VECĀKIEM  

Ierasts, ka vecāki ir tie, kas mums sagādā lielākās dāvanas ikvienos svētkos. Tad kāpēc gan šajos svētkos neapmainīties ar vietām un parādīt vecākiem, cik ļoti viņi Tev rūp. Tās var būt dāvanas, kuras atvieglo dzīvi vai padara to komfortablāku, kā piemēram, jauna dūnu sega siltam naktsmieram. Tāpat lielu lomu mūsu dzīvē spēlē spilvens, jo īpaši kļūstot vecākiem – anatomiskie spilveni nodrošinās stabilu un ērtu pozīciju visas nakts garumā. Nedaudz mazākas, taču tikpat patīkamas dāvanas var arī būt kas vairāk dekoratīvs – īpaša dizaina vāze vai kāda gaumīga griestu lampa, kas atsvaidzinās ierasto dzīves telpu.

VECVECĀKIEM

Līdzīgi kā vecāki, arī vecvecāki vienmēr pacenšas, lai mēs – mazbērni – svētkos saņemam visu to labāko. Tādēļ pacenties arī Tu un pasniedz vecvecākiem ko īpaši pārdomātu. Ja vēlies viņiem pasniegt kopēju dāvanu, tad padomā par to pašu ikdienas atvieglošanu – iespējams, jauns dīvāns vai divi atpūtas krēsli ir tas, kas Taviem radiem pietrūkst visvairāk? Turpretim atsevišķām dāvanām iesakām ņemt vērā vecvecāku intereses. Vecmamma, kura gatavo labāk par visiem, noteikti novērtēs jaunu virtuves piederumu komplektu, kam klāt pievienot vari arī kādu recepšu grāmatu. Savukārt vectēva – grāmatu lasītāja – ikdienu komfortablāku padarīs kāds pufs, ko viņš varēs izmantot gan kā uzglabāšanas kasti, gan kāju paliktni. Arī silts pleds vai sienas pulkstenis ir gana noderīgi “iemītnieki” ikkatrā mājā.

MĀSĀM VAI BRĀĻIEM

Tu esi tas cilvēks, kurš savu māsu vai brāli pazīst vislabāk – tādēļ izmanto šīs zināšanas arī viņu dāvanu iegādē. Dažādus hobijus palīdzēt attīstīt varēs tiem piemēroti piederumi – molberts vai audekls gleznošanai, datorkrēsls video spēlēm, groziņi radošiem rokdarbiem, uzglabāšanas trauki un paplātes kulinārijas izkopšanai, un vēl neskaitāmi daudz iespēju. Mazajām māsām un brāļiem, kas nupat uzsākuši patstāvīgu dzīvi savās jaunajās mājās, talkā nāks kaut kas mājokļa dizainam – gaumīgs sienas dekors, siltu pledu un spilvenu komplekts vai jauns paklājs mājokļa tukšākajai vietai.

MĀSĪCĀM VAI BRĀLĒNIEM

Ja kādu pakāpi attālāku radinieku tik labi nepazīsti, taču tāpat viņu vēlies apdāvināt, ņem vērā vienu pamatprincipu – ko Tu pats novērtētu saņemt? Galvenais ir dāvanu funkcionalitātes vērtība, lai zinātu, ka tā noteikti tiks novērtēta un pielietota arī turpmāk. Piemēram, virtuves grozi augļiem un dārzeņiem dažādos izmēros. Tāpat vāze vai puķupods uz statīva kopā ar dzīviem ziediem vai stādiem. Un, protams, vannas istabas mūžīgi nepieciešamie piederumi, kā jauni dvieļi, groziņi vai kastītes piederumu organizēšanai vai mīksts halāts un čības.

BĒRNIEM

Bērni pirmsskolas un skolas vecumā novērtēs, ja dāvanā parādīsies kāds viņu mīļākais multfilmu vai filmu varonis. To vari īstenot ar piemērotas gultas veļas iegādi. Ja neesi pārliecināts par konkrēto tematiku, izvēlies kādu no neitrālākiem gultas veļas motīviem ar dažādiem dzīvniekiem un krāsām, klāt pievienojot arī saderīgu spilvenu. Un, ja ar to šķiet nedaudz par maz, mīļa rotaļlieta būs īstais papildinājumus.