Skandināvijā ar mājīgumu asociē gaismu un tās ielaišanu telpā, un aizkari ir interjera elements, kas to ietekmē vistiešāk. JYSK sortimentā atradīsi kā dekoratīvos gaismu aizturošos nakts aizkarus guļamistabai, tā dažādu dizainu dienas aizkarus, kas akcentēs dzīvojamo telpu interjeru, vienlaikus neslēpjot patīkamo pavasara gaismu. Taču kā izvēlēties no vairāk nekā 140 JYSK aizkaru dizainiem? Pēc krāsas, izmēriem, funkcionalitātes, biezuma… faktori ir dažādi un tāda ir arī izvēle! Tādēļ šajā blogā uzzini, kurš no aizkaru tipiem būs piemērotākais Tava mājokļa telpām.

Ielaid telpā gaismu

Dienas aizkari ir neatņemama interjera sastāvdaļa. Tie lieliski iederas kā dzīvojamajā istabā un ēdamistabā, tā guļamistabā un virtuvē. Kāpēc vispār nepieciešami dienas aizkari? Pirmkārt, tie ļauj telpā ieplūst dabīgajai gaismai, ļaujot tev izbaudīt gan saulaino, gan mākoņaino dienu burvību. Tāpat dienas aizkari sniedz iespēju vērot aiz loga notiekošo, netraucējot tavu ikdienu, jo neļauj no ārpuses saskatīt, kas notiek telpā. Īsumā, dienas aizkari ir nepieciešami ikvienam - tev atliek tikai izvēlēties, vai mājoklī vislabāk iederēsies universāli, vienkrāsaini aizkari, vai tādi, kuru raksts īpaši pielāgots pārējam istabas interjeram. Protams, ņemot vērā, ka ikviena telpa pilda atšķirīgu funkciju, dienas aizkarus parasti papildina dekoratīvie nakts vai gaismu bloķējošie aizkari, par kuriem sīkāk uzzināsi raksta turpinājumā.

Nakts aizkari papildu komfortam

Nākamā aizkaru kategorija ir dekoratīvie nakts aizkari, kas daļēji aiztur gaismas un trokšņu ieplūšanu telpā. Tie vislabāk iederēsies vietās, kurās gaismas bloķēšana nepieciešama samērā reti.
Lielisks piemērs ir dzīvojamā istaba, kurā nakts aizkari noder, piemēram, lai saulainā laikā varētu netraucēti skatīties iecienītās TV pārraides. Tā būs praktiska izvēle arī guļamistabai, kurā iekārtots darba stūrītis un kurā pārmērīgs ārējais apgaismojums varētu traucēt darbu pie datora.

Gaismu aizturoši aizkari energoefektīvam mājoklim

Vēlies baudīt netraucētu naktsmieru jebkurā diennakts laikā visa gada garumā? Tādā gadījumā tavā guļamistabā noteikti nepieciešami gaismu aizturoši jeb blackout aizkari. Tie ir labākā izvēle cilvēkiem, kuri vēlas lielāku privātumu un rūpējas par to, lai viņu mājoklis būtu energoefektīvs, jo blackout aizkari pilnībā bloķē gaismas, trokšņu, siltuma un aukstuma iekļūšanu telpā.
Ja tevi uztrauc, ka dienas un nakts vai gaismu aizturošie aizkari varētu traucēt dabīgā apgaismojuma iekļūšanu telpā, tev noderēs šie ieteikumi:
      Iegādājies aizkaru turētājus, ar kuriem dienas laikā varēsi ērti savākt aizkarus, tādējādi ļaujot telpā ienākt vairāk gaismai;
      Ja tev nepatīk aizkaru turētāji, izmanto auduma lentes. Tas būs maciņam draudzīgs risinājums, jo vairumam cilvēku mājās ir pat vesela lentīšu kolekcija;
     • Sasien aizkarus vienkāršos mezglos - tie izskatīsies lieliski, un tev nebūs nepieciešamas nekādas papildu detaļas, lai atbrīvotu logu gaismas iekļūšanai telpā.

Lietas, ko vērts paturēt prātā

Aizkaru izvēle nebūt nav vienkārša. Nepietiek tikai ar to, ka zini, kāda veida aizkari tev nepieciešami - ir ne mazums svarīgu lietu, kas jāņem vērā, ja patiešām vēlies atrast mājoklim piemērotāko risinājumu. Lūk, dažas no tām:
     1. Aizkaru audums nosaka, cik ilgi un labi tie kalpos arī pēc ilgāka lietošanas perioda. Ja audums ir pārāk smags un biezs, tā krokas nebūs stingras un formīgas, savukārt pārāk viegls audums neieņems gaumīgu, vizuāli pievilcīgu formu.
     2. Saulesgaismas ietekmē audums ar laiku var izbalēt, tāpēc izvēlies aizkarus krāsās, kas nav pārāk spilgtas - tieši tās izbalē visātrāk.
     3. Aizkari neitrālos toņos izbalē vislēnāk. Tāpat tie vislabāk iederas dažādu stilu interjerā.
     4. Ja vēlies, lai aizkari pilnībā novērš gaismas iekļūšanu telpā, iegādājies tos izmērā, kas garumā un platumā ir par dažiem centimetriem lielāki nekā loga aile. Tādā veidā nodrošināsi, ka aizkars aizpilda arī laukumu apkārt loga ailei, izvairoties no saules staru iekļūšanas mājoklī reizēs, kad to nevēlies.

- - - 

Tagad tavā rīcībā ir visa būtiskā informāciju, lai izvēlētos aizkarus gudri. Galu galā, tiem ir svarīga nozīme telpas kopējā izskatā, taču tas nebūt nenozīmē, ka aizkaru izskats ir svarīgāks nekā funkcijas, ko tas veic. Labākais veids, kā noteikt, kādi aizkari tev nepieciešami, ir vispirms izvērtējot praktisko pusi, un tikai pēc tam domājot par krāsu un rakstu izvēli. Ja tev nepieciešama palīdzība vai konsultācija aizkaru iegādē, droši vērsies pēc padoma pie mūsu klientu konsultantiem JYSK veikalos visā Latvijā!