Koridors parasti ir pirmā telpa, kuru ierauga viesi, tādēļ ir svarīgi, ka tā izkārtojums ir tīrs, kārtīgs un tāds, kas rada labu iespaidu par mājoklī gaidāmo iekārtojumu. Tavam koridoram ir jābūt aicinošam un mājīgām. Iedvesmai koridora iekārtošanai piedāvājam pāris idejas. 

ĀĶĪŠI EFEKTĪVAI VIETAS IZMANTOŠANAI

Ja koridora izmērs ir neliels un vēlies izveidot funkcionālu telpu tajā, āķīši virsdrēbju pakarināšanai būs labākais risinājums. Āķīši dažādos izmēros un dizainos ir gan dekoratīvi, gan praktiski. Uz tiem pakarināt drēbes var gan pieaugušie, gan bērni, tādējādi uzturot kārtību telpā. Tos vari piestiprināt dažādos augstumos, kas koridoram piešķirs dinamisku skatu, izvairoties no tā pārbāšanas ar drēbēm. Tāpat izmanto uz āķīšiem uzkarināmos auduma plauktiņus, kur ievietot mazākas lietas – čības, kurpju smēres, lāpstiņas u.c.

FUNKCIONĀLAS MĒBELES

Cits optimāls veids, kā izveidot funkcionālu koridori, ir tā papildināšana ar multifunkcionālām mēbelēm. Jo īpaši atbilstošs būs sols ar uzglabāšanas kasti, kas aizņems maz telpas, vienlaikus nodrošinot pietiekami daudz vietas apavu un citu mantu uzglabāšanai, kā arī vietu, kur apsēsties, lai uzvilktu apavus. Mazās telpās labi iederēsies arī minimālistiski drēbju pakaramie skapju vietā – tie aizņems maz vietas, tajos apakšā var uzglabāt apavus un tie telpai sniegs modernu atmosfēru.

DOMĀ RADOŠI

Lai rastu ko noderīgu, bieži vien jāpielieto radošā domāšana. Ne vienmēr ir jāizdomā kas pilnīgi jauns – pietiek ar to, ka jau esošai lietai tiek piešķirtas papildu vai citas funkcijas. Kā piemēram, plaukts, kas paredzēts apaviem aizņem gana maz vietas, taču izmantot to var ne vien apaviem – cepures, cimdi un šalles, kuri parasti krājas uz pakaramajiem, var tikt ievietot apavu plauktā. Galvenais tiem atvēlēt vienu augšējo plauktiņu, lai drēbes nevajadzētu likt tieši kopā ar apaviem.

PERSONALIZĒTA PLAUKTIŅU SISTĒMA

Vienmēr atceries telpu izmantot arī vertikāli. Tā, piemēram, to var izdarīt, izvēloties plauktu sistēmu, kurā plaukti izvietoti viens virs otra. Tā radīsi vietu dažādām mantām, kas parasti izmētātas pa visu koridori, turklāt ļaus pielietot arī dekoratīvos uzglabāšanas elementus, kā grozus un kastītes. Izvēlies mantas plauktos izkārtot jauktā secībā – kādu plauktu atstāj tikai šallēm un vienu virs tā izmanto uzglabāšanas groziņam, kurā noslēpt mazāk pievilcīgas, taču nepieciešamas lietas. Tādējādi koridors kļūs par vizuāli skaistu un pārdomātu telpu, kas vienlaikus ir organizēta maksimālai funkcionalitātei.