Ceļvedis segas un spilvena izvēlē

Cilvēks trešdaļu savas dzīves pavada miegā, tāpēc ir pilnīgi skaidrs, ka ikviens vēlas baudīt kvalitatīvu, nepārtrauktu naktsmieru. Iespējams, tu neesi par to aizdomājies, taču spilvens un sega, ko izvēlies savai guļamistabai, var tev palīdzēt uzlabot miega kvalitāti un pamosties enerģijas un spēka pilnam. Izvēle ne vienmēr ir vienkārša, tāpēc mūsu miega eksperti ir sagatavojuši dažus noderīgus padomus, kas palīdzēs ātri vien saprast, kurš spilvens un sega būs tev vispiemērotākā.

No dabīgām putnu spalvām līdz antialerģiskam poliesteram. Kādu pildījumu izvēlēties?

Segām un spilveniem ir divu veidu pildījumi - dabīgie un sintētiskie. Mūsu piedāvājumā atradīsi arī segas un spilvenus ar jaukta tipa pildījumu, kas ir visai populāra izvēle klientu vidū. Lūk, saraksts ar populārākajiem pildījumiem:
    • Spalvas ir mīkstas, elastīgas un atsperīgas. Jo vairāk spalvu būs spilvena pildījumā, jo cietāks tas būs;
    • Memory putas ir ļoti izturīgas un pielāgojas ķermeņa formai, tāpēc visbiežāk tiek izmantotas anatomisko spilvenu pildījumā;
    • Dūnas ir līdzīgas spalvām - mīkstas, gaisīgas un ļoti vieglas. Tomēr jāņem vērā, ka dūnas ir atzītas par augstākas kvalitātes materiālu;
    • Vilna nodrošina izcilu gaisa caurlaidību un novērš svīšanu. Aitas vilna ir smagākais no pildījumiem, tāpēc ar to pildītās segas būs lieliski piemērotas tiem, kuri vēlas sev un saviem mīļajiem iegādāties smagāku segu. Savukārt, alpakas vilna sniegs vislielāko siltumu un kalpos daudzreiz ilgāk nekā aitas vilnas segas un spilveni;
    • Kokvilna samazina svīšanu un nodrošina labu galvas un sprandas stabilitāti miegā;
    • Zīda pildījums ir hipoalerģisks un regulē ķermeņa temperatūru. Tas ir arī ļoti maigs un izturīgs;
    • Poliesters ir sintētisks, universāls un, visbūtiskāk, antialerģisks pildījums, tāpēc to vislabāk izvēlēties cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām un vēlas sevi pasargāt no pelējuma sēnītes, putekļu ērcītēm u.c. baktērijām.

Segas un spilvena pildījuma izvēle ir pilnībā atkarīga no tā, kādas ir tavas vēlmes un gulēšanas paradumi. Ja dod priekšroku dabīgiem materiāliem, tev pieejama plaša pildījumu izvēle, ko ietekmē vien tas, cik vieglu vai smagu segu tu vēlies. Dūnas ir vieglākais no materiāliem, savukārt vilna - smagākais. Ja runājam par spilveniem, tad spalvu pildījums nodrošinās cietāku gulēšanas virsmu nekā dūnu pildījums. Tomēr, ņemot vērā, ka vairumam spilvenu un segu ir jaukta tipa pildījums, tu varēsi pielāgot spilvena novietojumu atkarībā no ķermeņa formas un savas iemīļotās gulēšanas pozas.
Otra pildījumu kategorija - sintētiskie pildījumi, kā poliesters, memory putas un dažādu materiālu šķiedras - pilda antialerģisko funkciju, tāpēc segas un spilveni ar šī tipa pildījumu būs īpaši piemēroti tiem, kuri cieš no dažādām alerģijām.

Spilvens, kas piemērots taviem gulēšanas paradumiem

Pildījums ir tikai viens no faktoriem, ko ņemt vērā, izvēloties jaunu spilvenu. Arī gulēšanas poza ietekmē to, cik kvalitatīvs būs tavs miegs.
Labs spilvens ir tāds, kas nodrošina mugurkaula atbalstu un notur to dabīgajā pozā visu miega laiku.  Eksperti uzskata, ka perfektajam spilvenam jāatbilst šādiem kritērijiem:
    1. Tam jābūt pietiekami augstam, lai, guļot uz sāniem, noturētu mugurkaulu taisnā pozīcijā;
    2. Tam jābūt pietiekami cietam, lai nodrošinātu, ka, guļot uz muguras, mugurkauls atrodas taisnā pozīcijā.

Ja tu lielākoties guli uz sāniem vai muguras, tev piemērotāks būs anatomiskais spilvens. Šo spilvenu veidu ieteicams izvēlēties arī tad, ja bieži pēc pamošanās izjūti sāpes sprandā.
Tiem, kuri labprātāk guļ uz vēdara vai miega laikā bieži maina gulēšanas pozīcijas, labāk raudzīties klasisko spilvenu virzienā. Tāpat tiem, kuri daudz guļ uz vēdera, piemērotākie būs plānāki un mīkstāki spilveni.

Sega labam miegam jebkurā gadalaikā

Cilvēki ir atšķirīgi, tāpat kā viņu vajadzības, izvēloties segu. Dažiem vienmēr ir auksti, kamēr citiem - silti, tāpēc vieniem jāizvēlas citādākas segas nekā otriem. Salīgie priecāsies par siltākām segām, piemēram, ar vilnas pildījumu, kamēr citiem komfortu radīs segas, kas paredzētas lietošanai gada siltākajos mēnešos. Tev jāzina, ka piedāvājumā ir pieejamas arī segas, kas piemērotas lietošanai visās sezonās.

Lūk, dažas lietas, ko ņemt vērā, dodoties jaunas segas meklējumos:
    • Viegla, plāna sega būs piemērota tiem, kuriem šķiet, ka esošā sega ir pārāk silta, vai gadījumā, ja mājoklī ir augsta istabas temperatūra, kā arī tad, ja ziemā dod priekšroku siltākām, bet vasarā - plānākām segām;
    • Tev nepieciešama silta sega, ja tavu miega kvalitāti būtiski ietekmē temperatūras maiņa, kā arī tad, ja tavās mājās visu gadu ir nemainīga istabas temperatūra. Tāpat šādas segas būs lieliska izvēle tiem, kuri meklē vienu segu, kas būs piemērota lietošanai jebkurā gadalaikā;
    • Īpaši silta sega nepieciešama tiem, kuri vienmēr meklē papildu segu, kā arī tiem, kuriem šķiet, ka istabas temperatūra mājās ir zema, un kuri ziemā labprātāk izvēlas siltākas segas.

- - - - - 

Mēs ceram, ka šie padomi tev palīdzēs atrast sev piemērotāko segu un spilvenu. Ja tomēr vēlies iegūt papildu informāciju, apskati mūsu komandas sagatavotās infografikas par segas un spilvena izvēli savai guļamistabai!