Šīs sezonas aktuālākais jautājums – kā noturēt siltumu mājoklī, nemaksājot par to rekordlielas apkures rēķina summas? Labā ziņa, ka uz šo jautājumu ir ne tikai vien, bet vairākas atbildes jeb padomi! Lūk, saraksts ar pavisam vienkāršiem paņēmieniem, kā mājoklī uzturēt siltumu vien ar interjera elementu palīdzību.

PLEDIŅI NAV TIKAI “SMUKUMAM”

Tie ir arī lieliski elementi siltumam. Pleda burvība ir tā spējā apvienot dizainu ar praktiskumu. Izvēlies mājokļa interjeram piemērotāko krāsu un tekstūru, un par siltumu plediņš parūpēsies pats. Novieto to viegli sasniedzamā vietā, lai atnākot mājās, vari uzreiz ietīties savā mīļākajā pledā un baudīt mājas dzīvi.

SILTUMAM NAV JĀBEIDZAS UZREIZ PĒC VANNAS

Vai tā būtu ilgstoša mērcēšanās karstā vannā pirms gulētiešana, vai ātra karstā duša vēsā rītā, nodrošini ekipējumu, kas siltumu palīdzēs arī uzturēt ilgi pēc tam. Palīdzēs ne vien silts dvielis, bet arī mīksts kokvilnas vai flīsa halāts ar ērtām čībām, tādējādi ļaujot vannā iegūtajam siltumam vēl uz laiku saglabāties pie Tevis. Tikai neaizmirsti halātu izkarināt sausā telpā pēc tā lietošanas, lai tas pilnībā izžūtu un sauss Tevi sagaidītu pēc nākamās vannas vai dušas.

VAI ZINĀJI, KA AIZKARIEM PIEMĪT ARĪ ENERGOEFEKTĪVAS ĪPAŠĪBAS?

Gaismu aizturošie jeb “blackout” aizkari galvenokārt paredzēti guļamistabās, kuras nepieciešams aptumšot kvalitatīvāka miega nolūkos. Taču ne visi zina, ka šādi aizkari pilda arī daļējas skaņas un aukstuma aizturēšanas funkcijas. Ar biezajiem nakts aizkariem iespējams panākt nevēlamās aukstuma vilkmes no loga šķirbām. Tāpat ar šādiem aizkariem var atdalīt plašākas telpas zonas, kas palīdzēs arī lielāka siltuma uzturēšanā telpā.

SILTAS KĀJAS UZ PAKLĀJA

Paklāji var radīt papildu slāni grīdas daļējai izolācijai, neļaujot aukstumam tikt līdz mājokļa iemītnieka kājām. Plašākās telpās iederēsies pūkaini paklāji ar garām skarām, savukārt mazākās telpās izvēlies t.s. “īsspalvainos” vai gludos paklājus, ar kuriem telpai piešķirt mājīgu noskaņu un siltumu kājām, kā arī izcelt dzīvojamās telpas zonas, kurās uzturies visbiežāk.

VEIDO SILTUMU AR GAISMĀM

Rudens sezona iezīmē arī saules īsāku klātbūtni mūsu ikdienā. Tas nozīmē, ka vairāk patērējam elektroenerģiju ar mākslīgo apgaismojumu. Pievērs uzmanību tam, vai apgaismojumam izmanto ekonomiskās LED spuldzes. Arī gaismu virtenes ir lieliska ekonomiska izvēle, vienlaikus radot arī silto “hygge” sajūtu mierīgos vakaros pie televizora. Savukārt sveču gaisma būs pats efektīvākais gaismas avots gan papildu siltuma radīšanai, gan elektrības rēķina samazināšanai.

KARSTIE DZĒRIENI GAUMĪGĀS KRŪZĒS

Karstais dzēriens, kā tēja, kafija vai ingvera brūvējums, sniegs īpašu siltuma sajūtu, ja to malkosi no savas mīļākās krūzes. Ievies personalizētu rutīnu un katram karstajam dzērienam atvēli savu krūzīti – katru pielāgo dzērienam un noskaņojumam, kādā to parasti izvēlies. Piemēram, rīta kafiju košā krūzē, kas uzmundrinās. Vai vakara tēju piesātinātā krāsā un interesantā formā, lai pēc darba brīvajam laikam piešķirtu īpašu noskaņu.