Aizkaru mazgāšana vai žalūziju tīrīšana patiesībā nav tik sarežģīta, kā Tev varētu šķist. Bet, tāpat kā ar citu lietu tīrīšanu, ir vērts notīrīt putekļus un tauku paliekas arī no žalūzijām un aizkariem. 

AIZKARU MAZGĀŠANA

Ja pie Taviem gatavajiem aizkariem ir piestiprināti norādījumi par mazgāšanu, tie būtu jāievēro. Izvēlies ieteicamo saudzējošo mazgāšanas programmu – parasti vilnas programmu ar lēnu centrifūgas režīmu. Svarīgi, lai būtu augsts ūdens līmenis. Augsts ūdens līmenis pasargā audumu. Apjomīgu aizkaru gadījumā ir vērtīgi apsvērt domu aizkarus sadalīt mazgāšanai vairākās mazgāšanas reizēs, nevis kopā vienā reizē.

Ja Tev ir šaubas par to, vai aizkari izturēs mazgāšanu veļas mašīnā, Tu, protams, vari mazgāt aizkarus ar rokām. Neatkarīgi no tā, vai aizkarus mazgāsi ar rokām vai mašīnā, ieteicams tos pakārt, kad tie vēl ir mitri. Tādā veidā žāvēšanas laikā Tu izvairīsies no nevēlamām krokām. Izgriez tos labi vai izmanto saudzīgu centrifugēšanas programmu. Ja nepieciešams, novieto zem aizkariem avīzes vai dvieli, lai savāktu pilošo ūdeni un pasargātu savu grīdu.

ŽALŪZIJU TĪRĪŠANA

Vieglākais veids, kā tīrīt žalūzijas, ir izmantot žalūziju birsti vai mikrošķiedras drānu. Ja žalūzijas ir taukainas, vari izmantot mitru salveti vai labi izgrieztu lupatiņu.  Izmanto tīru ūdeni un, ja nepieciešams, pievieno nedaudz trauku mazgāšanas līdzekļa. Pilnīgi noteikti neiesakām izmantot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus.

Būtībā mēs neiesakām noņemt žalūzijas, lai tās notīrītu. To ir iespējams izdarīt, taču tas ir laikietilpīgi. Rīkojies piesardzīgi, jo alumīnija žalūzijām var veidoties neglītas plaisas sānos. Uzmanīgi ievieto žalūzijas vannā vai zem dušas un mazgā tās ar mīkstu birsti siltā ūdenī, kam pievienots nedaudz trauku mazgāšanas līdzekļa un mājsaimniecībā izmantojamā etiķa. Ja nepieciešams, pievieno ūdenim, kurā skalo žalūzijas, nedaudz trauku skalošanas līdzekļa. Tas novērš ūdens pilienu palieku veidošanos. Pakarini žalūzijas un ļauj tām nožūt, pirms tās atkal ievieto stiprinājumos virs loga.

VERTIKĀLO ŽALŪZIJU TĪRĪŠANA

Vertikālajām žalūzijām noslauka putekļus, izmantojot mikrošķiedras drānuvai citu putekļu birsti. Ja tomēr netīšām esat nosmērējuši lameles, tās iespējams noņemt un mazgāt ar rokām. Tomēr lameles nedrīkst salocīt, tāpēc šāda veida žalūziju mazgāšana jāveic ļoti saudzīgi. Viegli skalo lameles, bet ļauj tām pēc iespējas vairāk uzsūkt ūdeni. Lielāko daļu vertikālo žalūziju ieteicams mazgāt aukstā ūdenī. Dažas vertikālās žalūzijas atļauts mērcēt ūdenī, kas nav siltāks par 30 grādiem. Vienmēr pārbaudi mazgāšanas instrukcijas.

PLISĒTĀS ŽALŪZIJAS

Plisētas žalūzijas ikdienā iespējams notīrīt ar mikrošķiedras drānu vai izgrieztu lupatiņu.

RULLO ŽALŪZIJAS

Rullo žalūzijas reti kļūst netīras, jo tās tiek vai nu saritinātas, vai karājas pilnīgi vertikāli. Tomēr, ja nepieciešams, lielāko daļu iespējams viegli noslaucīt ar lupatiņu vai nosūkt ar putekļsūcēju. Tās var arī noslaucīt ar rūpīgi izgrieztu lupatiņu, kurai pievienots trauku mazgāšanas līdzeklis. 

ROMIEŠU ŽALŪZIJAS

Romiešu žalūzijas arī iespējams vienkārši notīrīt ar lupatiņu vai birsti. Tās iespējams arī noņemt un izmazgāt, taču tas var būt apgrūtinošs process, jo auklas var viegli samudžināties.