Ziemas sezona var šķist ilga un tumša, tāpēc apgaismojums mājās ir divtik svarīgs. Izveido gaišu un mājīgu atmosfēru, lai ziema šķistu nedaudz īsāka un gaišāka! Īstā gaismas avota meklējumos Tev palīdzēs JYSK ceļvedis.

GALDA LAMPAS

Galda lampas nebūt nav jāliek vien uz galda – tās labi izskatīsies arī plauktos. Izvēlies neitrālu krāsu un, galvenais, pievērs uzmanību lampas izmēriem, lai tā ietilptu norobežotajā plauktā. Vislabāk izskatīsies dekoratīvās lampas, kuru spuldzi pilnībā aptver abažūrs. Taču ja galda lampu paredzēts novietot uz naktsgaldiņa, izvēlies tādu modeli, kuram apakša ir pilnībā atvērta. Tādējādi, atklātā spuldze nodrošinās gana daudz gaismas lasīšanai. Tāpat arī funkcionāla būs lampa, kuras pozīciju iespējams regulēt.

GRĪDAS LAMPAS

Grīdas lampu funkcionalitāti nosaka tās augstums, ērta pārvietošana un kompaktie izmēri. Esot augstā pozīcijā, lampas gaisma noklāj iespējami plašāku laukumu telpā. Vairums grīdas lampu ir vieglas un ērti satveramas – pateicoties tam lampu vari pārvietot kaut katru dienu uz dažādām mājokļa lokācijām. Visbeidzot, grīda lampu izmēri ir gana mazi, lai aizņemtu maksimāli maz vietas telpā. Tās iespējams novietot pat šaurākajās šķirbās, kā piemēram, aiz dīvāna vai starp grāmatu plauktu un rakstāmgaldu nelielās telpās.

GRIESTU LAMPAS

Griestu lampas priekšrocība izpaužas tās abažūrā. To izvēlies, pielāgojoties telpā jau valdošajam interjeram. Piemēram, gaišās telpās labi izskatīsies balts vai naturālas krāsas abažūrs. Savukārt tumšākās minimālisma stila telpās veiksmīga izvēle būs šobrīd modernās lampas bez izteikta abažūra, tā vietā spuldzi noklājot ar stilistisku stikla elementu. Tāpat īpaši pieprasītas pēdējā laikā ir vairāku spuldžu lampas vienkopus, ko var arī panākt kombinējot vairākas viena stila lampas – novieto tās, piemēram, virs ēdamgalda dažādos augstumos, ja to ļauj vadu garums.

DEKORATĪVAIS APGAISMOJUMS

Klasiskais gaismas avotu trio – galda, grīdas un griestu lampas – nav vienīgais veids, kā izgaismot savu mājokli. Ja meklē ko neierastāku, vienlaikus papildinot mājas interjeru, izvēlies dekoratīvos apgaismojuma elementus. Populāras ir lampiņu virtenes dažādos izpildījumos – ar dziju apvilktu bumbiņu, krāsainu plastmasas elementu vai pat spīdīgu disko bumbu formās. Tāpat īsto dekoratīvo apgaismojumu var atrast, izvēloties nelielas lampas, kuras darbojas ar baterijām. Tās arī būs ērti pārvietot uz attiecīgā brīža piemērotāko vietu, cik vien bieži to vēlēsies.