Bērnistabas interjers, kas vairo produktivitāti un iedvesmo

Septembris jau rit pilnā sparā un jūsu mazā skolēna skolas gaitas arī. Tu noteikti vēlies iepriecināt jauno skolēnu un motivēt viņu mācībās. Padari viņa istabu  mājīgāku, funkcionāli piemērotāku mācībām un dizainiski modernāku. Viņš noteikti  priecāsies par jaunu istabas iekārtojumu. Nereti tieši šis ir viens no grūtāk paveicamajiem uzdevumiem, jo jāiekārto telpa, kas drīz vien atkal būs jāmaina, ņemot vērā, cik ātri bērni aug. Tomēr mūsu dizaineri uzskata, ka pastāv formula, kas var palīdzēt iekārtot bērnistabu pat ja tā, lai tā būtu gan praktiska, gan iedvesmojoša un tai nebūtu nepieciešamas lielas un dārgas pārmaiņas vēl vairākus gadus.

Ja ir nolemts dot zaļo gaismu grandiozām pārmaiņām, atceries, ka bērnistabai, neatkarīgi no tavas atvases vecuma, vislabāk izvēlēties neitrālu toņu paleti. Tomēr, ja meklē vien pāris elementus, ar ko atsvaidzināt interjeru, sagaidot jauno mācību gadu vai tāpēc, ka skolēns izaudzis no vecajām mēbelēm, multfilmu tematikas tekstila un bērnišķīgajiem aksesuāriem, tev joprojām ir iespēja radīt telpas iekārtojumu, ko būs viegli pielāgot bērna paradumu un hobiju maiņai.

Mēbeles, kas atstāj brīvu vietu radošām nodarbēm

Iekārtojot funkcionālu un pievilcīgu mācību stūrīti, tu sagatavosi bērnu skolai un iemācīsi viņam kārtību. Psihologi un daudzi starptautiski atzīti interjera dizaineri uzskata, ka veiksmīgi iekārtotas bērnistabas galvenā pazīme ir minimālisms. Svarīgākās mēbeles telpā ir gulta, skapis un rakstāmgalds. Viss pārējais nav obligāts un, patiesībā, var netikt iekļauts interjerā, atstājot vairāk vietas radošām aktivitātēm. Šādā veidā telpu varēs izmantot arī kā spēļu laukumu un vietu, kur pulcināt skolas biedrus un draugus.
Īstās gultas izvēle var prasīt ilgu laiku. Mūsu dizaineri iesaka dot priekšroku divstāvu gultai - īpaši tad, ja bērnistaba nav liela. Vairumā gadījumu otrajā stāvā atradīsies gulta, bet zem tās - iebūvēts rakstāmgalds, pāris atvilktnes un plaukti rotaļlietu un gultas veļas uzglabāšanai. Tas nozīmē, ka būsi iegādājies divas no svarīgākajām mēbelēm vienā pirkumā. Tomēr, ja divstāvu gulta nav gluži tas, ko tu meklē, izvēlei pieejams arī plašs vienguļamo gultu piedāvājums.
Iespējams, tu vēlēsies atdalīt mācību zonu no guļamzonas. Šajā gadījumā grīdas plaukti kalpos kā lielisks risinājums. Tie ir ne vien gana lieli, lai pildītu atdalīšanas funkciju, bet arī praktiski, jo ļauj uzglabāt bērna grāmatu krājumu un citus ikdienas sīkumus vienuviet. Plauktu vietā iespējams izmantot arī lielākas un mazākas kumodes un sienas plauktus, atstājot vairāk brīvas vietas aktivitātēm iekštelpās.
Tikpat svarīga ir rakstāmgalda un krēsla izvēle mācību stūrītim. Atkarībā no tevis izplānotā telpas izkārtojuma un skolēnam piederošo lietu daudzuma, iegādājies vienkāršu skandināvu dizaina rakstāmgaldu bez jebkādām detaļām, kas kalpos gadiem ilgi, vai pamatīgu galdu ar daudzām atvilktnēm un plauktiem, kur novietot biežāk izmantotās mācību grāmatas u.c. Savukārt, izvēloties darba krēslu, ņem vērā, ka bērni tiešām aug ļoti ātri, un investē pirkumā, ko varēsi pielāgot atbilstoši skolēna auguma izmaiņām.

