Ko ņemt līdzi, dodoties atpūsties pie dabas?

Vai vari iedomāties vasaru bez atpūtas pie dabas kopā ar kolēģiem, draugiem vai ģimeni? To vēlas baudīt ikviens, neatkarīgi no tā, vai par atpūtu tiek uzskatīta makšķerēšana, vairāku dienu pārgājiens vai garāks pārbrauciens lielā grupā. Atpūtas veidi var atšķirties, taču līdzņemamo lietu saraksts ir ļoti līdzīgs. Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgākās lietas, ko ņemt līdzi, dodoties atpūsties pie dabas, lai atvieglotu pakošanos un padarītu tavus vasaras piedzīvojumus neaizmirstamus.

Ņem līdzi tikai svarīgāko

Atpūta dabā katram nozīmē kaut ko citu. Daži izbauda došanos pārgājienā, lai sasniegtu savu nakšņošanas vietu, kamēr citi tajā ierodas ar velosipēdiem vai auto. Tas, kas vieno ikvienu atpūtnieku, ir vajadzība pēc kvalitatīva miega. Lai iekārotu guļvietu, tev ir nepieciešama telts, guļammaiss un piepūšamais matracis vai ceļojumu paklājs. Ir cilvēki, kuri uzskata, ka ņemt līdzi spilvenu nav obligāti, tomēr pat neliels piepūšamais spilvens var ievērojami ietekmēt tava miega kvalitāti.
Izvēloties telti, jāņem vērā, ka piedāvājums ir visai plašs - no kompaktām vienvietīgajām un divvietīgajām teltīm līdz plašām četrvietīgajām un sešvietīgajām teltīm, kurām ir pat īpaši paredzēta vieta apavu un citu mantu novietošanai. Ja ceļo ar auto vai kemperi, iesakām paņemt līdzi piepūšamos matračus. Tie ir pietiekami kompakti un ērti gulēšanai kā teltī, tā auto. Pakojot matraci, jāatceras paņemt arī pumpi, lai matrača sagatavošana gulēšanai būtu ātra un vienkārša. Tie, kuri visu ekipējumu nes uz muguras, protams, dos priekšroku viegliem ceļojumu paklājiņiem, kurus var ērti izritināt guļvietā un dienas laikā stiprināt pie mugursomas.

Gatavošana pie dabas

Kempingošana ietver ēst gatavošanu pie dabas, tāpēc tev noteikti būs nepieciešami dažādi trauki. Pie tam, vienreiz iegādājoties visus piknikam nepieciešamos priekšmetus, tā vietā, lai ik reizi pirktu vienreizmantojamos plastmasas traukus, tu varēsi tos izmantot atkārtoti, ilgtermiņā ietaupīsi naudu un palīdzēsi samazināt atkritumu daudzumu uz planētas.
Transportē ēdienu īpašās aukstumkastēs - tās pieejamas dažādos tilpumos, krāsās un formās. Ja līdzi ņemsi saldētus produktus vai dzērienus, ko nepieciešams atdzesēt, iegādājies arī saldēšanas elementus, ko ievietot aukstumkastēs - tie vairākas stundas saglabās tajās ledusskapja temperatūru.
Atkarībā no piknika ēdienkartes, tev vajadzēs arī stikla burciņas vai krūzītes dzērieniem, galda piederumus, šķīvjus, bļodas u.c. lietas. Pirms sāc pakošanos, rūpīgi izplāno visas ēdienreizes - tādējādi paņemsi līdzi tikai tās piknika lietas, kas tev patiešām nepieciešamas.

Papildu komfortam

Ne visiem patīk atpūsties pie dabas, izmantojot tikai pašu nepieciešamāko. Tie, kuri dodas makšķerēt vai ceļo lielākās grupās, vai ar bērniem, novērtēs iespēju radīt papildu komfortu arī ārpus mājas. Kā to panākt?
Pirmkārt, pārūpējoties par ērtu sēdvietu, lai kur tu atrastos. Lai to panāktu, ņem līdzi saliekamo atpūtas krēslu, kas nodrošinās, ka varēsi izbaudīt mirkli atelpas kā meža takās, tā pludmalē un mērojot ceļu kalnā. Tie, kuri plāno atpūtas vietu ierīkot noteiktā vietā uz vairākām dienām, izbaudīs iespēju kokos iekarināt šūpuļtīklu, kurā lasīt līdzpaņemtās grāmatas un žurnālus vai atjaunot spēkus īsā snaudā. Un kā nu bez siltajiem plediem, kas sasildīs drēgnajos vakaros.

- - - - -

Sagatavošanās pirms došanās atpūtā pie dabas lielā mērā ir atkarīga no tā, kāds ir tavs dzīvesstils, vēlmes un vajadzības. Lai kādu ekipējumu tu arī izvēlētos, atceries, ka tas tiešā veidā ietekmēs tavas atpūtas kvalitāti un vēlmi doties līdzīgos piedzīvojumos atkārtoti - it īpaši, ja pirmā ceļojuma pieredze nebūs tā labākā.