17_03_Employee_branding_Diana

Šogad “JYSK” svin savu 16 gadu jubileju kopš ienākšanas Latvijas tirgū. Pirmais veikals Rīgā tika atvērts tirdzniecības parkā “Alfa”, kur tas joprojām dienu no dienas uzņem pircējus. Kopš tā laika kopā ar uzņēmumu ir bijusi arī Diāna Beskorovainiha, kura savu karjeru izveidojusi tieši JYSK un šobrīd ir veikala vadītāja tirdzniecības centrā “Spice Home”. Dzimšanas dienas mēnesī lūdzām Diānu vairāk pastāstīt par viņas darba gaitām “JYSK”.

Kad un kādā amatā Tu uzsāki savas darba gaitas “JYSK”?

28. maijā būs pagājuši jau 16 gadi kopš strādāju uzņēmumā. Darba gaitas uzsāku Latvijā pirmajā “JYSK” veikalā tirdzniecības parkā “Alfa”. Sākotnēji veicu kasieres darba pienākumus, bet vēlāk pārgāju uz klientu apkalpošanu sezonas preču nodaļā.

Kā gadu laikā ir attīstījusies Tava karjera?

Man ir bijusi iespēja izaugt no kasieres amata līdz veikala vadītājas amatam, par ko esmu priecīga un pateicīga. Pēc trim kasieres-pārdevējas amatā nostrādātiem gadiem, es kļuvu par veikala vadītāja vietnieci “Alfā”, taču pēc tam, pierādot sevi un apliecinot to, ka esmu ieinteresēta palīdzēt uzņēmumam sasniegt tā mērķus, kļuvu par veikala vadītāju – vispirms veikalā Rīgā, Stirnu ielā, pēc tam – Jelgavā, tad atkal Rīgā veikalos Kurzemes prospektā un Saharova ielā, līdz 2013. gadā nonācu šeit, T/C “Spice Home”, kur esmu joprojām.

Kas ir tās lietas darba vidē, kas Tev patīk visvairāk un ar ko Tu lepojies?

Mans darbs ir ļoti dinamisks – te nekad nav garlaicīgi. :) Es lepojos ar saviem kolēģiem, kuri ir ārkārtīgi jauki un draudzīgi. Liels prieks arī par uzņēmuma vadības ieinteresētību un atbalstu gan ikdienas darbos, gan ideju līmenī. Ir ļoti būtiski, ka mums ir iespēja augt un attīstīties, jo tādā veidā mēs varam radīt jaunas idejas, risinājumus un palīdzēt uzņēmumam saniegt nospraustos mērķus gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Pozitīvi vērtēju arī stabilitāti, sociālās garantijas un apdrošināšanu, ko JYSK nodrošina saviem darbiniekiem.

Kāds ir darbs ar klientiem? Vai ir bijuši kādi interesanti atgādījumi?

Atceros vienu gadījumu no laika, kad biju Saharovas ielas veikala vadītāja. Toreiz saņēmu zvanu no Vienības gatves veikala kolēģes ar lūgumu kādam klientam samainīt galdu, kurš bija atlicis tikai mūsu veikalā. Uzreiz, protams, sazinājos ar klientu, kurš teica, ka viņam galds nepieciešams steidzami, nosauca piegādes adresi un solīja pats tajā sagaidīt. Sanāca tā, ka šis bija vienīgais galds, pietam jau saliktā veidā, un manā mašīnā to nekādīgi nevarēja ielikt, tāpēc puiši veikalā tam noskrūvēja kājas, iedeva man līdzi instrumentus un vajadzīgās detaļas, sakot: “Klientam nebūs problēmu kājas pieskrūvēt atpakaļ.” 
Meklējot īsto adresi, nedaudz apmaldījos, taču beigās nonācu, kur nepieciešams. Man priekšā bija privātmāja ar žogu – zvanīju pie durvīm, un tās atvēra sieviete. Uzreiz metos stāstīt lietas būtību – nepieciešams izkraut galdu, pieskrūvēt kājas, iekraut veco, sakārtot papīrlietas utt. Sievietei, protams, “acis lielas”, jo vīrs nebija pabrīdinājis par piegādi un pats aizkavējās sastrēgumos. Neko darīt, abas esam stipras sievietes un lietū stiepām galdu uz mājām – apkārt grozījās divi mazi bērni un sunītis, kuram, viss, protams, arī interesēja. 
Kad beidzot bijām pa šaurajām durvīm iedabūjušas galdu istabā, ķēros klāt pie instrumentiem un skrūvēju klāt tās kājas. Jāpiebilst, ka iepriekš neko tādu nebiju darījusi. Pēc tam jau atlika tikai bojāto galdu kaut kā iespiest manā auto (fuuu, beidzot!). Kliente, protams, bija pateicīga, taču gandarījumu par paveikto jutām abas. Tad pēc neilga laika man bija jādodas pie ārsta, kur kabinetā mani sagaidīja pārsteigums – par dakteri tur strādāja tā pati sieviete. Pēc tam abas kopā gardi pasmējāmies, atceroties šo galda situāciju. :)