Rotaļīgs un vienlīdz izsmalcināts tekstils

Lai gan to ir grūti atzīt, tava atvase ir pieaugusi jau brīdī, kad sāk skolas gaitas, un tam jāatspoguļojas bērnistabas interjerā. Ir laiks atvadīties no vairuma multfilmu tematikas tekstiliem un aksesuāriem, papildinot telpu ar pieaugušākām formām un rakstiem. Vērā ņemamas izmaiņas panāksi, nomainot tikai aizkarus vien un aizstājot spilgtos rozā toņus, mašīnas un Frozen Elzas attēlus ar dabas iedvesmotiem un ģeometriskiem motīviem. Tie nezaudēs savu pievilcību un būs modē vienmēr, atšķirībā no strauji mainīgajiem popkultūras tēliem.
Atbrīvošanās no visa bērnišķīgā nebūt nenozīmē, ka tu iekārto istabu vēl vienam pieaugušajam. Vairot radošumu un veidot rotaļīgu interjeru iespējams, izmantojot dažādas krāsas un tekstūras, piemēram, dekoratīvos paklājus dažādos toņos vai pūkainus dekoratīvos spilvenus. Šīs visas ir maciņam draudzīgas lietas, ko vari mainīt ik gadu, ja vēlies, - jauns tekstils vienā mirklī mainīs kopējo telpas izskatu un atmosfēru.
Vēl kāda būtiska lieta! Parūpējies, lai tavai atvasei būtu savs mīksts pleds - bērniem patīk tajos ietīties gada aukstākajos mēnešos, lai iegrimtu literatūras pasaulē, skatītos iecienītās filmas un mielotos ar karstu, mājās gatavotu kakao.

Aksesuāri, kas māca kārtību un iedvesmo

Ikviens nieks un dekoratīvais priekšmets piešķir telpai personību. Pirmkārt, tas ir apgaismojums. Vairāki zinātniskie pētījumu apliecina, ka bērni dabiski tiecas izvairīties no tumsas, tāpēc tavs uzdevums ir parūpēties, lai bērnistaba ir labi apgaismota un tava atvase ir priecīga, tur pavadot savu laiku. Apskati šīs grīdas un galda lampas, lai izvelētos papildu apgaismojumu skolēna mācību vai lasīšanas stūrītim!
Iedvesma nereti rodama tieši ikdienišķās situācijās. Mēs ticam arī, ka ierāmēti mākslas darbi vai foto gleznas kopā ar tavas atvases mīļāko bilžu izlasi (iespējams, paša fotografētām) var vairot radošumu un ietekmēt produktivitāti.
Sienas pulkstenis, tāfele un uzglabāšanas piederumi - grozi un plastmasas kastes - ir starp lietām, kas nepieciešamas ikvienā mācību stūrītī. Padari mājas darbu pildīšanu radošu, istabā novietojot molbertu. Kas zina, varbūt tava atvase nākotnē kļūst par talantīgu mākslinieku!
Noslēdzošais, bet ne mazāk būtiskais interjera elements - augi. Ja tavās mājās aug bērns, kas ir ļoti aktīvs un kam patīk iejusties Zirnekļcilvēka lomā, ir ieteicams izvairīties no telpaugu novietošanas bērnistabā. Tā vietā piemeklē gaumīgus mākslīgos augus, tādējādi izvairoties no plīstošu puķupodu trokšņa un traumām.

Mēs ceram, ka mūsu dizaineru sniegtie padomi tev palīdzēs izlemt, kādi uzlabojumi nepieciešami bērnistabas interjeram. Tomēr, pirms ķeries klāt darbiem, vispirms aprunājies ar savu atvasi un pajautā, kā bērns redz savas istabas pārvērtības. Viņš jutīsies svarīgs un novērtēts, un, iespējams, šis pat kļūs par kopīgu ģimenes projektu.