Skandināvi tic, ka hygge ir klātesošs visos gadalaikos, arī vasarā. Tas atšķiras no mājīguma līdz šim zināmajā izpratnē, taču nezaudē savu pamatu - būšanu kopā ar mīļajiem. Neatkarīgi no tā, vai tev pieder neliels balkons ar skatu uz pilsētu, āra terase, liels pagalms vai dārzs, arī tajā ir jāvalda hygge sajūtai. Radi to, izmantojot dabas doto -  sauli, siltumu, augus - un dažas lietas, ko JYSK mājīguma eksperti atzinuši par nepieciešamām āra teritorijas labiekārtošanai.

Ērti un praktiski dārza mēbeļu komplekti

Iekārtot mājokli, sekojot jaunākajām interjera dizaina tendencēm ir interesanti un aizraujoši, tomēr mūsu dizaineru komanda iesaka izvēlēties mēbeles un aksesuārus tā, lai rezultāts kļūtu par tavu svētnīcu - vietu, kur atpūsties, pulcināt tuviniekus un justies kā mājās. Izvēloties mēbeles āra telpām vai pagalmam, dari visu, lai panāktu, ka atrašanās tajā būs tikpat mājīga kā iekštelpās.
Veikalos un internetā Tev pieejama plaša dārza mēbeļu komplektu izvēle - klasisks skandināvu stils, bohēmiski pinumi, koks, alumīnijs, auduma apdare utt. Ja vēlies āra telpas iekārtot, vadoties pēc jaunākajām tendendēm, tad šajā gadā dizainā dominē retro stila dārza mēbeļu komplekti. Tomēr, ja vēlies atrast īsto un vienīgo komplektu, kas kalpos gadiem ilgi, sāc ar to, ka izlem, vai iekārtojamā platība būs mājīgs stūrītis diviem, vai lielāka pulcēšanās vieta pagalma piknikiem kopā ar ģimeni, draugiem un kaimiņiem. Kad tas ir skaidrs, ķeries klāt detaļām - vai vēlies dārza mēbeļu komplektu ar mīkstajām sēdvietām vai tomēr nē, vai būs nepieciešami papildu aksesuāri, kā dekoratīvie spilveni un pledi. Lūk, arī vērtīgs padoms: izvēloties mīkstās āra mēbeles un mēbeles ar apšuvumu, vienmēr dod priekšroku stingrākiem audumiem, jo tie laikapstākļu, īpaši tiešas saules gaismas, ietekmē saglabās savu krāsu un formu daudz ilgāk.

Ļauj dabai būt sev līdzās

Hygge sajūtu veido zaļums un dabas klātbūtnē mājās. Iedomājies sevi sēžam parkā, pastaigājoties botāniskajā dārzā vai ķerot saules starus savā pagalmā. Būšana dabā nojauc mūri, ko mēs apzināti ap sevi uzceļam ikdienā, un piešķir ikdienai vairāk vienkāršības. Galu galā, vai miers un harmonija nav tas, ko mēs visi klusībā vēlamies?
Ir lieliski, ja uz tava balkona, pagalmā vai dārzā ir ziedi un augi. Ievietojot tos iekaramajos vai parastajos puķu podos, vai īpaši augiem veidotās kastēs, tu radīsi vēl lielāku māju sajūtu arī ārpus iekštelpām. Lielākā daļa puķu podu ir piemēroti lietošanai uz balkona vai novietošanas mājas priekšā, uz lieveņa, kā arī pagalma un dārza celiņu dekorēšanai. Bet kā zināt, kurus puķu podus izvēlēties? Lūk, pavisam vienkāršs skaidrojums:
      1. Maziem, vieglākiem augiem un ziediem izvēlies plastmasas puķu kastes un podus. Tie ir viegli pārvietojami, pieejami visdažādākajās formās, izmēros un krāsas, un būs arī draudzīga izvēle tavam maciņam.
      2. Lielākiem, augstākiem augiem, kā arī tiem, kuri sākotnēji ir nelieli, bet vasaras laikā ievērojami izaugs, labāk piemeklēt lielākus un smagākus podus. Laba izvēle būs arī keramikas puķu podi, jo tos pēcāk var arī viegli pārveidot, piešķirot savu individuālo krāsojumu un izskatu.

Radi gaismu un taupi enerģiju, izmantojot solārlampas

Lai gan ārtelpu apgaismojums vienmēr ir bijis modē, vairumā mājokļu tam nav atvēlēts viens konkrēts gaismas avots. Ja tavs balkons, pagalms un dārzs ir apgaismots, tas nozīmē, ka esi gatavs uzņemt ciemiņus jebkurā laikā - dienā vai naktī. Vēl jo vairāk, apgaismojums arī ārpus iekštelpām pilda dekoratīvo funkciju un var tikt izmantots kā dizaina elements.
Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku pievēršas zaļajam dzīvesveidam, meklējot alternatīvas, kā izmantot atjaunojamo enerģiju un citus resursus. Ja tas ir svarīgi arī tev, iesakām ārtelpās izmantot solārlampas. Tās uzlādējas no saules gaismas, tāpēc to uzstādīšanai nav nepieciešami nekādi vadi. Tāpat solārlampas ir finansiāli izdevīgs risinājums - to iegādes uz uzstādīšanas izmaksas ir nelielas, dodot tev iespēju kārtīgi apgaismot visu pagalmu - celiņus, dobes, dārza rūķus u.c.

Lūk, trīs iemesli, kāpēc izvēlēties solārlampas:
      1. Tām ir praktisks pielietojums, jo lampas uzlabo redzamību pagalmā, tādējādi pasargājot tevi no iespējamajām traumām. Tāpat tās var kalpot kā rīks, lai mazinātu ielaušanās risku tavā mājoklī - pēc uzlādes lampas tumšajā laikā spīdēs pat tad, kad tevis nebūs mājās.
      2. Solārlampas var izmantot arī kā dizaina elementu, lai atsvaidzinātu visu mājokļa eksterjeru, piemēram, tās ievietojot lielākajos puķu podos pagalmā.
      3. Lampu darbību neietekmē laikapstākļi - tās ir mitrumizturīgas, tāpēc izmantojamas visu cauru gadu.

- - - - - - -

Plānojot ārtelpu iekārtojumu, ir jāpārdomā daudzas lietas - no komforta un atpūtas iespējām, līdz izskatam un izturībai. Liela daļa interjera dizaineru un arī mēs uzskatām, ka tavs galvenais uzdevums, iekārtojot atpūtas vietiņu ārpus mājas, ir panākt to, ka šī vieta ir tikpat mājīga un funkcionāla kā tava dzīvojamā istaba, neatkarīgi no tā, vai tas būtu balkons, vai dārza terase. Ja kārtīgi izplānosi iekārtojumu un izvēlēsies dārza mēbeļu komplektus, aksesuārus un dabas elementus gudri, mēs esam droši - tu iegūsi lielisku rezultātu. Sveicam ar siltās sezonas sākumu un ceram, ka savā atpūtas vietiņā svaigā gaisā šovasar radīsi daudz jauku, siltu atmiņu.