Minimālisms interjerā ietver būtiskāko elementu izmantošanu, lai izveidotu vienkāršu un nepārblīvētu telpu. Ja vēlies iepazīt skandināvu minimālismu un to ieviest arī savās mājās, vislabāk ir sākt ar telpu attīrīšanu no visa nevajadzīgā. Kā to pareizāk izdarīt un ar ko turpināt pēc tam? To visu un vēl vairāk uzzini šajā rakstā! 

PLATĪBA UN FUNKCIONALITĀTE

Ieskaties katrā istabā no funkcionalitātes aspekta un uzdod sev jautājumu – vai visas telpā esošās mantas pilda kādu funkciju, vai tomēr ir arī kas lieks, ko no istabas varētu izņem? Iespējams, iepriekš izvēlēti divi priekšmeti var tikt pārvērsti par vienu priekšmetu ar divām funkcijām vienlaikus. Piemēram, dīvāns dzīvojamā istabā var tikt izmantots arī kā gulta, izvēloties izvelkamo modeli. Tāpat alternatīva ēdamistabas galdam ar ierasti 4 kājām būtu galds uz vienas kājas, kura virsma ir tikpat plaša, vienlaikus pie tās varēs piesēsties vairāk cilvēku. 

LAKONISMS IT VISĀ

Atturies iegādāties jaunas mantas pirms neesi ticis skaidrībā ar vecajām. Pirmais solis ir uzstādīt limitu priekšmetu daudzumam katrā telpā. Pat, ja laiku pa laikam šo skaitli pārsniegsi, tas tāpat palīdzēs ilgtermiņā, jo radīsies ieradums katru potenciālo pirkumu apdomāt divreiz. Lakonisms izpaužas arī izmēros. Nereti izvēlamies lielākas mēbeles ar domu, ka “lielāks vienmēr noderēs vairāk”. Taču šāds priekšstats bieži vien atstāj mājokļa iemītniekus ar nepraktiski lielu kafijas galdiņu, uz kura ikdienā novietots vien žurnāls un kafijas krūze, bet tikpat bieži – atsists celis.

PAREIZO TOŅU KOMBINĒŠANA

Izvēloties interjera priekšmetus līdzīgos toņos, telpas kopskats būs “tīrāks”. Tas īpaši labi nostrādās ar baltām un gaiši pelēkām mēbelēm ar līdzīgu toņu sienas krāsām. Šāda izvēle būs jo īpaši veiksmīga, ja dzīvojamā telpā platība ir visai ierobežota – neitrālas un gaišas krāsas telpu padarīs vizuāli lielāku. Vienlaikus, lai vide nesaplūstu viena toņa miglā, padomā par kādu košāku akcentu ar tekstila dekoriem vai telpaugiem.

PĀRDOMĀTA MANTU UZGLABĀŠANA

Minimālisms interjerā neizslēdz faktu, ka visiem ir gana daudz mantu, kuras kaut kur ir jāuzglabā. Lai šīs mantas nebūtu jāslēpj skapī vai slēptā nišā zem kāpnēm, ieintegrē uzglabāšanas risinājumus esošajā interjerā bez nekādiem noslēpumiem. Vienādas kastes zem gultas noderēs sezonālu drēbju uzglabāšanai. Kumodes un skapji ar slēgtiem plauktiem noslēps raibos grāmatu vākus. Savukārt dekoratīvajās kastītēs, kuras iespējams iegādāties pārdomāta dizaina komplektiņos, vari samest sīklietiņas, no kurām neesi gatavs atvadīties.