Ārtelpas ir ļoti dažādas - no nelieliem balkoniem līdz plašiem lieveņiem, terasēm un pagalmiem ar dārzu. Tomēr tās visas vieno nepieciešamība pēc dārza mēbeļu komplektiem, kas rada mājīguma sajūtu gan tev, gan taviem ciemiņiem. Balkonu un citu ārtelpu iekārtošanai visbiežāk tiek izmantoti polirotanga un koka dārza mēbeļu komplekti. Taču, kā izlemt, kas vislabāk iederēsies tavā pagalmā? Turpini lasīt un uzzini, kādas priekšrocības katrā no materiāliem izceļ mūsu dizaina eksperti!

Polirotanga mēbeļu komplekti plašām atpūtas zonām

Ja tu prāto, kas tad īsti ir poliratangs, tad atbilde ir pavisam vienkārša - tā ir mākslīgā rotangpalma. Nosaukums radies, jo materiāla sastāvu galvenokārt veido polietilāns, kas ir populārākais no mums zināmajiem plastmasas veidiem. Lai gan rotangpalmas aug ļoti ātri, pēdējos gados dārza mēbeļu ražošanā lielākoties izmanto tieši tās mākslīgo versiju.
Poliratangs dārza mēbeļu tirgū dominē jau gadiem ilgi. Tā elegantā izskata un izcilās izturības dēļ polirotangu uzskata par nezūdošu vērtību, kas padara mājīgu ikvienu balkonu un pagalmu. Tāpat šie mēbeļu komplekti rada tūlītēju atvaļinājuma sajūtu, uzburot Tālo Austrumu vai tropisku atmosfēru.
Šī tipa mēbeles ir kā radītas vietām, kur plānots uzņemt daudz viesu - dīvānos parasti ir daudz sēdvietu, un tos lieliski papildina dažādu formu un veidu atpūtas krēsli. Dīvāniem un krēsliem vari pieskaņot ar tavām vajadzībām atbilstošu galdiņu - kā nelielu virsmu rīta kafijas baudīšanai, tā plašu galdu, kurā paredzēta īpaša vieta saulessargam.

Lūk, vēl daži iemesli, kāpēc izvēlēties polirotanga dārza mēbeļu komplektu:
      1. Vairumā gadījumu krēsli un dīvāni ir nopērkami ar mīkstajām sēdvietām vai paliktņiem, tāpēc tev nebūs jādomā par kādu papildu aksesuāru iegādi.
      2. Tas ir ļoti viegls materiāls (svaru nosaka arī mēbeļu rāmī izmantotais metāls), tāpēc no polirotanga gatavotās mēbeles ir ērti pārvietojamas.
      3. Izcila izturība pret laikapstākļu iedarbību, tāpēc mēbeles vajadzības gadījumā var turēt ārpus mājas arī ziemā.
      4. Viegli un ērti tīrāms, izmantojot siltu ziepjūdeni.

Dabīga izvēle - koka dārza mēbeļu komplekti

Koks ir klasiska izvēle tiem, kuri dod priekšroku dabīgiem materiāliem, jo lieliski izskatās kā nelielā balkonā, tā apzaļumotā pagalmā, piešķirot apkārtnei brīvdienu mājas noskaņu. Koka dārza mēbeļu komplektu ražošanā galvenokārt izmanto tādus ātri augošus materiālus kā akāciju, bērzu, bambusu, priedi u.c. Svarīgi, ka tie pieejami dažādās krāsās un stilos - no zemnieciska līdz modernam un no gaišiem līdz tumšiem toņiem -, tāpēc tu noteikti spēsi atrast komplektu, kas piestāvēs tavam ārtelpu plānojumam.
Koka mēbeles aizņem mazāk vietas nekā polirotanga komplekti, tāpēc tās iesaka izmantot mazās platībās, kā balkonos un lieveņos, vai vietās, kas paredzētas neliela cilvēku lokam, kuri labprātāk izbauda privātumu nekā grandiozas kopāsanākšanas.

Apskati arī šos padomus, kas būs noderīgi, lai izlemtu, vai koka dārza mēbeļu komplekts būs piemērots tieši tavām vajadzībām:
      1. Tā kā vairums koka dārza mēbeļu komplektu ir bez polsterējuma, tev ir iespēja radoši izpausties un izvēlēties savai gaumei piemērotus dekoratīvos spilvenus, krēslu paliktņus, pledus u.c. aksesuārus, kas padarīs ārtelpas iekārtojumu personiskāku.
      2. Pieejami arī dažādi saliekami galdi un krēsli, ko ir ļoti ērti uzglabāt laikā, kamēr tie netiek izmantoti. Šis ir īpaši būtisks faktors tiem, kuri dzīvo nelielos mājokļos, kur katram brīvajam centimetram ir nozīme.
      3. Koka mēbelēm nepieciešama ikgadēja apkope - eļļošana vai lakošana -, kas pagarina mēbeļu lietošanas mūžu. Tas jāņem vērā īpaši tiem, kuri plāno dārza mēbeles turēt ārā visu cauru gadu.
      4. Koks ir smagāks nekā polirotangs, tāpēc tev nebūs jāraizējas, ka šīs mēbeles apgāzīs vējš. Tomēr jāņem vērā, ka šos dārza mēbeļu komplektus būs sarežģītāk transportēt.

- - - - - - - 

Ceram, ka šī informācija tev palīdzēs izlemt, kādu dārza mēbeļu komplektu iegādāties savam mājoklim. Ja esi papildu iedvesmas meklējumos, aplūko arī citos rakstus tepat, mūsu blogā!