Krāsas, kurām jābūt ikvienā skandināvu stila interjerā

Jau kādu laiku esam stāstījuši par mājokļa iekārtošanu skandināvu stilā, un šoreiz turpināsim to darīt, pievēršoties krāsu gammām un toņiem, kas visbiežāk sastopami ziemeļnieciskā tipa interjerā. Tev nav jācenšas savā mājoklī iekļaut visas no minētajām krāsām, tomēr šis raksts Tev noderēs, ja esi pārdomās par īsto toņu un nokrāsu izvēli savam mājoklim. Lasi un iedvesmojies!

1. Baltā krāsa – skandināvu dizaina stūrakmens

Vienkāršākā no krāsām, kas rada miera un tīrības sajūtu un vairo savstarpējo komunikāciju. Skandināvu stila interjers nav iedomājams bez baltām mēbelēm, sienām un aksesuāriem. Vai baltā krāsa nav arī Tava pirmā atbilde uz jautājumu par asociācijām ar skandināvu dizainu?

Baltās krāsas burvība slēpjas tajā, ka uz šāda fona tu vari spēlēties un eksperimentēt ar dažādiem krāsu akcentiem, kad vien Tev ienāk prātā, izvēloties sezonai vai jaunākajām interjera dizaina tendencēm atbilstošus aksesuārus. Baltie toņi nemainīgi ir ideāla interjera garants, tāpēc izvēlies plašas virsmas un lielākās mēbeles, piemēram, skapjus, kumodes, krēslus, dīvānus, bufetes, pusdienu galdus un grīdas plauktus šajā krāsā. Baltie interjera elementi var būt kombinēti ar dažām koka vai metāla detaļām, radot dabiskāku vai, tieši pretēji pilsētniecisku un modernu noskaņu.

Ieturi balto stilu arī aksesuāros! Papildini mājokļa interjeru ar mīkstiem dekoratīvajiem spilveniem un plediem vai pat uzglabāšanas kastēm visiem ikdienas sīkumiem, virtuves piederumiem un veļai. Ne visiem aksesuāriem ir jābūt pilnībā baltiem – interjerā lieliski iederēsies arī elementi ar dažādu krāsu rakstiem gan neitrālos, gan izteiksmīgākos toņos. Tādas sienas dekorācijas kā foto rāmji, fotogleznas u.c. ar melnbaltā rakstā attēlotiem Taviem mīļākajiem citātiem vai vienkāršiem zīmējumiem tikai pastiprinās mākslas spēku un ietekmi kā interjerā, tā ikdienā.  

2. Skandināvu klasika – pelēkais un visi zilie toņi

Mierīgi, nedaudz blāvi zilie un pelēkie toņi ir skandināvu dizaina firmas zīme. Pelēkais ir neitrālo toņu karalis – vienmēr klātesoša, klasiska un droša izvēle ikvienā interjerā, jo ļauj ikvienai citai krāsai izcelties un tā fona.

Pelēkais ir brīnišķīga un tai pat laikā praktiska izvēle, ja runājam par dīvāniem, gultām un paklājiem. Līdzīgi, zilā krāsa ir populāra izvēle, iegādājoties mēbeles, taču šo krāsu un tās variācijas mēs visvairāk mīlam kā atsevišķus elementus, kas īpaši izceļas kopējā interjerā, vai tekstilu, piemēram, pledus, gultas pārklājus, dekoratīvos spilvenus, krēslu paliktņus, aizkarus, kā arī paklājus, dvieļus un auduma uzglabāšanas kastes. Pat tādas nelielas detaļas kā sveces un svečturi var tikt izvēlēti gaumīgos tumšos vai blāvi zilos toņos.

Zilais un pelēkais patīk gan vīriešiem, gan sievietēm, tāpēc šīs krāsas būs lieliska izvēle mājoklim, kurā ikdienā sastopas divas tik atšķirīgas pasaules. Zilā krāsa mājoklī ienesīs okeāna un debesu noskaņu, kamēr pelēkie toņi kalpos kā lielisks fons, kas interjerā nodrošinās harmoniju un līdzsvaru.

3. Krāsas pieskāriens – sarkani, dzelteni un zaļi aksesuāri

Skandināvu dizains nav tikai par blāvām krāsām un neitrāliem toņiem. Tā ir gaiša un izcila bāze modernam interjeram, ko iespējams papildināt ar visdažādākās formas, izmēra un krāsas aksesuāriem – viss, kas Tev jādara, ir jāļauj vaļa iedvesmai un intereja dizainerim sevī doties radošā piedzīvojumā, lai izvēlētos mājoklim un tā saimnieka raksturam visatbilstošākos toņus. Mēs iesakām izvēlēties sarkanus, dzeltenus vai zaļus aksesuārus – tie ir mūsdienīgi un populāri toņi, kas vairos enerģiju ikvienā telpā.

Drosmīgākie savam skandināvu dizaina iedvesmotajam interjeram var izvēlēties kādu spilgtu mēbeli, piemēram, krēslu vai dīvānu. Savukārt, tie, kuriem patīk eksperimentēt un laiku pa laikam mainīt mazākos interjera elementus, nevarēs paiet garām plediem, dekoratīvajiem spilveniem un krēslu paliktņiem ar krāsainiem rakstiem. Vasara ir izcils brīdis, lai izmēģinātu ziedu un dzīvnieku tematiku, kā arī košas un mākslinieciskas apdrukas, kamēr gada tumšākie mēneši pieprasa nedaudz mierīgāku pieeju mājokļa iekārtošanai, piemēram, ar vienkāršiem ģeometriskiem rakstiem vai vienkrāsainiem interjera elementiem. Tev tikai jāizvēlas tas, kas visvairāk patīk!

4. Dabas pieskāriens ar brūnajiem un zemes toņiem

Dabas motīvu ieviešana mājoklī kļūst arvien populārāka. Koks ir skandināvu dizainā visvairāk izmantotais materiāls. Izvēloties masīvas ozolkoka vai gumijkoka mēbeles, piemēram, pusdienu galdu, krēslus, kumodi, bufeti, mazu un glītu naktsskapīti un kafijas galdiņu, apavu un citus plauktus vai tādus mīkstus, ērtus vilnas, ādas vai cita materiāla segas, pledus, gultas pārklājus, dekoratīvos spilvenus, Tu allaž jutīsi dabas spēku un enerģiju plūstam caur Tava mājokļa interjeru.

Koka mēbeles izceļas baltā interjerā, it īpaši, ja tās ir tumšos toņos. Baltas sienas, griesti un grīdas būs labs pamats, ko papildināt ar aksesuāriem, kā dažādām uzglabāšanas kastēm, pītiem groziem, laternām, virtuves aksesuāriem, sienas pulksteņiem un pat pufiem no ādas aizvietotāja brūnos un citos zemes toņos. Mājīguma sajūtu var uzsvērt, izmantojot aromātiskās sveces un piemeklējot gaumīgus svečturus. Baltās krāsas un koka sinerģija ļaus allaž priecāties par visu dabisko, kas ietērpts elegantos interjera elementos.

______________________________________________________________________________

Katra krāsa un tās tonis Tevi ietekmē atšķirīgi, tāpēc izvēlies ar apdomu, kuras no tām iekļaut sava mājokļa interjerā. Vēlam veiksmīgus pirkumus un aicinām dalīties ar sava interjera fotogrāfijām sociālajos tīklos, ierakstam pievienojot tēmturi #mansjyskinterjers!