Cilvēks trešdaļu savas dzīves pavada miegā, tāpēc ir pilnīgi skaidrs, ka ikviens vēlas baudīt kvalitatīvu, nepārtrauktu naktsmieru. Un to cieši ietekmē arī spilvens, uz kura liec galvu katru nakti un varbūt pat arī pa dienām. Iespējams to pat neesi izvēlējies Tu pats, bet gan pielāgojies tam, kas Tev tika dots vai dāvināts. Ja tā, tad laiks ieguldīt nedaudz laika un izpētes, lai atrastu to, kurš Tev ik nakti ir vistuvāk!

Kādu pildījumu izvēlēties?

Spilveniem, tāpat kā segām, ir divu veidu pildījumi - dabīgie un sintētiskie. Populārākie no tiem:

Spalvas ir mīkstas, elastīgas un atsperīgas. Jo vairāk spalvu būs spilvena pildījumā, jo cietāks tas būs;

Memory putas ir ļoti izturīgas un pielāgojas ķermeņa formai, tāpēc visbiežāk tiek izmantotas anatomisko spilvenu pildījumā;

Dūnas ir līdzīgas spalvām - mīkstas, gaisīgas un ļoti vieglas. Tomēr jāņem vērā, ka dūnas ir atzītas par augstākas kvalitātes materiālu;

Vilna nodrošina izcilu gaisa caurlaidību un novērš svīšanu. Aitas vilna ir smagākais no pildījumiem, tāpēc ar to pildītie spilveni būs gan smagi, gan arī visai cieti.  Savukārt, alpakas vilna sniegs vislielāko siltumu un kalpos daudzreiz ilgāk nekā aitas vilnas spilveni;

Kokvilna samazina svīšanu un nodrošina labu galvas un sprandas stabilitāti miegā;

Zīda pildījums ir hipoalerģisks un regulē ķermeņa temperatūru. Tas ir arī ļoti maigs un izturīgs;

Poliesters ir sintētisks, universāls un, visbūtiskāk, antialerģisks pildījums, tāpēc to vislabāk izvēlēties cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām un vēlas sevi pasargāt no pelējuma sēnītes, putekļu ērcītēm u.c. baktērijām.

 

Spilvens, kas piemērots taviem gulēšanas paradumiem

Pildījums ir tikai viens no faktoriem, ko ņemt vērā, izvēloties jaunu spilvenu. Arī gulēšanas poza ietekmē to, cik kvalitatīvs būs tavs miegs. Labs spilvens ir tāds, kas nodrošina mugurkaula atbalstu un notur to dabīgajā pozā visu miega laiku.  Eksperti uzskata, ka perfektajam spilvenam jāatbilst šādiem kritērijiem:

  1. Tam jābūt pietiekami augstam, lai, guļot uz sāniem, noturētu mugurkaulu taisnā pozīcijā;
  2. Tam jābūt pietiekami cietam, lai nodrošinātu, ka, guļot uz muguras, mugurkauls atrodas taisnā pozīcijā.

Ja Tu lielākoties guli uz sāniem vai muguras, tev piemērotāks būs anatomiskais spilvens. Šo spilvenu veidu ieteicams izvēlēties arī tad, ja bieži pēc pamošanās izjūti sāpes sprandā.

Tiem, kuri labprātāk guļ uz vēdera vai miega laikā bieži maina gulēšanas pozīcijas, labāk raudzīties klasisko spilvenu virzienā. Tāpat tiem, kuri daudz guļ uz vēdera, piemērotākie būs plānāki un mīkstāki spilveni.