Viena no izaicinošākajām izvēlēm, dekorējot mājokli Ziemassvētku sezonā, ir izvēlēties dominējošās krāsas. Tieši šī iemesla dēļ nereti redzēsim eglītes ar rotājumiem visās varavīksnes krāsas un vēl vairāk. Un arī šāda pieeja Ziemassvētku sajūtas radīšanai nebūt nav greiza vai nepareiza – galu galā, mēs paši izvēlamies sev tīkamāko. Vienlaikus, konkrētu toņu ieturēšana svētku laikā spēj ne vien mājokli padarīt gaumīgāku, bet arī radīt emocionāli mierīgāku atmosfēru. Lasi tālāk un noskaidro, kādēļ tieši sarkans, zelts un pelēks būs Tev piemērotākās krāsas šajos Ziemassvētkos!

SARKANS


Šī gada JYSK svētku kolekcijā īpaši piedomāts pie sarkanās krāsas, kuras pamanīsi dažādos svētku piederumos un rotājumos. Tās ir gan dominējošās, gan niansi piešķirošās – tādēļ svētku kopskats šogad solās būt sārtos toņos. Turklāt dažādās kultūrās viena no spēcīgākajām krāsām tiek uzskatīta tieši sarkanā - tā vairo enerģiju, spēcina un iedvesmo. Šādas īpašības lieti noderētu tieši ziemas sezonā, tādēļ padomā par kādu sarkanu akcentu arī savās mājās. Pamanāmus un gaumīgus sarkanos akcentus vislabāk panāksi ar egļu rotājumiem vai svečturiem. Savukārt košākam interjeram izvēlies sarkanu galdautu, dekoratīvos spilvenus vai dekoratīvos rūķīšus.

ZELTS

Tāpat kā katram mākonim, arī katriem svētkiem ir zelta maliņa. Tavās mājās tā var izpausties dažādās dekorācijās, ar kurām izrotā telpas Ziemassvētkos. Zelta piešķiršana citām krāsām, piemēram, ar gaumīgu galda paliktni vai īpašas formas egļu rotājumiem, piešķirs kopējai atmosfērai svinīgu sajūtu. Uz plauktiem vai sienām izkārtoti dekoratīvie elementi zelta toņos ar savu mirdzumu pievilinās acu skatienus un, domājams, arī komplimentus. Tāpat zelts mīt ne vien priekšmetos, bet arī gaismā. Iegādājoties svētku gaismas virtenes vai dekorācijas ar gaismām, pievērs uzmanību siltajām krāsām – tās izstaro zeltam līdzvērtīgu gaismu un lieliski iederēsies ne vien eglītē, bet arī pie sienas vai uz plaukta. Atceries arī sveces, kuru liesma būs dabīgākais zelta tonis mājoklī! 

PELĒKS

Bieži vien Ziemassvētkus asociējam ar košām krāsām, izvairoties no mierīgāku toņu paletes. Taču atceries, ka tieši mierīgie toņi ir tie, kas paspilgtinās košās krāsas. Un neapšaubāmi, skandināvu pirmā izvēle būs pelēkie toņi. Tā piemēram, pelēkais spēj spilvenus un pledus vizuāli padarīt mājīgākus un patīkamākus, izceļot to mīkstumu un siltumu – kā pati krāsa. Tāpat pelēkas nianses piestāvēs ēdamgalda dekorēšanā, paspilgtinot iepriekš aprakstītās sarkanās krāsas. Košuma paspilgtināšanas funkciju pelēcīgie toņi arī veiks dāvanu iesaiņojumu veidā – pieklusinātu krāsu iesaiņojamais papīrs izcels saturu, kas tajā ietīts.