Teiciens “pavasara tīrīšana” šajos mainīgajos laikos joprojām saglabājis savu būtību – līdz ar siltāka, saulaināka un svaigāka gaisa atnākšanu, šo pašu gaišumu teju katrs vēlas ieviest arī savās mājās. Kā to izdarīt visefektīvāk un, galvenokārt, ilgtspējīgāk? Lasi tālāk JYSK apkopotos padomus saprātīgai un gudrai mājokļa sakārtošanai!

GROZIŅU NEKAD NEVAR BŪT PAR DAUDZ

Nav praktiskāka risinājuma par papildu kastītēm vai groziņiem, kur uzglabāt sīklietas vai nelielus priekšmetus. Tajos vari uzglabāt teju visu, kas ielien, un labākais – kastes un grozus vari izvēlēties sev tīkamā krāsā un stilā, lai pielāgotu sava mājokļa interjeram. Tāpat atceries, ka ar kastēm var aizpildīt vietu, ko ikdienā neizmanto – piemēram, zem gultas vai krēsla. Lielākām mantām izvēlies kādu no JYSK pītajiem groziem, turpretim mazākām noderēs dekoratīvās kastītes.

DAUDZDIMENSIONĀLI PLAUKTU RISINĀJUMI

Pie tukšajām telpas sienām novieto iespējami ietilpīgāku plauktu sistēmu vai pat vitrīnu. Klasiskās plauktu simetrijas vietā izvēlies modernākus risinājumus – plaukti dažādos līmeņos gan vertikālā, gan horizontālā virzienā. Tāpat padomā par bufetes tipa mēbelēm, kurām uzglabāšanas vieta ir gan atvērtu, gan slēgtu plauktu veidā. Tādā veidā telpai piešķirsi vairāk dimensiju, kas to padarīs interesantāku, kā arī mājīgāku.

IZMANTO TELPU EFEKTĪVI – ARĪ ZEM GULTAS VAI SKAPJA

Zem gultas vai skapja, atkarībā no mēbeles augstuma, ir iespējams efektīvi izplānot dažādu lielāku mantu izkārtošanu, kā piemēram, apavus vai jakas. Tos ievieto pagultes vai skapja apakšas izmēriem piemērotās plastmasas kastēs. Turklāt, ja tās izvēlēsies ar ritentiņiem, mantām piekļūt būs vēl ērtāk. Vienlaikus nepārsteidzies ar pārlieku daudz mantu glabāšanu zem gultas. Gultai jāelpo arī no otras puses, lai tā būtu svaiga ik nakti.

DRĒBJU PAKARAMAIS KĀ ZONU ATDALĪTĀJS

Ja viena telpa kalpo vairākām funkcijām, piemēram, dzīvojamā istaba, kurā atrodas arī ēdamzona vai mājas ofiss, tad viens risinājums būs telpas speciāli atdalītāji. Par tādiem vari izmantot arī stilīgu drēbju pakaramo, pielāgojot tā krāsu un materiālu istabas interjeram. Vienlaikus uz tā varēsi karināt drēbes un apavus, kā arī citus tekstilizstrādājumus, kuri nepieciešama pie rokas attiecīgajā istabas zonā.