Neatkarīgi no tā, vai esi freelanceris, vai strādā birojā, ir ļoti svarīgi, ka tev ir darba vieta, kas raisa produktivitāti, koncentrēšanos un radošumu ik dienu. Lai palīdzētu tev izveidot šādu darba vietu, esam apkopojuši vairākus padomus un ieteikumus, sākot no interjera krāsu paletes izvēles, beidzot ar mēbeļu un dekora priekšmetu piemeklēšanu, kas lieti noderēs, kad izlemsi atjaunot savas darba vietas iekārtojumu.

IZMANTO KRĀSU SPĒKU

Ja esi gatavs pilnībā pārveidot savu darba telpu, sāc ar to, ka izplāno, kādas krāsas izmantosi interjerā, lai vairotu radošumu un uzturētu augstu enerģijas līmeni visas darba dienas garumā. Krāsām ir lielāka nozīme, nekā tev varētu šķist. Psihologi pat norāda uz faktu, ka teju 80% krāsu cilvēks uztver ar nervu sistēmu un tikai 20% - ar redzi. Tas izskaidro, kāpēc tavs noskaņojums mainās, ieejot telpās, kam nav kādas izteiktas vizuālas nepilnības, taču kas tiešā veidā ietekmē to, kā tu jūties, tur uzturoties. Pievērs uzmanību, un tu pamanīsi, ka, piemēram, telpas, kuru interjerā dominē tumšās krāsas, var radīt nomācošas sajūtas, kamēr izteikti spilgta krāsu gamma kairina acis un veicina izklaidīgumu. Šī iemesla dēļ arī mūsu dizaineri iesaka darba telpas interjerā izvēlēties neitrālu vai gaišu toņu paleti, spilgtās krāsas (sarkanā, oranžā u.c.) un melnos toņus izmantojot vien kā akcentus, kas uzlabo garastāvokli vai nomierina. Darba vietas interjeram piemērotākās krāsas ir:
      • Pelēka - klasiska izvēle skandināvu dizaina interjeros, mierīga un estētiska krāsa, kas palīdzēs noskaņoties darbam;
      • Gaiši dzeltena - krāsa, kas pozitīvi ietekmē intelektuālā darba darītāju prātus;
      • Gaiši zila - mierīga krāsa, kas palīdz koncentrēties un, kā liecina zinātniski pētījumi, veicina ātrāku domstarpību atrisināšanu.

ĒRTAS MĒBELES - PRODUKTIVITĀTES UN PANĀKUMU ATSLĒGA


Mēs dzīvojam jaunā darba vietu laikmetā. Vēl pirms neilga laika vienīgā prasība attiecībā pret biroja iekārtojumu bija komforts. Savukārt, šobrīd mileniāļu paaudzes ietekmē ir radusies nepieciešamība darba vidi veidot ne vien ergonomisku, bet arī tādu, lai tajā būtu patīkami strādāt. Turklāt, par modes lietu ir kļuvusi darba vietu iekārtošana tā, lai tā radītu mājas sajūtu. Ja tu strādā tikai sev, iespējams, jau esi padomājis par darba stūrīša iekļaušanu kopējā mājokļa interjerā, taču gadījumā, ja vēlies veikt izmaiņas darba vietas iekārtojumā birojā vai tev uzticēta visas darba telpas interjera pārveidošana, šī tendence noteikti ir jāņem vērā.
Biroja mēbeļu izvēle nav vienkārša. Neatkarīgi no tā, vai meklē vienu vai daudzus biroja galdus, vienmēr padomā par to, kā tie izskatīsies, izvietoti dažādās zonās un iekārtojuma veidos. Labākā izvēle plašām darba telpām ir klasiski rakstāmgaldi gaišos toņos, ar vai bez atvilktnēm. Tos būs iespējams ērti izkārtot, piemēram, atvērtā tipa birojā, radot vienotu stilu, kas ir ārkārtīgi būtiski, lai saglabātu organisku un vizuāli pievilcīgu interjeru. Tas pats attiecināms uz plauktu izvēli. Mūsu dizaineri iesaka piemeklēt vienu mēbeļu sēriju, kurā būtu gan mazāki divu vai trīs līmeņu plaukti, gan lielāki piecu līmeņu plaukti, ko ērti kombinēt, ņemot vērā darbinieku vajadzības. Tomēr, ja milzīgie grīdas plaukti neatbilst tavai gaumei, iespējams, viss, kas tev nepieciešams, ir sienas plaukts, uz kura novietot pāris iecienītākās grāmatas, mīļākos foto vai nelielus augus.

