Idejas vasaras terases un dārza iekārtojumam

Vairums cilvēku novērtē to, ka viņiem ir sava vasaras oāze, kurā atpūsties un atbrīvoties no ikdienā uzņēmtā stresa un noguruma. Neatkarīgi no tā, vai Tev pieder lauku mājas ar plašu dārzu vai neliels balkons, terase, vai vasaras veranda pilsētas mājās, Tu vari un Tev noteikti vajadzētu radīt savu ideālo atpūtas vietu ģimenes un draugu sanākšanām. Liec lietā izdomu, savu gaumi un redzējumu, lai izveidotu tādu iekārtojumu, kā vēlies! Lai Tevi iedvesmotu rīkoties, šajā bloga rakstā mēs piedāvājam dažas idejas modernai un mājīgai āra atpūtas zonas iekārtošanai neatkarīgi no tās platības.

1. Neliela un mājīga vietiņa pilsētniekiem

Katram nepieciešama sava mazā paradīze – pat tiem, kuri dzīvo pilsētā un kuriem ir vien dažus kvadrātmetrus plašs balkons vai terase. Turklāt, ja vieta ir neliela, tas nenozīmē, ka to nevar padarīt mājīgu. 
Vasaras mēbeļu komplekti no viegla metāla vai koka nodrošina pārdomātu funkcionalitāti un aicināt aicina ieturēt nesteidzīgas brokastis svaigā gaisā, vērojot satiksmi un cilvēkus, dodoties savās ikdienas gaitās. Soli, dīvāni un krēsli no šiem materiāliem ir viegli pārvietojami, tāpēc periodiska balkona iekārtojuma maiņa nesagādās nekādas problēmas.
Tā kā šī ir Tava urbānā oāze, iekārtojumā izvēlies galvenokārt mierīgus, neitrālus toņus, ko papildini ar daudziem zaļiem aksesuāriem, piemēram, dekoratīvajiem spilveniem, plediem, krēslu paliktņiem un pat puķu podiem, kas kopējo atmosfēru pietuvinās dabai. Tiem, kuriem patīk krāsaini aksesuāri un dabas tēma, iesakām izvēlēties tekstilu ar šajā sezonā tik aktuālajiem dzīvnieku un augu valsts rakstiem.
Šajā gadā interjera eksperti mudina savu mājokli izgreznot ar augiem. Ja Tev ir tā saucamie zaļie pirkstiņi, dažādas formas un izmēru uz grīdas liekamie vai piekaramie puķu podi ir gandrīz vai obligāta balkona un terases sastāvdaļa. Galu galā, tie ne tikai lieliski izskatīsies, bet arī kalpos kā Tavs privātais enerģijas un skābeļa avots.

2. Vidēji liela atpūtas zona draugu un ģimenes sanākšanām

Ja Tev patīk, ka ģimene un tuvākie draugi allaž ir līdzās, labākā izvēle Tavām mājām būs vasaras mēbeļu komplekts, kas piemērots 6 līdz 8 personām. Terasei un dārza dekorācijām iesakām izvēlēties gaišus un dabiskus toņus, it īpaši, ja mājokļa interjers ir veidots tumšākos zemes toņos. Šāda krāsu izvēle radīs harmonisku un organisku pāreju no iekštelpām uz āra atpūtas zonu. Veido iekārtojumu vienkāršu un autentisku, izvēloties koka vai baltas krāsas mēbeles. Populāra izvēle ir arī pītās mēbeles no polirotanga tumšākos krāsu toņos, piemēram, tumši brūnā, pelēkā vai melnā. Plašo dārzu un pagalmu īpašnieki var uzcelt nojumi vai dārza paviljonu, kas noderēs ik reizi, kad daba nolems paspēlēties ar laikapstākļiem laikā, kad uz pikniku būs ieradušies radi vai draugi.
Nodrošini sev maksimālu komfortu, iegādājoties ērtu atpūtas krēslu, piemēram, mūsu iecienīto PAPASAN, vai stilīgu šūpuļkrēslu. Piepūšamais baseins vai batuts iederēsies plašākā teritorijā un nodrošinās daudz jautru brīžu gan Tev, gan Taviem viesiem. Mājīgākam izskatam papildini dārza mēbeles ar krāsainiem krēslu paliktņiem, plediem vai dekoratīvajiem spilveniem ģeometriskos vai ziedu rakstos. Tas noteikti radīs vēl priecīgāku un vasarīgāku noskaņojumu kā terasē, tā dārzā. Neaizmirsti tuvumā vienmēr turēt dažāda izmēra grozus vai uzglabāšanas kastes, kur vienuviet noglabāt tekstilu un citus sīkumus, kas nepieciešami atpūtai svaigā gaisā. 

3. Liela terase vai pagalms apkaimes dārza svētkiem

Ja piederi tiem laimīgajiem, kuriem pie mājas ir liels pagalms vai plaša vasaras terase, nelaid garām iespēju sarīkot dārza svētkus visiem draugiem un kaimiņiem. Šim un citiem gadījumiem Tev noderēs dārza mēbeļu komplekts 10 personām vai pamatīgs atpūtas mēbeļu komplekts ar lielu un ērtu dīvānu un pāris krēsliem. Lai sasniegtu augstāko relaksācijas pakāpi, vari pagalmā iekārt šūpuļtīklu vai novietot šūpuļkrēslu vairākām personām.
Āra apgaismojumam ir liela nozīme kopējās atmosfēras radīšanā. Mums īpaši patīk dažādu izmēru sveces un laternas, kas šajā pavasarī ieguvušas lielu popularitāti un var tikt novietotas teju jebkur. Tavai izvēlei pieejamas gan mazākas metāla laternas dažādās krāsās, gan tādas, kas gatavotas no koka un lieliski iederēsies īpaši skandināvu stila eksterjerā, ja izvēlēts šis virziens. Iespējams, ka viss, kas Tev nepieciešams, ir vienkāršas koka lāpas vai cita veida dārza gaismekļi, kas atbildīs Tavai gaumei vislabāk.
Un, ja runājam par krāsām, tad Tev noteikti patiks vienkārša baltā un pelēkā kombinācija, kas papildināta ar tādiem drosmīgiem un spilgtiem toņiem kā sarkanais vai tumši zilais, kas , starp citu, ir viena no šī gada aksesuāru top krāsām. Iegādājies pārīti pledu vai mīkstu krēslu paliktņu, vai dekoratīvo spilvenu ar šādu krāsu rakstiem vai izvēlies vienkrāsainus aksesuārus, ja vēlies.