stratēģija palīdzēs ietaupīt enerģiju, ļaujot izvēlēties apgaismojuma ieslēgšanu konkrētām vajadzībām. Piemēram, ja strādā dzīvojamā istabā, darba laikā vari apgaismot tikai darba staciju, un vēlāk vakarā – tikai dīvāna un TV zonu.