Kad esi noskatījis galdu un plauktus, pienācis laiks, iespējams, grūtākajai no izvēlēm - biroja krēslam. Ir vien pāris lietas, ko iesakām ņemt vērā, pirms veikt šo atbildīgo pirkumu:
      1. Vai tu patiešām vēlies biroja krēslu, vai varbūt daudz ērtāk justos, ja darba vietā būtu vienkāršs, taču ērts pusdienu krēsls? Šī ir tā reize, kad vari atļauties būt izvēlīgs - ja labāk jutīsies tieši pusdienu krēslā, iegādājies to!
      2. Apsēdies un sajūti, kā krēsls atbalsta tavu ķermeni. Vai sēžamā daļa ir pārāk mīksta, vai, pretēji, pārāk cieta? Vai tava galva un kakls jūtas komfortabli un nesāks sāpēt pēc vairākām nostrādātām stundām? No kāda auduma izgatavota sēžamā daļa - dabīgās vai mākslīgās ādas, elpojoša tīklveida auduma vai kāda cita?
      3. Kurām krēsla daļām jābūt regulējamām? Vai tikai muguras daļai, vai arī krēsla augstumam un roku balstiem? Iebūvēti vai papildus nopērkami gurnu balsti ir lieliska pievienotā vērtība, it īpaši, ja tev rūp pareizas ķermeņa pozas saglabāšana.

MĀJĪGI DEKORI RADOŠUMA VEICINĀŠANAI

Kad mēbeles atradušas savu vietu telpā, atlicis paveikt tikai vienu lietu, lai tu varētu pilnvērtīgi iekārtoties savā jaunajā darba stūrītī. Nav nekādu šaubu, ka tavā darba vietā ir nepieciešams labs apgaismojums. Lieliski, ja lielāko dienas daļu tavai darba vietai piekļūst dienasgaisma - tādā veidā vasaras mēnešos vari samazināt elektroenerģijas izmaksas. Tomēr gada tumšākajos mēnešos noteikti nepieciešama grīdas vai galda lampa, kas kalpos kā papildu gaismas avots.
Padomā, kādas pirmās nepieciešamības birojas preces tev ir nepieciešamas - atkritumu tvertne, dokumentu un kancelejas preču turētāji, varbūt pat korķa tāfele, uz kuras attēlot savu projektu virzību vai vienkārši piespraust fotogrāfijas, kurās esi redzams kopā ar kolēģiem.
Protams, neaizmirsti padomāt par dekoriem. Tā kā 90% cilvēku strādā iekštelpās, arvien vairāk lielāka daļa no mums tiecas pēc dabas klātbūtnes arī telpu iekārtojumā. Šī tendence kļūst arvien spēcīgāka, tāpēc, likumsakarīgi, tādi dekori kā telpaugi un mākslīgie augi, kanvas un fotorāmji ar dabas motīviem ir ļoti populāri. Ir pierādīts, ka šādas tematikas izmantošana interjerā ir ļoti vērtīga, jo padara cilvēkus mierīgākus, laimīgākus un veselākus - gluži kā dāņu hygge.
Ja šobrīd gatavojies uzlabot tieši mājas darba stūrīti un vēlies, lai tas atšķiras no tā, kas ir redzēts parastā birojā, pamēģini izmantot dekoratīvās kastes un grozus kancelejas preču, dokumentu mapju u.c. darbam nepieciešamo lietu uzglabāšanai. Tas acumirklī radīs mājīgu un viesmīlīgu noskaņu.