Ar ko Tu nodarbojies brīvajā laikā? Kādi ir Tavi hobiji, kuros gūsti mieru, atjauno enerģiju un smelies iedvesmu jauniem darbiem un sasniegumiem?

Brīvo laiku man patīk pavadīt kopā ar ģimeni. Mēs bieži ceļojam, jo patīk atklāt jaunas vietas, izzināt citu kultūru virtuves un iepazīt jaunus cilvēkus. Esmu arī īsts sēņošanas sezonas fans – kad vien ir iespēja, dodos uz mežu. J Vasarā toties vairāk darbojos dārzā. Protams, reizēm man patīk arī pabūt vienai – apmeklēt kādu baseinu vai SPA, palasīt kaut ko interesantu vai risināt krustvārdu mīklas. 

Lūdzu, padalies ar kādu spilgtu atmiņu stāstu vai jautru atgadījumu no darba ikdienas!

Viens no pēdējiem gadījumiem, kas man, šķiet, vienmēr paliks atmiņā, ir pagājušā gada kolektīva izbraukums uz Aglonu. Bijām sev sarūpējuši interesantu un aizraujošu programmu – ekskursiju bazilikā, Velnezera un Kristus Karaļa kalna apmeklējumu, kā arī došanos uz maizes muzeju, kur baudījām gardus cienastus un visi kopā vienojāmies dziesmās. Atpūtas brīdī pie ezera divi no manas komandas jauniešiem, alējoties pie ūdens, pamanījās tajā iekrist. Lieki piebilst, ka ūdens temperartūra nebija pārāk augsta, tāpēc atpakaļceļā bija jāmeklē dažādi veidi, kā sasildīties. 
Viss jau būtu labi, ja vien ceļa turpinājumā mūsu īres autobusam nebūtu “nobrukusi” ātrumkārba, kas pagarināja mājupceļu, taču visiem šis piedzīvojums patika un nākamajā rītā komanda jau strādāja. :)

Kāpēc Tu citiem ieteiktu strādāt JYSK?

Kopš pati esmu sākusi strādāt JYSK, esmu uz šejieni atvedusi daudz darbinieku – liela daļa no viņiem vēl aizvien strādā uzņēmumā un ir arī auguši, pilnveidojot sevi profesionāli un veidojot karjeru šeit. Aizvien JYSK iesaku citiem kā labu darba vietu, jo mēs esam stabils, starptautisks uzņēmums, kurā katra diena ir citādāka, jo mēs nemitīgi augam un attīstāmies. Protams, vienmēr ir iespējas pilnveidoties vai kaut ko uzlabot, taču tas viss ir arī mūsu, darbinieku, rokās. 

Kāda ir Tava veiksmes formula vai motivācija tik ilgus kadus strādāt JYSK un spēt iedvesmot arī citus pildīt savus pienākumus pēc labākās sirdsapziņas?

Tādas īpašas formulas man nemaz nav. Es ticu, ka veiksmei patīk mērķtiecīgi cilvēki, un esmu pārliecināta, ka dzīvē viss ir atkarīgs tikai no mums pašiem. Mēs varam sasniegt daudz, ja ļoti to vēlamies. Vienīgie šķēršļi panākumiem ir slinkums, neticība saviem spēkiem un bailes. Ja var tikt no tiem vaļā, tad viss izdosies! :)