Katrs no mums zina, cik patīkami ir pieskarties jaunam, mīkstam dvielim. Bet kas būtu jāņem vērā, pērkot dvieļus, ja vēlies, lai tie nezaudē savu mīkstumu?

DVIEĻA IZMĒRS

Dvieļi ir pieejami dažādos izmēros. Turklāt izmēri var atšķirties atkarībā no veikala. Protams, vari izmantot dažādus dvieļus sev tīkamā veidā, tomēr piedāvājam dažus labus norādījumus dažāda izmēra dvieļu izmantošanai:

DVIEĻA SVARS

Dvieļa svars liecina par tā kvalitāti. Jo smagāks ir dvielis, jo izturīgāks tas ir, un jo labāk tas uzsūc mitrumu. Tava izvēle var būt atkarīga arī no tā, kādam mērķim izmantosi dvieli. Piemēram, viesu dvielim, kas paredzēts roku slaucīšanai, nav obligāti jābūt tikpat izturīgam, kā dvielim, ko lieto pēc vannas.

KVALITĀTE

Protams, atšķiras arī dvieļu kvalitāte, un var būt grūti saprast, vai Tu maksā par kvalitāti vai par zīmolu. JYSK veikalos mēs dvieļus esam iedalījuši 3 kategorijās: BASIC, PLUS un GOLD. Šīs kategorijas ļauj viegli atrast tieši vēlamo kvalitāti.

KĀ MAZGĀT JAUNOS DVIEĻUS

Pirms jauno dvieļu lietošanas tie ir jāizmazgā, bet pirms mazgāšanas, tie 24 stundas jāmērcē aukstā ūdenī. Tas izraisīs kokvilnas šķiedru atvēršanos, nodrošinot dvieļiem labāku uzsūktspēju. Vienlaikus tas veicina atbrīvošanos no liekās krāsas pārpalikumiem. Ja vēlies, vari pievienot aukstajam ūdenim nedaudz etiķa. Etiķis sasaista krāsu ar kokvilnu, tāpēc dvieļi labāk saglabās krāsu.

MAZGĀJOT DVIEĻUS, IZVAIRIES NO SKALOŠANAS LĪDZEKĻA

Mazgājot dvieļus, izvairies no skalošanas līdzekļa izmantošanas. Ja izmantojat skalošanas līdzekli, uz kokvilnas izveidojas plēve, kas pasliktina dvieļu uzsūkšanas un žāvēšanas spēju.

MAZGĀ DVIEĻUS 60 GRĀDOS

Pirmās pāris mazgāšanas reizes dvieļi ir jāmazgā atsevišķi, bet turpmāk vienmēr kopā ar līdzīgas krāsas audumiem. Vienmēr mazgā dvieļus 60 grādu temperatūrā. Tas nodrošina baktēriju un vīrusu iznīcināšanu un labāku higiēnu. Tomēr ņem vērā, ka velūra dvieļi jāmazgā 40 grādos, ja vēlies pēc iespējas labāk saglabāt krāsas, kā arī mīksto virsmu.

ŽĀVĒŠANA VEĻAS ŽĀVĒTĀJĀ MĪKSTINA DVIEĻUS

Pēc mazgāšanas mēs iesakām žāvēt dvieļus veļas žāvētājā. Tas mīkstina dvieļus.